realme GT 5G – ze snapdragonem 888 zadebiutuje w marcu

realme GT 5G zapowiedziany podczas konferencji MWC Shanghai 2021 – pierwszy z dwóch nowych flagowych smartfonów producenta. Poza topową wydajnością, model GT 5G zaoferuje innowacyjny mechanizm odprowadzania ciepła oraz niezwykłe wzornictwo.

realme GT 5G
realme GT 5G
  • realme GT 5G będzie pierwszym z dwóch flagowych smartfonów realme, które zostaną wprowadzone do oferty producenta w 2021 roku;
  • Urządzenie oparte na układzie SoC Qualcomm Snapdragon 888 zostało zapowiedziane podczas konferencji MWC Shanghai 2021. Oficjalna globalna prezentacja smartfonu odbędzie się 4 marca;
  •  realme GT 5G poza topową wydajnością zaoferuje innowacyjny mechanizm odprowadzania ciepła oraz niezwykłe wzornictwo. W jednym z wariantów smartfon będzie się wyróżniać motywami wykonanymi z naturalnej skóry (pinatex), płynnie połączonymi z obudową.

realme zamierza w tym roku wprowadzić na rynek aż dwa ultrawydajne smartfony, co wynika z ogłoszonej w styczniu strategii dwóch platform i dwóch flagowców. Pierwszym z nich będzie realme GT 5G z układem Snapdragon 888 – zapowiedziany na konferencji MWC Shanghai 2021. Bliżej poznamy go już na początku marca.

Test Realme 7i – smartfon pełen energii

Wydajność i wzornictwo w stylu GT
W modelu realme GT 5G znajdzie się najwydajniejszy z układów SoC koncernu Qualcomm – wykonany w 5 nm procesie technologicznym Snapdragon 888. Aby wykorzystać jego topową wydajność, realme zaprojektowało dla swojego flagowca zupełnie nowy mechanizm odprowadzania ciepła oparty na połączeniu miedzi oraz elementów ze stali nierdzewnej (Stainless Steel CV Cooling System).
realme GT 5G
realme GT 5G
Swoim wzornictwem smartfon będzie nawiązywał do oficjalnych kolorów marki realme oraz tradycji wyścigów samochodowych. W jednym z wariantów plecki urządzenia wykończone zostaną naturalną skórą (tzw. pinatex lub skóra wegańska) w jaskrawożółtym kolorze, z czarnym elementem tonującym zaczynającym się od wyspy aparatu. Materiały połączone będą w taki sposób, aby z jednej strony zachować unikalny efekt wizualny, a z drugiej zapewnić ich odporność oraz żywotność.

Więcej niż jeden flagowiec w 2021 roku

Zgodnie z nową strategią dwóch platform i dwóch flagowców, realme zamierza w bieżącym roku wprowadzić do swojej oferty aż dwa smartfony o topowej specyfikacji. Oprócz realme GT 5G, którego poznamy już na początku marca, w portfolio producenta pojawi się również smartfon oparty na chipie MediaTek Dimensity 1200. Strategia ta została nakreślona w styczniu i potwierdzona została przez realme oficjalnie podczas konferencji MWC w Szanghaju.
Więcej szczegółów na temat specyfikacji realme GT 5G oraz jego dostępności na poszczególnych rynkach możemy spodziewać się już 4 marca. Wtedy też odbędzie się oficjalna globalna prezentacja urządzenia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: