MWC Shanghai 2021: OPPO Wireless Air Charging – przyszłość błyskawicznego ładowania

OPPO Wireless Air Charging – przyszłość błyskawicznego ładowania podczas MWC w Szanghaju

OPPO Wireless Air Charging

  • Technologia szybkiego ładowania była głównym tematem podczas prezentacji dla partnerów na stosiku OPPO
  • Firma pokazała również technologię przyszłości 5G dla inteligentnych domów oraz nowe modele smartfonów
OPPO, jeden z największych na świecie producentów inteligentnych urządzeń, był gospodarzem konferencji poświęconej technologii błyskawicznego ładowania zorganizowanej podczas Mobile World Congress w Szanghaju (MWCS). Wydarzenie odbyło się na stoisku OPPO, gdzie pokazano również rozwijany smartfon OPPO X 2021, Omni – urządzenie 5G CPE czy technologię OPPO Wireless Air Charging.
Najważniejsi partnerzy z branży elektroniki użytkowej i produkcji procesorów oraz eksperci w dziedzinie technologii ładowania z ramienia CCTL (China Telecommunication Technology Labs), spotkali się, by rozmawiać o przyszłość technologii szybkiego ładowania.
OPPO zaprezentowało liczne rozwiązania z zakresu technologii błyskawicznego ładowania, w tym ładowarkę o mocy 125W, dzięki której pełne ładowanie baterii o pojemności 4 000 mAh trwa zaledwie 20 minut. Kolejną pokazaną nowością jest AirVOOC, technologa bezprzewodowego ładowania o mocy 65W, która ogniwo o tej samej pojemności naładuje w ciągu zaledwie 30 minut. Zostały również zaprezentowane urządzenia partnerów, którzy w swoich produktach wykorzystują technologie opatentowane przez OPPO.
Więcej informacji na temat pokazanych podczas MWCS produktów OPPO dostępnych jest na stronie:

The hub for all the OPPO news from MWC Shanghai 2021. Learn about our global partnerships, 5G advances, and our pioneering IoT and smartphone innovations.

Czytaj więcej informacji o MWCS:

Innowacje od OPPO zostały podzielone na trzy strefy 
W strefie Inteligentny Dom Przyszłości zaprezentowano produkty OPPO z obszaru IoT, które wprowadzają inteligentne i kompleksowe rozwiązania do domu na wyższy poziom. Jej sercem jest urządzenie 5G CPE, Omni, wyposażony w Qualcomm® Snapdragon™ X55 5G Modem-RF System, które za pomocą opatentowanych dwóch systemów antenowych konwertuje sygnały 5G w stabilne połączenia Wi-Fi o dużej prędkość.
System anten 5G O-Reserve wykorzystuje spektrum Sub-6GHz 5G, automatycznie aktywując cztery z ośmiu dostępnych anten, zapewniając najlepszą jakość sygnału. Z kolei technologia O-Motion 360° pozwala na pełen obrót anten, dzięki czemu urządzenie CPE automatycznie ustawia się w pozycji, która umożliwia optymalny obiór sygnału 5G fal milimetrowych. OPPO, Qualcomm Technologies, Inc i Ericsson niedawno ukończyły testy technologii 5G fal milimetrowych przy pomocy Omni, uzyskując prędkość transmisji downlink na poziomie 4,06 Gb/s. W tej strefie OPPO pokazało również jak wykorzystać technologię Rozszerzonej rzeczywistości (AR) podczas zakupów i grania.

W OPPO wierzymy, że technologia 5G zmieni sposób w jaki obecnie żyjemy. Wraz ze wzrostem i pojemnością sieci będziemy obserwować wzrost aplikacji, które wpłynął na wiele dziedzin życia użytkowników. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie międzynarodowych standardów 5G i będziemy kontynuować rozwój urządzeń i wdrożeń 5G, od TV przez urządzenia CPE aż po AR. – Henry Tang, wiceprezes OPPO Research Institute

Strefie Technologii Przyszłości goście MWCS mogą zobaczyć koncepcyjny model smartfonu OPPO X 2021, wyposażony w rozwijany wyświetlacz, który można powiększyć z 6,7 do 7,4 cala. Firma pokazała również technologię bezprzewodowego ładowania OPPO Wireless Air Charging. Z jej pomocą można w łatwy i prosty sposób naładować smartfon na odległość z mocą nawet 7,5W. Dzięki wykorzystaniu w tej innowacji rezonansu magnetycznego można eliminować niektóre niedogodności występujące w innych technologiach bezprzewodowego ładowania. Dzięki temu proces ładowania rozpoczyna się w momencie, gdy urządzenie znajduje się 10 cm od maty ładującej. Takie rozwiązanie pozwala np. na granie lub korzystanie z multimediów i jednoczesne ładowanie na odległość.
W obszarze Smartfon Area OPPO pokazało serię Reno5, w tym Reno5 Pro+ 5G Artist Limited Edition, urządzenie zaprojektowane we współpracy z grafikiem Joshuą Videsem. Specjalna wersja najnowszej serii ma tylny panel z elektrochromatycznego szkła, którego kolor zmienia się ze srebrnego na niebielski za pomocą jednego dotknięcia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: