Magenta Dream Makers – pomoc nie tylko od święta

Pomoc niejedno ma imię

23 lutego to jedna z tych dat, gdy nasze myśli mocniej koncentrują się na potrzebach drugiej osoby. Czy jednak o ludziach potrzebujących powinniśmy pamiętać jedynie od święta? Zdecydowanie nie! Dlatego Magenta Dream Makers wyraźnie wykracza poza sztywne ramy. Zaangażowani w akcję pracownicy T-Mobile udowadniają, że magia Bożego Narodzenia może trwać zdecydowanie dłużej, niż trwa sezon na świąteczne drzewka. Magentowi Mikołajowie potrafią dostrzec to, co często uchodzi uwadze innych. Wykazują się przy tym niezwykłą empatią oraz dużą pomysłowością, czego dowodem jest długa lista charytatywnych marzeń.

Magenta Dream Makers

Dobroczynna wrażliwość pracowników T-Mobile ma bardzo różne oblicza. Najwięcej finałowych projektów, bo aż 16, dotyczy pomocy osobom chorym lub rehabilitacji. Magentowym Mikołajom nie jest obojętny los zwierząt (14 projektów), pragną spełniać marzenia dzieci (8 projektów) oraz pomagać dobroczynnym instytucjom (7 projektów). Nie zabrakło również inicjatyw z kategorii „operacje/ratowanie życia” (3 projekty) oraz służących seniorom (2 projekty).

Marzenia najmłodszych

Na liście charytatywnych marzeń ważne miejsce zajęły projekty, skierowane do najmłodszych. Pracownicy T-Mobile ruszyli m.in. z pomocą Maciusiowi, dzielnemu maluchowi, który zmaga się z SMA typu 1, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. To groźne schorzenie powoduje, że chłopczyk ma problemy z tak podstawowymi czynnościami życiowymi jak jedzenie oraz oddychanie. Jedyną nadzieją na to, że Maciuś będzie mógł w miarę normalnie funkcjonować, jest nowoczesna terapia genowa. Problem w tym, że jej koszt to… ponad 9 mln złotych! Zebranie takiej sumy jest nie lada wyzwaniem. Tym trudniejszym, że liczy się czas, bo „najdroższy lek świata” musi zostać podany jak najszybciej. Kwota wpłacona na konto chłopczyka przez pracowników T-Mobile przybliża go do zabiegu ratującego życie.

Test Samsung Galaxy S21 5G i Galaxy Buds Live – zgrana para

Inną bohaterką charytatywnych marzeń pracowników T-Mobile jest Emilka, dzielna ośmiolatka, dotknięta przez groźną chorobę. Dziewczynka po skomplikowanej operacji, musi teraz zmierzyć się z nowym wyzwaniem – żmudną rehabilitacją, dzięki której ma szansę na powrót do sprawności. Emilka ma jedno wielkie marzenie. Chciałaby dostać „dwupiętrowy domek ogrodowy ze zjeżdżalnią, huśtawką, drzwiami i oknami”. Taki prezent z pewnością doda dziewczynce energii, niezbędnej w walce o zdrowie.

Pomoc dla kolegi i wsparcie dla seniorów

Pracownicy T-Mobile nie zapomnieli o Tomku, wieloletnim kierowniku jednego z oddziałów T-Mobile we Wrocławiu. Jeszcze nie tak dawno, to on służył pomocą innym, dzisiaj sam potrzebuje wsparcia. U pełnego radości i sportowych pasji, ojca dwójki dzieci, zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Choroba postępuje niezwykle szybko i dziś Tomek potrzebuje całodobowej opieki. Pracownicy T-Mobile pokazali, że ich kolega, nie jest w tej walce osamotniony.

Reklamy

Grupą, którą w czasie pandemii należy w sposób szczególny otoczyć opieką, są seniorzy. Nic w tym dziwnego, że pracownicy T-Mobile swoją pomoc skierowali także do osób starszych. Jedno z przedsięwzięć, które znalazły się w finałowej pięćdziesiątce, dotyczy wsparcia akcji „Koperta życia Caritas”, stanowiącej część programu #PomocdlaSeniora. W rzeczonej kopercie, która dostarczana jest przez wolontariuszy osobom samotnym, przewlekle chorym oraz niepełnosprawnym, zamieszczane są podstawowe informacje, takie jak: dane osobowe, pesel, grupa krwi, przebyte choroby, uczulenia, przyjmowane leki oraz kontakt do bliskich. Dane te mogą mieć kluczowe znaczenie, podczas interwencji służb medycznych.

Test vivo Wireless Sport Earphone – słuchawki z pałąkiem dla aktywnych

Pracownicy wskazują instytucje

Pomoc skierowana do konkretnych osób lub adresowana do grup społecznych to tylko dwie z form charytatywnego wsparcia. Pracownicy T-Mobile pomyśleli też o instytucjach pożytku publicznego, które by nieść pomoc innym, najpierw muszą zostać odpowiednio wyposażone.

Dzięki akcji Magenta Dream Makers, Zespół Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych Nr 1 w Warszawie zyska nowy sprzęt i cenne pomoce dydaktyczne. Pracownicy T-Mobile wskazali tę placówkę ze względu na istotną misję i zaangażowanie pracowników, którzy wkładają wiele serca w edukację niepełnosprawnych dzieci. Lepsze wyposażenie, powinno ułatwić im pracę, a uczniów zachęcić do pilnej nauki.

Wśród pracowników T-Mobile nie brak osób wrażliwych na losy zwierząt. Dlatego na wsparcie Magentowych Mikołajów mogą liczyć także schroniska oraz instytucje, takie jak Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Do wspomnianej placówki trafiają dzikie zwierzęta po wypadkach komunikacyjnych, z ranami postrzałowymi lub też osierocone. Roztacza się nad nimi opiekę, by po zakończeniu kuracji albo osiągnięciu dorosłości mogły bezpiecznie wrócić na łono natury.

Obecnie w ośrodku znajduje się około stu zwierząt, co sprawia, że dosłownie pęka on w szwach. Środki przekazane w ramach MDM wspomogą m.in. budowę i wyposażenie szpitalika oraz stajni dla koni i woliery.

Dzięki spełnionym marzeniom świat staje się lepszy

Liczba charytatywnych marzeń zgłoszonych w ramach akcji Magenta Dream Makers dowodzi, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. W T-Mobile mamy świadomość tego, że całego świata nie da się zmienić, ale spełniając marzenia choćby jednej osoby sprawiamy, że staje się on nieco lepszy. Nie od dziś wiadomo, że dobro, które teraz czynimy, kiedyś do nas wróci.

Jesteśmy dumni z pracowników, którzy tak chętnie angażują się w pomaganie. Zresztą sami możecie poznać naszych wspaniałych Magentowych Mikołajów. Kilkoro z nich wystąpiło w krótkim filmie poświęconym akcji Magenta Dream Makers, w którym opowiadają o swoich charytatywnych projektach. – podkreśla T-Mobile

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: