Historyczny rekord kryptowaluty Bitcoin

Historyczny rekord kryptowaluty Bitcoin – komentarz Bitpanda

W odpowiedzi na kolejny, historyczny rekord, który w weekend odnotowałą kryptowaluta Bitcoin publikujemy wypowiedź opracowaną przez Krzysztofa Rasia, VP ds. Innowacji i szef hubu technologiczno innowacyjnego Bitpandy w Krakowie.

W niedzielę cena Bitcoin osiągała wysokość nawet 49 638 dolarów. To kolejny historyczny rekord waluty – nigdy wcześniej nie płacono tyle za Bitcona. Token grzeje się ciągle w blasku informacji o styczniowej inwestycji Tesli. Nie ma już wątpliwości, że Bitcoin wpisał się na dobre w zalecane strategie alokacji inwestorów instytucjonalnych. Kupują go również tradycyjne banki. W ubiegłym tygodniu najstarszy bank działający w USA, BNY Mellon, ogłosił, że zacznie finansować Bitcoin i inne waluty cyfrowe. Również giganci płatniczy Visa i Mastercard postanowili wprowadzić Bitcoin do swoich systemów rozliczeniowych. To pokazuje, jak ważne stało się to aktywo dla rynków finansowych. Tempo, w jakim ewoluuje rola kryptowalut jest bezprecedensowe. Tokenizacja zmienia reguły działania rynku i zmiany te najwyraźniej zostaną z nami na dłużej.

Krzysztof Raś to VP ds. Innowacji i szef hubu technologiczno innowacyjnego Bitpandy w Krakowie. Jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w pracy w sektorze technologicznym, w tym w obszarze oprogramowania. Z sukcesem budował i prowadził działające w skali globalnej zespoły programistyczne. Jako prelegent na konferencjach oraz mentor i wykładowca akademicki na swojej macierzystej uczelni, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, nieustannie propaguje kulturę organizacyjną jako źródło przewagi konkurencyjnej.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Bitpanda to pochodzący z Wiednia fintech, neobroker, którego misją jest demokratyzacja inwestycji i zlikwidowanie barier dostępu do aktywów inwestycyjnych dzięki ich cyfryzacji. Firma, wierzy że przyszłość inwestycji kształtować będą innowacje w obszarze kryptowalut, cyfrowych aktywów i technologii blockchain. Uruchomiona w 2014 roku platforma Bitpanda, jest dziś popularną platformą handlową i giełdą aktywów cyfrowych, zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów inwestujących w kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe.

Bitpanda ma 1,2 mln użytkowników. Umożliwia handel popularnymi aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin czy Ethereum, jak również inwestycje cyfrowe w złoto i ponad 30 innych zdigitalizowanych aktywów. Zespół firmy liczy ponad 240 osób, reprezentujących 44 narodowości. Bitpanda działa pod nadzorem austriackiego Urzędu Nadzoru – FMA (Finanzmarktaufsichtsbehörde). Posiada licencję dostawcy usług płatniczych PSD2. Firma jest dwukrotnym laureatem Trend Best Startup w Austrii. W 2019 roku została wyróżniona nagrodą FinTech Austria Award.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: