eDO App – aplikacja już w AppGallery

eDO App, bezpłatna aplikacja umożliwiająca między innymi zdalne potwierdzanie swojej tożsamości wyłącznie za pomocą smartfona i e-dowodu, jest dostępna w AppGallery i jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei opartych o HMS, mogą korzystać ze wszystkich oferowanych przez aplikację funkcjonalności.

eDO App

Pełna integracja z HMS oznacza, że aplikację eDO z AppGallery mogą pobierać zarówno użytkownicy starszych modeli smartfonów opartych o GMS, jak i najnowszych urządzeń marki z HMS. O HMS oparty jest najnowszy smartfon Huawei Mate 40 Pro, telefony z serii P40, z serii Y – Y6p i Y5p, Huawei Mate 30 Pro i składany smartfon Mate Xs.

Test Huawei P40 Pro+ 5G – fotograficzny potwór w naszych rękach

Bezpłatna aplikacja eDO App pozwala zdalnie, bez wychodzenia z domu, potwierdzić swoją tożsamość. By z niej skorzystać, potrzebny jest smartfon i dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Korzystanie z eDO App pozwala na automatyczną weryfikację, czy dowód osobisty jest prawdziwy, ważny oraz czy został zgłoszony jako utracony i tym samym unieważniony lub czasowo zawieszony.

Aplikacja pozwala na korzystanie z blisko 200 portali, takich jak Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Podpis osobisty zawarty w warstwie elektronicznej e-dowodu umożliwia załatwianie w urzędach wielu spraw całkowicie zdalnie.

Cieszymy się, że nasza aplikacja jest już dostępna dla użytkowników smartfonów Huawei. eDO App to wygodne narzędzie dla każdego posiadacza dowodu z warstwą elektroniczną. Pozwala w prosty sposób załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu – mówi Mariusz Kujawski, Członek Zarządu PWPW S.A.

W czasie, gdy załatwianie spraw urzędowych jest utrudnione ze względu na pandemiczne ograniczenia, eDO App to narzędzie niezwykle przydatne i ułatwiające życie naszym użytkownikom – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

eDO App jest obecna także w usługach komercyjnych – mBank umożliwia zdalne założenie konta osobom prowadzącym działalność gospodarczą, kierowcy mogą składać wnioski o wydanie karty tachografowej w serwisie infocar.pl, a serwis BITCAN umożliwia założenie konta i potwierdzenie swojej tożsamości. Od 18 lutego 2021 aplikacja zacznie odczytywać również dane z paszportu oraz umożliwi weryfikację jego autentyczności.

Test Huawei x Gentle Monster Eyewear II – inteligentne okulary – czy warto je mieć?

W sklepie AppGallery jest już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 120 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 530 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: