Home office – laptop do pracy zdalnej

Praca na home office – na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do pracy zdalnej

home office

Pomimo, że pandemia trwa już prawie rok i większość firm pracuje zdalnie, nadal nie wszyscy wykorzystują do codziennych obowiązków właściwy sprzęt. Na co zwrócić uwagę wybierając laptop do pracy zdalnej?

Wydajny laptop to podstawa. Każda, aktywna zawodowo osoba, powinna pomyśleć o mobilnym komputerze, który pozwoli na efektywną pracę. Podczas „home office” kontakt z innymi osobami ogranicza się do wirtualnych spotkań, dlatego każdy powinien zdecydować się na laptop z internetową kamerą, a także wyposażyć się w słuchawki z mikrofonem, które pozwolą prowadzić telekonferencje i nie będą zakłócać spokoju innych osób.

Test Maxcom MM735 z opaską SOS do wzywania pomocy

Reklamy

Wybór laptopa zależy od oczekiwań i zadań jakie trzeba na nim wykonać. Dlatego projektanci, architekci czy graficy powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na moc procesora, kartę graficzną oraz ilość pamięci RAM. Dla większości osób wystarczą standardowe konfiguracje, które pozwolą na sprawne tworzenie tekstów, zestawień w arkuszach kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych czy wysyłkę maili. Warto jednak wybrać laptopa z szybkim dyskiem SSD, który znacząco wpłynie na czas uruchamiania systemu i różnych aplikacji.

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli warto zwrócić uwagę na propozycje Fujitsu. To uznany japoński producent sprzętu komputerowego z długimi tradycjami. W swojej ofercie ma wysokiej klasy notebooki. Linia LIFEBOOK obejmuje biznesowe laptopy, ultrabooki i notebooki konwertowalne, linia STYLISTIC zawiera innowacyjne tablety, z kolei CELSIUS to stacje robocze dla najbardziej wymagających.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Godny polecenia jest Fujitsu LIFEBOOK A3510 (FPC04933BP). To wydajny i efektywny laptop przeznaczony do codziennej pracy. Wyposażony jest w procesor Intel Core i3, 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. Duża pojemność baterii pozwala na wielogodzinną pracę bez zasilacza, a dodatkowe wejścia USB oraz czytnik kart pamięci umożliwiają podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych.

Osoby, które potrzebują szybszego laptopa powinny rozważyć zakup Fujitsu LIFEBOOK A3510 (FPC04938BP). Od opisanego wcześniej komputera różni go procesor. Czterordzeniowy Intel Core i5 zwiększa wydajność pracy i pozwala jeszcze szybciej wykonywać skomplikowane obliczenia. Obydwa laptopy wyposażone są 15,6 calowe ekrany o rozdzielczości 1920×1080 px. Takie parametry zagwarantują efektywną pracę niezależnie od zadań, jakie przed nami stoją. Laptopy Fujitsu można znaleźć w ofercie Komputronik.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: