realme 8 Pro z aparatem 108 MP i nowymi trybami foto

Podczas dzisiejszego wydarzenia Camera Innovation Event marka realme zaprezentowała aparat z sensorem o rozdzielczości 108 MP, który już niebawem trafi do nadchodzącego smartfona realme 8 Pro

realme 8 Pro
realme 8 Pro
  • Oprogramowanie modeli z serii 8 zaoferuje nowe tryby fotografii poklatkowej (time-lapse). Po raz pierwszy w smartfonach pojawi się tzw. efekt miniaturowego świata (Tilt-shift Time-lapse), a fani fotografii nocnego nieba będą mogli skorzystać z poklatkowego trybu Starry Mode;
  • W realme 8 Pro zastosowana zostanie także technologia In-sensor Zoom pozwalająca uzyskać wyższej jakości zdjęcia w trzykrotnym zoomie cyfrowym.
realme zaprezentowało swój pierwszy aparat o rozdzielczości 108 MP, zdradzając tym samym kluczową część specyfikacji nadchodzącego modelu realme 8 Pro.
Podczas konferencji realme Camera Innovation Event producent zapowiedział, że przełomowe rozwiązania fotograficzne będą jednym z motywów przewodnich nowej generacji smartfonów ze średniej półki – serii 8.
realme_Camera_Innovation_Event_002.jpg
Nowa jakość zdjęć od realme
Sercem aparatu realme 8 Pro będzie Samsung ISOCELL HM2 – nowej generacji sensor o rozdzielczości 108 MP. Matryca nowego aparatu pozwoli robić zdjęcia w bardziej zróżnicowanych warunkach oświetleniowych, co przekłada się na lepszą jakość fotografii – począwszy od szczegółowych detali, przez zrównoważony balans i ekspozycję kolorów.
Pojedynczy piksel nowej matrycy ma rozmiar 0,7 μm, co pozwala na wykonanie zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 12000 x 9000 pikseli. W codziennej fotografii algorytm aparatu łączy 9 pikseli w 1 (tzw. pixel binning). Efektem jest lepiej doświetlone i doskonalsze zdjęcie o rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli (12 MP). ISOCELL HM2 jest najbardziej zaawansowanym sensorem ze wszystkich stosowanych do tej pory w smartfonach realme.
realme_Camera_Innovation_Event_003.jpg
Cyfrowy zoom z detalami
Technologia In-sensor Zoom pozwoli wykonywać realme 8 Pro zdjęcia z trzykrotnym zoomem cyfrowym, które wyróżniają się ostrością wcześniej nieosiągalną dla smartfonów ze średniej półki. Aparat w tym trybie wykona 8 zdjęć o rozdzielczości 12 MP. Następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów zostaną one połączone i zoptymalizowane tak, aby docelowa fotografia oferowała jak najwięcej szczegółów.
realme_Camera_Innovation_Event_004.jpg
Gwiazdy w trybie poklatkowym
Tryb fotografii nocnego nieba (Starry Mode) był dostępny już poprzednich generacjach smartfonów realme, ale w nadchodzącym modelu 8 Pro zostanie on znacznie udoskonalony. Będzie to pierwszy smartfon na świecie, który umożliwi fotografowanie gwiazd z efektem time-lapse. Algorytm realme do wykonania sekundowego materiału wykorzysta 30 zdjęć wykonanych w ciągu 480 sekund, tworząc fascynujące ujęcie nocnego nieba.
realme_Camera_Innovation_Event_006.jpg
Miniaturowy świat
Kolejną innowacją jest smartfonowy Tilt-shift, który również pojawi się w realme 8 Pro. Tryb pozwoli tak balansować perspektywą i płaszczyzną fotografii, że efektem końcowym będzie ujęcie w stylu miniaturowego świata. Obiekty na zdjęciu sprawiają wrażenie, że fotografujemy makietę, a nie otaczającą nas rzeczywistość.
Tilt-shift w realme 8 Pro pozwoli wyostrzyć wybraną część zdjęcia i jednocześnie rozmyć obiekty widoczne w dalszym planie. W świecie fotografii profesjonalnej takie rozwiązanie służy m.in. do uwieczniania architektury. Model 8 Pro pozwoli na wykorzystywanie efektu także w trybie poklatkowym (Tilt-shift Time-lapse).
realme_Camera_Innovation_Event_005.jpg
Więcej fotograficznych innowacji
Producent zapowiedział również nowe efekty zdjęć portretowych, które zostaną dodane w smartfonach serii 8. Pojawią się interesujące filtry odpowiadające na potrzeby fanów selfie: Neon PortraitDynamic Bokeh Portrait oraz AI Color Portrait.
realme_Camera_Innovation_Event_007.jpg
Wydarzenie Camera Innovation Event to zapowiedź nowego, innowacyjnego podejścia realme do fotografii mobilnej, które będzie charakteryzować markę w całym 2021 roku.
Więcej informacji o premierze nowych smartfonów serii 8 można spodziewać się już niebawem.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: