Polacy wybierają smartfony z 5G – bestsellerem realme 7 5G

Polacy wybierają smartfony z 5G

Internet mobilny w technologii 5G jeszcze do niedawna postrzegany był jako nowinka technologiczna. Obecnie, za sprawą dynamicznej rozbudowy sieci 5G w Plusie, jak też dzięki systematycznemu poszerzaniu portfolio smartfonów obsługujących tę technologię, korzystanie z 5G zyskuje mocno na popularności. Jak wynika z danych sieci Plus, smartfony z obsługą 5G należą obecnie do najchętniej wybieranych modeli.

realme X50 - 5G / smartfony z 5G
realme X50 – 5G

Niemal połowa z dziesięciu najczęściej kupowanych smartfonów w styczniu br. obsługuje 5G. Zdecydowanym liderem sprzedaży okazał się realme 7 5G dostępny u operatora na wyłączność. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Motorola Moto G 5G oraz Samsung Galaxy A51 5G. Modele ze średniej półki cenowej znalazły się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu listy. W pierwszej dziesiątce znajdziemy także smartfon marki OPPO – Reno 4 Z 5G.

Test Realme 7 5G – 5G, wydajność, ekran 120 Hz i 48 MP dla każdego

Dynamiczny rozwój 5G Plusa

Zainteresowanie 5G rośnie zgodnie z założeniami, które stały za decyzją o uruchomieniu  pierwszej komercyjnej sieci tego typu w Polsce. 5G w Plusie wyróżnia się największym zasięgiem oraz zdecydowanie najwyższymi prędkościami przesyłu danych. Wraz z początkiem 2021 roku w zasięgu 5G Plusa znalazło się ponad 7 milionów osób we wszystkich 16 województwach. W 2021 r. najnowocześniejsze 5G 2600 MHz TDD obejmie zasięgiem ponad 11 milionów mieszkańców Polski.

Test OPPO Reno4 Z 5G – ekran 120 Hz daje Ci to, czego chcesz

By zwiększyć komfort korzystania z najnowocześniejszego internetu w technologii 5G w styczniu Plus wprowadził nowe internetowo-głosowe oraz czysto internetowe oferty z 5G z dużymi pakietami danych – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. W ofercie Plusa dostępnych jest około 20 smartfonów i routerów 5G. Dzięki szerokiemu wyborowi urządzeń z różnych półek cenowych oraz intensywnej rozbudowie sieci, w 2021 r. Internet 5G będzie powszechnie wykorzystywaną technologią na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: