LG webOS Smart TV – wkracza na nową drogę

Firma LG Electronics poinformowała o udostępnieniusystemu webOS Smart TV innym producentom telewizorów

webOS Smart TV

Tym samym zmienia ona status quo w branży znanej z zamkniętych systemów operacyjnych. LG rozszerza swoją działalność, rozwijając webOS TV i umożliwiając wdrażanie go przez kolejnych wytwórców. Daje to potencjał, by przekształcić biznes telewizyjny zarówno firm oferujących technologie, jak i tych dostarczających treści. Jednocześnie wyraźnie zwiększa obecność i znaczenie LG na globalnym rynku domowej rozrywki.

Dzięki intuicyjnemu projektowi interfejsu od 2014 roku system webOS zapewnia wyjątkową łatwość obsługi posiadaczom telewizorów LG. Co stanowi integralny składnik wybitnego ekosystemu domowej rozrywki oferowanej przez LG. Korzystający z licencji webOS TV otrzymują znany i wysoko ceniony projekt UX wraz z bogatym zestawem funkcji, takich jak: sterowanie i wyszukiwanie głosowe, zintegrowane algorytmy sztucznej inteligencji czy łatwe podłączanie urządzeń. To sprawia, że system zyskał uznanie zarówno wśród branżowych ekspertów, jak i wśród konsumentów.
Dzięki LG webOS TV partnerzy mają dostęp do różnorodnych treści. Między innymi do aplikacji pozwalających na korzystanie z ogólnoświatowych serwisów streamingowych: Netflix, YouTube, Amazon Prime Video czy serwis sportowy DAZN, a także do usługi Kanały LG z bezpłatnymi treściami premium*. Kompatybilne telewizory posiadają również dedykowany pilot Magic Motion.
Do programu licencjonowania systemu webOS przyłączyło się już ponad dwudziestu producentów telewizorów, między innymi marki RCA, Ayonz i Konka. Przewiduje się, że w przyszłości liczba partnerów jeszcze wzrośnie. Ekosystem webOS wspierany jest przez firmy technologiczne, np.: Realtek, Nuance, Gracenote, CEVA i Universal Electronics.

System webOS daje jedną z najłatwiejszych i najwygodniejszych możliwości uzyskania dostępu do milionów godzin filmów i programów telewizyjnych. Zapraszając innych producentów, by przyłączyli się do ekosystemu webOS TV, wkraczamy na nową drogę. Pozwala ona wielu nowym posiadaczom telewizorów korzystać z tego samego wspaniałego projektu UX i funkcji dostępnych w urządzeniach LG. Liczymy, że w ten sposób wprowadzimy nowych klientów w niesamowity świat systemu webOS TV. – Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG.

* Dostępność aplikacji umożliwiających korzystanie z serwisów streamingowych zależy od regionu.

źródło: LG

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: