TCL 20 SE – esencja doświadczenia NXTVISION dla każdego

TCL Communication informuje o wprowadzeniu na rynek polski TCL 20 SE – przystępnego cenowo smartfona z zaawansowanymi funkcjami, który doskonale nadaje się do zastosowań multimedialnych. Z systemem wspomagającym wyświetlanie wideo NXTVISION, dużym ekranem 6,82” w formacie 20,5:9 oraz głośnikami stereo będzie doskonałym narzędziem mobilnej rozrywki.

TCL 20 SE
TCL 20 SE

TCL 20 SE dysponuje pokaźnym akumulatorem 5000 mAh z funkcją ładowania zwrotnego OTG, natomiast sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 460. Całość uzupełnia wszechstronny aparat fotograficzny składający się z czterech modułów: 16 Mpix wspierany przez SI, szerokokątny, makro oraz przeznaczony do pomiaru głębi.

Zaawansowany system wyświetlania w TCL 20 SE pozwala użytkownikowi na zanurzenie się w najlepszych doznaniach wizualnych. Użytkownicy mogą cieszyć się ogromnym 6,82-calowym wyświetlaczem w formacie 20,5:9, który w aż 90% wypełnia front urządzenia. Duża powierzchnia wyświetlania otoczona wąskimi ramkami, a także proporcje zbliżone do kinowych to wygoda użytkowania i optymalne wykorzystanie ekranu dla wszystkich fanów mobilnego oglądania filmów.

W samym interfejsie również zadbano o rozwiązania, które wykorzystują możliwości dużego wyświetlacza. Jednym z nich jest Smart Floating Window2, które pozwala przenieść widok aplikacji do małego okienka i korzystać z niej nawet podczas oglądania ulubionego serialu w trybie pełnoekranowym. Intuicyjny sposób wywoływania tej funkcji, a także możliwość przenoszenia w dowolne miejsce na ekranie sprawia, że będzie chętnie i często wykorzystywana przez użytkowników.

TCL 20 SE
TCL 20 SE

Dzięki technologii NXTVISION, użytkownicy TCL 20 SE będą mogli ulepszać swoje wideo w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie cieszyć się krystalicznie czystymi kolorami, kontrastem i przejrzystością. Urządzenie zapewnia również niespotykane w tym segmencie cenowym rozwiązanie konwersji wideo z SDR do HDR w czasie rzeczywistym, również dla treści pochodzących z serwisów streamingowych. Dużo starań dołożono też do kwestii ochrony wzroku użytkownika, a ich owocem są tryby czytania i komfortu oczu.

Konstrukcja najnowszego smartfonu TCL została tak przemyślna, aby trzymając urządzenie w dłoni trudniej było zasłonić głośniki stereo. W urządzeniu zadbano również o jakość brzmienia przy użyciu słuchawek przewodowych, czego potwierdzeniem jest certyfikat Hi-Res Audio3.

Test TCL 10 Plus – świetny średniopółkowy smartfon

 Dla zachowania świetnego balansu wydajności z czasem pracy w TCL 20 SE znalazł się ośmiordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 460 i akumulator 5000 mAh. Takie połączenie pozwala osiągnąć do 17 godzin nieprzerwanego odtwarzania wideo, 154 godziny muzyki lub 20 godzin surfowania po sieci 4G. Bateria zapewnia moc na dwa tygodnie w trybie czuwania po jednym naładowaniu4. Dodatkową opcją, która z pewnością ułatwia życie w ruchu jest funkcja ładowania wstecznego OTG umożliwiająca łatwe uzupełnienie energii innych gadżetów.

Test Alcatel 3X 2020 – ma wszystko, a nie rujnuje kieszeni

W celu zwiększenia ochrony prywatności użytkownika, TCL 20 SE wyposażony został w wygodny w korzystaniu, bezpieczny system rozpoznawania twarzy, a także skaner odcisków palców. Jest to również jeden z najbardziej przystępnych cenowo smartfonów z rozwiązaniami zabezpieczającymi, takimi jak dziennik bezpieczeństwa, rozpoznawanie niebezpiecznych zachowań aplikacji oraz ochrona danych osobowych.

Poczwórny aparat 16 Mpix, dzięki swojej wszechstronności pozwoli uchwycić każde wspomnienie. Uwiecznienie najdrobniejszych szczegółów, a także umożliwienie widzenia dalej, szerszej i wyraźniej jest w zasięgu ręki, dzięki modułom: szerokokątnemu, makro oraz wykrywania głębi. Za ich sprawą TCL 20 SE jest aparatem na każdą okazję. Wsparcie oprogramowania fotograficznego sztuczną inteligencją daje użytkownikowi do dyspozycji zaawansowane tryby – portretowy i polepszania wyglądu nieba. Dodatkowo funkcja usuwania obiektów z SI pozwala na wymazanie przedmiotów i ludzi, którzy psują idealne ujęcie.

TCL 20 SE czerpie inspirację z naturalnego piękna światła zorzy polarnej. Wyjątkowe wykończenie mieniące się na różne sposoby, w zależności od rodzaju światła
w otoczeniu, z dwoma odcinającymi się, nanocząsteczkowymi wzorami ukazują harmonijne piękno dwoistości. Celem ikonicznego designu „Horizon” jest połączenie estetyki z wygodą. Przyjemna w dotyku powierzchnia i smukły korpus urządzenia sprawiają, że doskonale leży ono w dłoni.

TCL 20 SE jest już dostępny w cenie 599 zł, w kolorze szarym i zielonym.

TCL 20 SE – specyfikacja

__________________————————————-

  1. Stosunek ekranu do reszty frontu obliczony metodą VA/TP.
  2. Nie wszystkie aplikacje współpracują z opcją Floating Window.
  3. Hi-Res audio wymaga kompatybilnych słuchawek.
  4.  5000mAh to wartość typowa, określona na wewnętrznych badaniach TCL. Czas działania na pojedynczym ładowaniu uzależniony jest o sposobu użytkowania.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: