Nokia przy projekcie 5G Cybersecurity

Nokia została wybrana dostawcą technologii, a także jednym z partnerów projektu 5G Cybersecurity prowadzonego przez amerykańską organizację rządową National Cybersecurity Center of Excellence (NCCoE). Nokia będzie współpracować z NCCoE oraz innymi kluczowymi dostawcami, w tym członkami rządu i przedstawicielami przemysłu, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo w zakresie przejścia z sieci 4G na 5G.

 NCCoE zaprosiło Nokię do udziału w projekcie ze względu na globalne sukcesy firmy w rozwoju sieci 5G. Dotyczy to zarówno rozwiązań technicznych oraz oprogramowania, jak i bezpieczeństwa sieci, a także know-how na temat sieci 5G RAN. Nokia ma pomóc w dopracowaniu projektu referencyjnego oraz w przygotowaniu przypadków użycia rozwiązań opartych na określonych standardach.

Test Nokia 8.3 5G – globalny smartfon 5G

Celem projektu 5G Cybersecurity jest określenie szeregu przypadków użycia sieci nowej generacji. Uwzględnia on również zademonstrowanie w jaki sposób komponenty architektury 5G mogą pomóc w zidentyfikowaniu zagrożeń i zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz spełnieniu wymagań sektorów przemysłowych w zakresie norm i standardów. Projekt obejmuje także wykorzystanie norm bezpieczeństwa 5G, które są zdefiniowane w standardach 3GPP, aby zwiększyć możliwości ochrony cybernetycznej zastosowanej w rozwiązaniach sieciowych oraz urządzeniach końcowych.

5G będzie wpływać na każdy aspekt naszego życia. Kwestie bezpieczeństwa muszą być więc od początku integralnym elementem sieci nowej generacji, a nie stanowić do niej dodatek. Bardzo cieszymy się na współpracę z takimi partnerami jak Nokia. Pozwolą nam one pokazać zaawansowane funkcje ustandaryzowanego bezpieczeństwa 5G, jak również architekturę, która wykorzystuje podstawowe możliwości bezpieczeństwa dostępne w technologiach chmurowych – mówi Kevin Stine, szef wydziału cyberpezpieczeństwa w NIST.

Test Nokia 5.4 – czysty Android

Poprzednie generacje technologii sieciowych były opracowywane głównie przez branżę ICT. Natomiast rozwój 5G musi następować we współpracy z rządami, co ma zapewnić użytkownikom powszechny dostęp do bezpiecznych i zaufanych sieci. Projekt 5G Cybersecurity spełnia tę rolę dzięki współpracy z wieloma przedstawicielami rządu oraz przemysłu. W Nokii wprowadzamy wysokiej jakości zabezpieczenia do każdego dostarczanego przez nas rozwiązania. Zobowiązujemy się też do zapewnienia bezpiecznego przejścia do chmury poprzez współpracę z agencjami rządowymi i przemysłem w celu zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa w przypadkach użycia 5G, które wykorzystują zarówno otwarte, jak i komercyjne komponenty – dodaje Raghav Sahgal, prezes Cloud and Networ Services w Nokii.

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: