Lumix S5 – wyróżniony w plebiscycie aparat minionego roku

W plebiscycie organizowanym przez serwis fotopolis.pl oraz magazyn Digital Camera Polska, aparat Lumix S5 został wyróżniony jako jeden z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Bezlusterkowiec Panasonic został doceniony nie tylko przez amatorów fotografii, ale również i zawodowców, łączących na co dzień pracę foto i wideo.

Lumix S5

Już po raz drugi czytelnicy serwisu fotopolis.pl oraz magazynu Digital Camera Polska głosowali na najlepsze wydarzenia, publikacje oraz produkty fotograficzne minionego roku. Podczas kolejnej edycji plebiscytu, ich uwagę w szczególności zwrócił bezlusterkowy aparat Panasonic Lumix S5, który mianowali jednym z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Lumix S5 zajął tym samym trzecie miejsce w Plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska.

Test Jabra Elite 45h – słuchawki nauszne do 40 h na jednym ładowaniu

Zaprezentowany przez Panasonic we wrześniu ubiegłego roku Lumix S5 to hybrydowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy. Wysoka jakość zdjęć i filmów w małym, przenośnym urządzeniu spełnia wymagania pasjonatów fotografii, jak i również profesjonalistów. Najnowszy model z serii S cechuje się wyjątkową jakością zdjęć i filmów w całym zakresie czułości oraz ergonomiczną obudową stworzoną z myślą o twórcach, którzy stawiają jakość na pierwszym miejscu.

Reklamy

Pełnoklatkowa matryca CMOS 24,2 MP z technologią Dual Native ISO gwarantuje wyjątkową jakość zdjęć i filmów, podczas kiedy technologia Dual Native ISO daje większą swobodę przy pracy w słabym świetle, eliminując obserwowany zazwyczaj wzrost efektu ziarna w trakcie nagrywania filmów. Funkcje fotografii poklatkowej i nagrywania w zwolnionym tempie rozszerzają możliwości artystyczne, a zdjęcia zrobione w ulepszonym trybie wysokiej rozdzielczości można również zapisywać bezpośrednio w formacie JPEG, gwarantującym niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości odpowiadającej 96 megapikselom. To znakomite rozwiązanie w sytuacjach, gdy rozdzielczość jest najważniejsza.

Jednak Lumix S5 to nie tylko fotografowanie, ale również profesjonalne opcje wideo — tryby nagrywania aparatu LUMIX S5 obejmują 10-bitowy zapis wideo 4K 60p 4:2:0 i 4K 30p 4:2:2, a także 8-bitowy zapis wideo 4K bez ograniczeń czasu nagrywania. Podwójna stabilizacja obrazu jest nieodzowna dla twórców będących w ruchu, a szereg funkcji takich jak m.in. preinstalowane V-Log i V-Gamut, wspiera nowe, kreatywne metody prowadzenia narracji.

źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: