Dzień Bezpiecznego Internetu – jak być bezpiecznym w Internecie?

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W trakcie pandemii COVID-19 liczba cyberataków wzrosła nawet o 30%. To idealny moment, aby pomyśleć o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Święto Bezpiecznego Internetu zostało ustanowione w 2004 roku przez Komisję Europejską. Jego celem jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież.  Ponadto ta inicjatywa chce pokazać rodzicom, nauczycielom, wychowawcom problematykę cyberbezpieczeństwa oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Test Huawei x Gentle Monster Eyewear II – inteligentne okulary – czy warto je mieć?

Przez swoją nieuwagę, ktoś ukradł mi konto na Facebooku!

 Tomek natrafił na szokujący artykuł w Internecie, gdzie, aby przeczytać całość musiał zalogować się, podając swoje dane logowania do Facebooka. Tak właśnie stracił dostęp do swojego profilu.

  • Nie miałem pojęcia, że tak mogą ukraść mój profil.. Napisałem do CyberRescue z prośbą o pomoc. Dzięki nim odzyskałem dostęp do swojego profilu – tłumaczy Tomek.

Specjaliści z CyberRescue przeszli również z Tomkiem całą ścieżkę dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wskazali jak nie dać się oszukać.

Test vivo Wireless Sport Earphone – słuchawki z pałąkiem dla aktywnych

Jak być bezpiecznym w Internecie? 

  • Kroków do tego, aby zachować bezpieczeństwo w sieci jest naprawdę bardzo dużo. Począwszy od ustawienia silnych haseł, a kończąc na swojej prywatności w Internecie – mówi Karolina z CyberRescue.

Mówiąc o bezpieczeństwu w sieci warto przede wszystkim, wszędzie gdzie to możliwe włączyć weryfikację dwuetapową, korzystać z antywirusa i używać menagera haseł. Jeżeli nie wiesz jak zachować bezpieczeństwo w sieci, odezwij się do specjalistów z CyberRescue. Chętnie pomogą Ci przejść przez wszystkie kroki, które poprawią Twoje cyberbezpieczeństwo.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: