PocketBook InkPad Color – e-treści w kolorze

PocketBook InkPad Color – e-treści w kolorze

Niebawem w ofercie firmy PocketBook pojawi się kolejne przełomowe urządzenie. Jest to pierwszy dostępny w sprzedaży czytnik z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 7,8 cala.

PocketBook InkPad Color
PocketBook InkPad Color

PocketBook InkPad Color z ulepszonym, niemal 8-calowym wyświetlaczem E Ink new Kaleido™ jest pierwszym na świecie tego typu rozwiązaniem, które pozwala dużo bardziej komfortowo korzystać z barwnych treści. Urządzenie odtwarza także pliki dźwiękowe.

 Test PocketBook Color – kolorowy czytnik e-booków dla całej rodziny

Nowy E Ink Kaleido – w drodze do perfekcji

 Wyświetlacz, którym dysponuje PocketBook InkPad Color jest ulepszoną wersją pierwszej generacji E Ink Kaleido™. Ekran o przekątnej 7,8 cala i rozdzielczości HD (1404×1872 pikseli oraz 300 DPI) wyświetla 4096 kolorów o zmodyfikowanej skali odcieni. Usprawnione filtry poprawiły jasność i nasycenie kolorów, a tło stron zostało wybielone. Dzięki temu komfort czytania wyraźnie się poprawił.

W czytniku, podobnie jak we wcześniejszym modelu z kolorowym wyświetlaczem, istnieje możliwość korzystania z podświetlenia. Technologia E Ink new Kaleido™ oparta jest na połączeniu monochromatycznego wyświetlacza i filtrów kolorystycznych co sprawia, że odcienie kolorów są przygaszone w porównaniu z obrazami na smartfonach czy tabletach. Włączenie podświetlenia i ustawienie go nawet na najniższym poziomie poprawia parametry optyczne wyświetlacza.

Test inkBOOK Prime HD – czytnik zmienia czytanie

Bogaty wybór możliwości

 Biblioteka plików obsługiwanych przez ten rewolucyjny czytnik obejmuje 29 formatów. Są wśród nich pliki dźwiękowe (M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, oraz MP3.ZIP), graficzne i przede wszystkim tekstowe.

PocketBook InkPad Color jest odpowiedzią na potrzebę czytania kolorowych książek czy komiksów w większym formacie. Jest to pierwszy czytnik z wyświetlaczem o przekątnej 7,8 cala dostępny w produkcji masowej i obsługujący tak wiele formatów plików – mówi Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. Debiutujący model ma wbudowane łącze Bluetooth, gniazdo USB-C, dysponuje 16 GB pamięci wewnętrznej, a niebawem udostępnione zostanie oprogramowanie z aplikacjami Legimi i Empik Go. Testy są bardzo zaawansowane i wprowadzane są ostatnie poprawki. Czytnik powinien być dostępny w sprzedaży za mniej więcej tydzień.

 Stylowa lekkość e-czytania

 PocketBook InkPad Color, pomimo dużego ekranu, waży zaledwie 225 g i jest dokładniej takiej wielkości, jak modele z linii InkPad 3. Jego obudowa ma księżycowo-srebrny kolor. Sugerowana cena urządzenia to 1399 zł.

 źródło: PocketBook

Specyfikacja PocketBook InkPad Color

Komponent Charakterystyka
Rodzaj ekranu E Ink new Kaleido
Rozdzielczość ekranu
  • 1404 x 1828 (w odcieniach szarości)
  • 468 x 624 (dla kolorów)
Rozmiar ekranu 7,8”
DPI
  • 300 (w odcieniach szarości)
  • 100 (dla kolorów)
Głębia koloru
  •     16 (w odcieniach szarości)
  • 4096 (w kolorze)
Wyświetlacz Pojemnościowy, wielodotykowy
Przednie podświetlenie +
Procesor Dual Core (2×1 GHz)
RAM 1 GB
Wbudowana pamięć* 16 GB
Akumulator** litowo-jonowy polimerowy, 2900 mAh, do miesiąca użytkowania
G-sensor +
Czujnik zamknięcia okładki +
Wi-Fi +
Bluetooth +
USB USB-C
Gniazdo SD/MMC microSD do 32GB
System operacyjny Linux 3.10.65
Wymiary 195 x 136,5 × 8 mm
Waga 225g
Kolory Księżycowy srebrny
W zestawie Czytnik, kabel USB-C, audio-adapter USB-C, instrukcja, gwarancja,
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT
Obsługiwane formaty obrazów JPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwięków MP3, OGG (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Obsługiwane formaty audiobooków M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech) Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na http://www.pocketbook.pl)
Słowniki ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Aplikacje odtwarzacz audiobooków, odtwarzacz audio i muzyki, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
Usługi internetowe ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Cloud

 

* pojemność pamięci wewnętrznej może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: