Internet mobilny w Polsce A.D.2020 – podsumowanie

Internet mobilny w Polsce – wielkie podsumowanie 2020 roku – pod względem jakości i szybkości usług Internetu mobilnego świadczonych przez polskich operatorów komórkowych.

Specjaliści z portalu RFBenchmark.pl dokonali podsumowania 2020 roku pod względem jakości i szybkości usług Internetu mobilnego świadczonych przez polskich operatorów komórkowych. W kategoriach średniej szybkości pobierania i wysyłania danych najlepszym operatorem okazało się Orange, natomiast kategoria najniższej wartości ping należała w ubiegłym roku do T-Mobile.

Dwanaście comiesięcznych rankingów zostało utworzone na bazie ponad dwóch milionów pomiarów użytkowników aplikacji RFBENCHMARK (dokładnie była to liczba 2614898 pomiarów). Najwięcej z nich odbyło się w zasięgu 4G (90,31%). Testy wykonane w technologii 2G nie przekroczyły zatem 10% (9,60%).

Test Samsung Galaxy S21 5G i Galaxy Buds Live – zgrana para

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

Orange zajęło pierwsze miejsce po uzyskaniu średniej rocznej wartości szybkości pobierania danych na poziomie 26,64 Mb/s. Wspomniany T-Mobile zajął drugie miejsce z rezultatem 25,84 Mb/s. Na trzecim miejscu uplasował się Play (22,16 Mb/s), natomiast zestawienie zamknął Plus (21,23 Mb/s).

Warto podkreślić, że Orange osiągnęło wynik lepszy niż triumfator poprzedniego rankingu rocznego (T-Mobile mógł się wtedy pochwalić średnią szybkością pobierania danych w wysokości 26,09 Mb/s). Dla przypomnienia, w 2019 roku Orange osiągnęło 25,33 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

 W drugiej klasyfikacji również Orange okazało się najlepszym operatorem. Tytuł ten zawdzięcza uzyskaniu średniej wartości 11,84 Mb/s. Konkurencja w tym zestawieniu była jednak bardzo wyrównana. Drugie miejsce w podsumowaniu rocznym zajął T-Mobile z wynikiem 11,29 Mb/s, a trzecie miejsce na podium obronił Play (11,08 Mb/s). Plus musiał po raz kolejny pogodzić się czwartym miejscem (10,96 Mb/s).

Odwołując się do rankingu z 2019 roku tym razem obserwowano spadek średnich wartości wysyłania danych. Rok temu Orange zwyciężył tę kategorię dzięki wynikowi 12,49 Mb/s.

Test Creative SBS E2500 – by cieszyć się dobrym dźwiękiem (nie)tylko z telewizora

Najniższa wartość ping: T-Mobile

W ostatniej kategorii T-Mobile przełamało dominację Orange. Abonenci tego operatora mogą cieszyć się z najniższej średniej wartości ping. T-Mobile zanotowało w tej klasyfikacji 36,59 ms. Za magentowym operatorem uplasowało się Orange (38,42 ms), Play (39,67 ms) i Plus (42,53 ms).

 

Przeczytaj cały ranking na portalu RFBENCHMARK

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: