Vestfrost – inteligentne oczyszczacze powietrza z aplikacją już w Polsce

Vestfrost – duńska marka wprowadza na polski rynek innowacyjną serię inteligentnych oczyszczaczy powietrza sterowanych za pomocą aplikacji

Vestfrost

Marka Vestfrost od 25 lat oferuje w Europie zaawansowane technologicznie designerskie urządzenia AGD i chłodziarki do wina. Dużym sukcesem w Polsce było wprowadzenie serii retro AGD. Doceniana przez media, konsumentów i branżę pozwoliła marce zaistnieć w świadomości wymagających konsumentów.
Teraz Vesftrost idzie o krok dalej – wprowadzając na polski rynek serię inteligentnych oczyszczaczy powietrza
z 5-etapowym procesem oczyszczania powietrza, w tym technologią opartą na emisji światła UV skutecznie unieszkodliwiającą bakterie na poziomie biologicznym i funkcją Plasma ION jonizującą powietrze (jony dodatnie i ujemne).

Test Samsung AIR Purifier AX47 – stylowy oczyszczacz powietrza

Oddychaj świeżym i zdrowym powietrzem w przestrzeni wolnej od smogu, kurzu, wirusów i bakterii” – mówi Vestfrost prezentując swoje nowości.

Reklamy

Smog jest jednym z  największych wyzwań współczesnego świata. Jakość powietrza ma bowiem niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i kondycje. Paradoksalnie to w domu jesteśmy najbardziej narażeni na jej niezdrowy wpływ. Odpowiadają za to wszechobecne wirusy, alergeny, pleśń, roztocza, bakterie i inne zanieczyszczenia.  Stąd rosnąca w ciągu ostatnich lat liczba producentów oferujących oczyszczacze powietrza. Jedynych urządzeń będących w stanie skutecznie zwalczać smog, kurz, wirusy i bakterie.

„Vestfrost, zgodnie ze swoim duńskim rodowodem, ma w DNA marki troskę o zdrowie. Stąd rozwój oferty o inteligentne oczyszczacze powietrza. Ich wprowadzenie na rynek poprzedzone byłą dogłębną analizą potrzeb konsumentów w zakresie oczyszczania powietrza oraz możliwości jakie dają w tym temacie najnowsze technologie” – mówi Andrzej Krop, dyrektor zarządający Vestel Poland, dystrybutora marki Vestfrost w Polska.

Test Bose Frames Tempo – okulary do treningów na powietrzu

W konsekwencji Vestfrost zaprojektowało najnowszą linię smart oczyszczaczy.

To trzy designerskie modele wyposażone w wieloetapowy system filtracji sterowane są za pomocą aplikacji. Wszystkie ciche (najniższy poziom pracy na poziomie zaledwie 17dB) i praktycznie bezobsługowe z uwagi na inteligentny model pracy w nich zastosowany. Po włączeniu programu „auto”- oczyszczacze wykorzystując czujnik jakości powietrza samodzielnie dostosowują prędkość oczyszczania do stopnia zanieczyszczenia powietrza.

 

Model VP-A1M30WH o powierzchni oczyszczania do 43m2 – idealny dla dużej sypialni czy pokoju dziecka, w cenie 999 PLN netto.

Model VP-A1Z40WH skutecznie usuwa zanieczyszczania z powierzchni 48m2, w cenie 1399 pln netto.

Model  VP-A1S70WH  o powierzchni działania do 80m2. Świetnie sprawdzi się w biurze, przestrzeni loftu, przedszkolu czy w szkole, w cenie 1999 pln netto.

Na czym polega skuteczność 5 stopniowego cyklu oczyszczania powietrza w oczyszczaczach marki Vestfrost?

Oczyszczacze powietrza marki Vestfrost, oprócz systemu filtrów, wykorzystują dwie dodatkowe metody neutralizacji zanieczyszczeń. We wszystkich modelach urządzeń tej marki zastosowano filtry 3w1, które pochłaniają 99,95% szkodliwych cząsteczek o rozmiarze wielkości do 0,3 mikrona. Dopełnieniem procesu oczyszczania są innowacyjne technologie UV-C Led oraz Plasma ION.

Filtr wstępny to pierwsza bariera dla zanieczyszczeń, która zatrzymuje większe cząsteczki takie jak sierść zwierząt, kurz, włosy i większe pyły.

Filtr HEPA dezaktywuje najbardziej niepożądane zanieczyszczenia stałe jak; pyły zawieszone PM2.5, PM10, PM1, które są głównymi składnikami smogu; pyłki roślin, zarodniki pleśni, roztocza. Filtr węglowy jest odpowiedzialny za usuwanie organicznych zanieczyszczeń (TVOC) oraz odorów.

Test Samsung Galaxy S21 5G i Galaxy Buds Live – zgrana para

 

Nowością jest czwarty z zastosowanych filtrów: UV-C LED.

To technologia oparta na świetle UV skutecznie eliminująca drobiny o wielkości poniżej 0,3 mikrona. Poddawane sterylizacji powietrza błyskawicznie są usuwane.

Najsilniejsza dostępna długość fali skutkuje najbardziej efektywną sterylizacją powietrza. Dzięki umieszczeniu diody LED UV-C w środku oczyszczacza strumień powietrza wychodzący z filtrów jest dodatkowo oczyszczany przed kolejnym etapem pracy urządzenia.

UV-C LED charakteryzuje 300-krotnie szybsze działanie oraz blisko 4-krotnie dłuższy czas pracy, bezpieczeństwo użytkowania i niskie koszty eksploatacji.
Ze względu na małe gabaryty, dioda UV-C LED może być wykorzystana w niewielkich urządzeniach, a brak elementów szklanych wydłuża czas jej eksploatacji. Poprzez brak szkodliwych związków rtęci, zerowej emisji ozonu i ciepła zwiększa także bezpieczeństwo użytkowania.

Technologia UV-C LED jest przyjazna dla domowego budżetu – zasilanie niskim napięciem (10 procent standardowej lampy UV) i przepływ prądu o małym natężeniu skutkują bowiem niewielkim poborem mocy i niższymi rachunkami za energię elektryczną.

Technologia Plasma ION kończy 5 etapowy proces oczyszczania powietrza.

Technologia oparta na jonizacji dodatniej i ujemnej, jest całkowicie naturalna. Uwalniane do atmosfery, wraz z oczyszczonym powietrzem, jony aktywnie poszukują oraz unieszkodliwiają bakterie i wirusy, a także niwelują nieprzyjemne zapachy. Obniżają również elektryczność statyczną, istotnie redukując skupiska kurzu domowego, który w 80% jest przyczyną reakcji alergiczny

Urządzenia dostępne są  w sprzedaży w sklepach w całej Polsce.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: