Kupujesz przez internet na OLX? Rób to bezpiecznie

Bezpieczne zakupy na OLX. Popularny serwis z ogłoszeniami uruchomił wyczekiwaną opcję

Coraz więcej Polaków kupuje online. Wzrasta liczba osób, które po raz pierwszy zrealizowały zakupy w ten sposób. Zarówno sprzedający, jak i kupujący chce mieć pewność, że transakcja jest bezpieczna. Na większy komfort i poprawę bezpieczeństwa wpływają przesyłki oferowane przez dany serwis ogłoszeniowy. I taką opcję uruchomił serwis z blisko 20 milionami ogłoszeń – OLX.

OLX

Umożliwienie zakupu z przesyłką od osób prywatnych na tak szeroką skalę pod względem zróżnicowania oferowanych produktów to wielkie udogodnienie na rynku C2C.

Test Sennheiser MOMENTUM Wireless – dobrej jakości dźwięki

Jako lider umożliwiający handel i wymianę przedmiotów użytkownikom indywidualnym, chcemy dostarczać im wygodnych rozwiązań – tłumaczy Michał Malewski, General Manager serwisu OLX. – Dziś wielu użytkowników oczekuje, że przez internet zamówią nie tylko nowe towary, ale także przedmioty, których potrzebują do codziennego funkcjonowania czy rozwijania swoich pasji. Teraz za pośrednictwem Przesyłek OLX mogą to robić znacznie bezpieczniej i wygodniej.

Zakupy online coraz popularniejsze

Polacy kupują w sieci coraz częściej i więcej. Jak pokazują dane raportu GUS „Społeczeństwo informacyjne w Polsce 2020”, w minionym roku ponad 17,6 mln osób w wieku 16–74 lata dokonywało zakupów przez internet w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W porównaniu z 2016 r. liczba osób kupujących w ten sposób zwiększyła się o 19 p. proc.

Test Jabra Elite 45h – słuchawki nauszne do 40 h na jednym ładowaniu

Większe zainteresowanie zakupami online potwierdza też ubiegłoroczny raport „E-commerce w Polsce 2020” opracowany przez Gemius z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Wynika z niego, że 73 proc. badanych osób chociaż raz dokonało zakupów online i jest to wynik wyższy o 11 p. proc. w porównaniu z danymi z ubiegłego roku. Najczęściej kupowane były produkty odzieżowe i dodatki z nimi związane.

Z kolei z badania zrealizowanego dla OLX wynika, że w ciągu ostatniego roku 41,2 proc. respondentów dokonało zakupu od osoby prywatnej za pośrednictwem OLX. Zarówno sprzedający, jak i kupujący to głównie osoby w wieku 35–44 lata. Jednak niezależnie od tego, czy użytkownicy zamawiają produkty od firm czy osób prywatnych, chcą to robić wygodnie i mieć gwarancję, że zamówienie będzie zrealizowane.

Od momentu uruchomienia na serwisie OLX opcji zakupu z przesyłką stała się to bardzo popularna funkcja. W kategorii ze sprzętem elektronicznym, w której ponad 650 tys. ogłoszeń jest już z opcją przesyłki, największą popularnością cieszą się gry, konsole, komputery i telefony, a także akcesoria telefoniczne i sprzęt audio.

Test Evobox Stream – telewizja przez Internet od dowolnego dostawcy

Bezpieczna przesyłka – krok po kroku

 Serwis ciągle się rozwija, a zarówno sprzedający, jak i kupujący oczekują wygodnych i bezpiecznych zakupów, niezależnie od tego, czy przedmiot transakcji jest nowy czy używany. Chcąc zwiększyć poziom bezpieczeństwa, na serwisie wprowadzono nową usługę – Przesyłki OLX. Teraz kupujący mogą zapłacić za przedmiot i przesyłkę za pośrednictwem serwisu. OLX przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę dopiero po odbiorze przedmiotu przez nabywcę. Operacje te odbywają się między użytkownikami serwisu i zwiększają bezpieczeństwo transakcji.

Użytkownicy OLX nadal mają wybór. Jeśli chcą odebrać produkt osobiście, mogą to robić. Jeśli wolą przesyłkę, klikają odpowiednią opcję w wybranym ogłoszeniu. Za przesyłkę płaci osoba kupująca, dla sprzedającego jest to bezpłatna usługa. Spośród punktów odbioru można wybrać Pocztę Polską, Paczkomaty InPost, sklepy Żabka lub stacje Orlen. Dlaczego jest to bezpieczniejsza opcja? Wszystko dzieje się na koncie OLX, bez przekierowywania na zewnętrzne podstrony. A dane sprzedającego są weryfikowane przez OLX.

Test Creative SBS E2500 – by cieszyć się dobrym dźwiękiem (nie)tylko z telewizora

To również wygodniejsza opcja, bardziej dostosowana do obecnych potrzeb użytkowników. Jeśli sprzedajesz produkt, wystarczy dodać w OLX ogłoszenie z opcją przesyłki. Zaznaczasz rozmiar i wagę przesyłki wraz z opakowaniem. Następnie wybierasz, z którego przewoźnika chcesz korzystać, i uzupełniasz swoje dane. Gdy otrzymasz od kupującego prośbę o zakup z przesyłką, akceptujesz ją w ciągu 24 godzin. Wybierasz punkt nadania i nadajesz paczkę zupełnie za darmo w ciągu 72 godzin.

Z kolei jeśli kupujesz na OLX i chcesz skorzystać z opcji z przesyłką, klikasz „Kup z przesyłką”. Następnie płacisz za przedmiot oraz przesyłkę. Wybierasz punkt odbioru i obserwujesz status zamówienia na swoim koncie w OLX.

Robiąc zakupy online, warto mimo wszystko zachować ostrożność. Kilka zasad od OLX:

  • bądź czujny – jeśli ogłoszenie brzmi tak, jakby było przetłumaczone translatorem, może być to nieprawdziwa oferta,
  • omawiaj szczegóły tylko na czacie OLX – i nigdy nie klikaj w linki od nieznajomych,
  • skorzystaj z Przesyłek OLX w przypadku ofert w innych miastach lub umawiaj się na odbiór osobisty w bezpiecznych, publicznych miejscach,
  • przed wprowadzeniem swoich danych, sprawdź, czy adres URL usługi jest poprawny i osadzony na domenie olx.pl.

Nowa opcja na razie jest dostępna w wybranych kategoriach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kupna i sprzedaży z opcją przesyłki, wejdź na stronę OLX i wybierz Przesyłki OLX.

_____________________—————————-

Serwis OLX to największy serwis ogłoszeniowy w Polsce, w którym można kupić i sprzedać samochód, akcesoria wyposażenia domu, nieruchomości, a także usługodawców, pracę i pracowników. W styczniu 2021 roku odwiedziło go 14,5 mln użytkowników (dane Gemius/PBI).

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: