Garmin Enduro z baterią mierzoną w tygodniach

Garmin Enduro – smartwatch stworzony do startów na najdłuższych dystansach. Oprócz zaawansowanych funkcji treningowych oferuje żywotność baterii mierzoną w tygodniach, a wszystko to w superlekkiej i solidnej obudowie.

Garmin Enduro
Garmin Enduro

Enduro ma kilka nowych narzędzi treningowych, które przydadzą się podczas wysiłku w wymagającym terenie. Tradycyjne funkcje znane z multisportowych zegarków zostały przystosowane do charakterystyki treningu wytrzymałościowego:

  • Pułap tlenowy dostosowany do biegów trailowych: kontroluj poziom sprawności sercowo-naczyniowej z nowym parametrem, który automatycznie dostosowuje wartość pułapu tleonowego w zależności od warunków na szlaku. Wartość parametru dostosowywana jest również do temperatury oraz stopnia aklimatyzacji wysokościowej.
  • Udoskonalona funkcja ClimbProTM: korzystaj z informacji o podbiegach w czasie rzeczywistym, sprawdzając jego nachylenie, długość i wzrost wysokości. Rozbudowana funkcjonalność ClimbPro dostarcza także informacji o sposobie pokonywania zbiegu lub zjazdu.
  • Licznik czasu odpoczynku: wybierz aktywność Ultrarun i kontroluj czas spędzony w punktach żywieniowych.
  • Kolarstwo górskie: śledź szczegóły każdej jazdy MTB za pomocą funkcji Grit & Flow, która mierzy czas oraz ocenia poziom trudności trasy i efektywność przejazdu, prezentując wynik do pobicia podczas następnej próby.
  • Regeneracja: zachowanie odpowiedniego czasu odpoczynku jest kluczowe do poprawy swoich wyników. Na podstawie pomiarów zdrowia, snu i obciążenia treningowego, wbudowana funkcja czasu regeneracji podpowie, jak długo należy odpoczywać przed następną wymagającą sesją treningową.
  • Sugestie treningowe: wygodne wskazówki oparte o dane stanu wytrenowania i aktualnego obciążenia treningowego ułatwiają pracę nad poprawą kondycji.

Test realme Watch S – smartwatch z okrągłym ekranem 

Całodobowe monitorowanie zdrowia i kondycji

Garmin Enduro
Garmin Enduro

Innowacyjne funkcje zdrowotne i wellness w Garmin Enduro to m.in. nadgarstkowy pomiar tętna2, czujnik Pulse Ox3, który umożliwia oszacowanie aklimatyzacji wysokościowej oraz zaawansowane monitorowanie snu. Dodatkowo, wygodna funkcja Body Battery™, umożlwia oszacowanie rezerw energii, co pomaga optymalnie zaplanować treningi i czas odpoczynku.

Test Samsung Galaxy Watch 3 – smartwatch niemalże kompletny

Bądź na bieżąco także poza szlakiem

Funkcje nawigacyjne w Enduro zostały oparte o łączność z wieloma systemami nawigacji satelitarnej, co umożlwia dokładne śledzenie pozycji w warunkach, w których dane z GPS nie wystarczą. Dodatkowo, zegarek ma wbudowane czujniki ABC – wysokościomierz, barometr i 3-osiowy kompas elektroniczny, które ułatwiają orientację w terenie.

Po sparowaniu z komunikatorem satelitarnym Garmin inReach® Mini użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe bezpośrednio z zegarka oraz na bieżąco udostępniać swoją lokalizację, nawet podczas startów i treningów w miejscach, które są poza zasięgiem sieci komórkowej. InReach Mini jest lekki, kompaktowy i można go łatwo przypiąć do plecaka lub kamizelki. Oprócz dwukierunkowego przesyłania wiadomości tekstowych i udostępniania lokalizacji, inReach Mini umożlwia nadanie interaktywnego sygnału SOS. Po aktywacji SOS, koordynator akcji ratunkowej może śledzić lokalizację urządzenia, powiadomić służby ratownicze w okolicy i koordynować koordynować przekazywanie informacji do wybranych kontaktów alarmowych do momentu zakończenia akcji.

Enduro dostępny jest w dwóch wariantach w cenach od 799.99€ do 899.99€. Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę garmin.com/enduro.

źródło: Garmin

__________________—————————–

1Podczas noszenia przez cały dzień przy zachowaniu 3 godzin ekspozycji na słońce w natężeniu 50,000 luksów.

2Dokładność pomiarów aktywności i kondycji fizycznej

3To nie jest urządzenie medyczne i nie powinno być stosowane do pomiaru jakiegokolwiek stanu chorobowego; aby dowiedzieć się więcej sprawdź Garmin.com/ataccuracy. Pulse Ox nie jest dostępny we wszystkich krajach.

4Wymagana aktywna subskrypcja usług satelitarnych. Niektóre jurysdykcje regulują lub zakazują korzystania z urządzeń komunikacji satelitarnej. Użytkownik jest odpowiedzialny za znajomość i przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów prawa w krajach, w których urządzenie do komunikacji satelitarnej jest przeznaczone do użytku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: