Xblitz przekazuje czujniki czadu OSP

Akcja „Na straży z Xblitz” współpracuje z OSP. Polska marka przekazuje czujniki czadu

czujniki czadu

 

Każdego roku z powodu zatrucia czadem ginie w naszym kraju kilkadziesiąt osób. Przykrą wiadomością jest to, że bardzo często nie ma to związku z rzeczywistym pożarem. Strażacy informują, że wynika to z niesprawnej wentylacji, wad instalacyjnych lub niewłaściwego użytkowania lokalu. Xblitz, polska marka oferująca elektronikę użytkową wychodzi naprzeciw problemowi. Przedsiębiorstwo przekazując czujniki czadu Ochotniczym Strażom Pożarnym pomaga w ochronie zdrowia i życia. Firma planuje rozdawać Xblitz DG3-1 strażakom przez cały rok.

Test Xblitz Z4 – uchwyci każdy szczegół podróży

Społeczna odpowiedzialność

Akcja „Na straży z Xblitz” to sprawdzony mechanizm współpracy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce. Co miesiąc Xblitz przekazuje 5 czujników czadu Xblitz DG3-1, by strażacy mogli ofiarować je najbardziej potrzebującym osobom w swojej miejscowości lub zabezpieczyli nimi ważne dla lokalnej społeczności budynki.

Reklamy

Chcemy uświadomić ludziom, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i Rodziny, i że nie musi to być wcale skomplikowane. W zeszłym roku zorganizowaliśmy pierwsza akcję z Ochotniczą Strażą Pożarną i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Bardzo się cieszymy, że w tym roku możemy akcję kontynuować. To dla nas bardzo ważne, by wysokiej jakości sprzęt zapewniał bezpieczeństwo Polakom.” – mówi Marcin Trojan – General Director firmy KGK trade.

czujniki czadu

Na straży z Xblitz. Jak zgłosić się do akcji?

Przedsiębiorstwo informuje, że w akcji mogą wziąć udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które znajdują się na terenie Polski. Strażacy, którzy chcą wziąć udział muszą zgłosić się za pośrednictwem dedykowanej akcji stronie: https://xblitz.pl/osp. Na łamach witryny należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Raz w miesiącu Xblitz wybiera jedną jednostkę, która otrzymuje nagrodę – pięć czujników czadu Xblitz DG3-1, którą strażacy mogą ofiarować najbardziej potrzebującym osobom w swojej miejscowości. Oczywiście, OSP może również wykorzystać je do zabezpieczenia ważnych dla lokalnej społeczności budynków. Zachęcamy strażaków OPS do wzięcia udziału w akcji i zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen najbardziej potrzebujących.

Test Xblitz Park View 2 – lusterko z kamerą

Czym jest czujnik czadu Xblitz DG3-1?

Czujnik czadu Xblitz DG3-1 to niewielkie urządzenie, które wykrywa stężenie tlenku węgla oraz łatwopalnych gazów w powietrzu. Mały rozmiar sprawia, że można umieścić go wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie zatrucia czadem, bez obawy, że czujnik przeszkadzać będzie w codziennym korzystaniu z łazienki czy kuchni.

Czad jest wysoce toksyczny i śmiertelnie niebezpieczny dla ludzi i zwierząt, a przy tym jest zupełnie bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku. Nie szczypie w oczy, nie dusi w gardle, jest lżejszy od powietrza, przenika przez ściany i sufity. Wdychanie nawet niewielkiej ilości czadu skutkuje silnymi zawrotami głowy, wymiotami, utratą przytomności, a w końcowej fazie – zgonem.

Zamontowanie czujnika czadu zapewni bezpieczeństwo domownikom. Ostrzega przed zagrożeniem i pozwala uniknąć poważnych konsekwencji. Stąd nasza akcja bezpłatnego przekazywania strażakom urządzeń, które powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zatrucia czadem.

źródło: Xblitz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: