realme 7 5G – bestsellerem w Plusie

realme 7 5G – był w styczniu najchętniej wybieranym smartfonem w sieci Plus.

realme 7 5G
realme 7 5G
Smartfon realme 7 5G trafił do oferty operatora Plus pod koniec grudnia 2020 roku. W zaledwie miesiąc od startu sprzedaży urządzenie stało bestsellerem.
  • Zadebiutował w ofercie 27 grudnia, stając się bestsellerem w zaledwie miesiąc od premiery;
  • Urządzenie wyróżnia się wydajnym układem Dimensity 800U, ekranem 120 Hz i atrakcyjną ceną 999 złotych;
  • Popularyzacja standardu komunikacji 5G i wprowadzanie na rynek kolejnych, wspierających go smartfonów, to jeden z kluczowych celów marki realme na rok 2021.
Jak poinformował operator, w styczniu realme 7 5G był liderem sprzedaży wśród wszystkich smartfonów dostępnych w ofercie – również tych, które nie obsługują komunikacji 5G. Sukces modelu 7 5G wpisuje się w trend wskazany przez analityków Counterpoint w najnowszym raporcie nt. rynku smartfonów. realme konsekwentnie zwiększa sprzedaż swoich urządzeń, utrzymując pozycję najszybciej rozwijającej się marki mobilnej na świecie przez 5 kwartałów z rzędu. W 2020 roku realme dostarczyło na rynek 42,4 mln smartfonów, co stanowi wzrost o 65% w porównaniu do roku poprzedniego.

5G w zasięgu ręki

Dostępny na wyłączność w ofercie Plusa realme 7 5G, to pierwsze na polskim rynku tego typu urządzenie w cenie poniżej 1000 złotych. Obniżanie tzw. progu wejścia użytkowników w obszar technologii 5G wpisuje się w strategię realme, której celem jest promowanie najszybszego standardu komunikacji. Popularność realme 7 5G wśród klientów Plusa pokazuje, że ta strategia działa.

Rozwój najnowszego standardu komunikacji to przyszłość rynku smartfonów.   realme jest marką, która nie czeka aż trendy staną się teraźniejszością, a sama je wyznacza, dlatego jesteśmy popularyzatorem sieci 5G w branży. Nasze partnerstwo z siecią Plus to pierwszy, ale zdecydowanie nie ostatni krok w tym kierunku. W 2021 roku planujemy premierę co najmniej 4 kolejnych urządzeń obsługujących 5G. Popularność, jaką w tak krótkim czasie zyskał model realme 7 5G tylko utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy słuszny kierunek. – Łukasz Łyżwa, Dyrektor Sprzedaży w realme Polska

realme 7 5G
Realme 7 5G

Wysoka płynność obrazu, wydajny procesor i 5G w przystępnej cenie

Sercem dostępnego w ofercie Plusa realme 7 5G jest wydajny układ MediaTek Dimensity 800U, obsługujący komunikację 5G w trybie dual SIM. Smartfon osiąga 340 000 punktów w benchmarku AnTuTu, co zapewnia mu najlepszy wynik wśród wszystkich modeli z serii 7. Dostępny jest w wariancie 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.
realme 7 5G ma 6,5 calowy ekran LCD IPS z odświeżaniem 120 Hz, który stanowi odpowiedź na potrzeby miłośników multimediów i gier mobilnych. Smartfon został również wyposażony w poczwórny główny aparat 48 MP z matrycą Samsung i przedni sensor 16 MP. Specyfikację uzupełnia pojemna bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem Dart Charge 30 W.

Materiały źródłowe:
  1. Oficjalny komunikat z biura prasowego sieci Plus „Rośnie sprzedaż smartfonów 5G w Plusie” (08.02.2021):
  2. Apple Shipped Record iPhones in Q4 2020, Global Smartphone Market Continues to Recover (raport Counterpoint z 28.01.2021): https://www.counterpointresearch.com/apple-shipped-record-iphones-q4-2020-global-smartphone-market-continues-recover/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: