OnePlus ogłosił współpracę z Hasselblad i zapowiedział OnePlus 9

OnePlus ogłosił trzyletnią współpracę z legendarnym producentem aparatów Hasselblad

OnePlus

OnePlus zainwestuje 150 milionów dolarów w rozwój mobilnej fotografii w ciągu najbliższych trzech lat. Premiera najnowszych flagowców z serii OnePlus 9 odbędzie się 23 marca o godzinie 15:00.

Globalna marka technologiczna OnePlus ogłosiła trzyletnią współpracę z legendarnym producentem aparatów Hasselblad w celu opracowania nowej generacji systemów kamer, w które zostaną wyposażone kolejne modele flagowych smartfonów OnePlus. Pierwszym efektem tej współpracy będzie system kamer Hasselblad wykorzystany w serii OnePlus 9, której premiera odbędzie już się 23 marca.

Test OnePlus 8T – moc, wydajność i ultraszybkie ładowanie

Reklamy

Jednocześnie OnePlus ogłosił, że w ciągu najbliższych trzech lat planuje zainwestować ponad 150 milionów dolarów w rozwój mobilnej fotografii. Zgodnie z mottem „Never Settle” marka dąży do zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń z korzystania z aparatu w smartfonach.

Wygoda użytkownika zawsze była dla nas bardzo ważna. W tym roku, wspólnie z Hasselblad, pionierem wśród producentów aparatów fotograficznych, rozpoczynamy nowy etap, który ma na celu poprawienie komfortu korzystania z aparatu w smartfonie – powiedział Pete Lau, założyciel i dyrektor generalny OnePlus. Jestem przekonany, że dzięki najwyższej klasy sprzętowi OnePlus oraz bogatej wiedzy Hasselblad w dziedzinie fotografii tradycyjnej, seria OnePlus 9 będzie dużym krokiem naprzód w kierunku dostarczenia użytkownikom aparatu klasy premium – dodał.

Hasselblad wierzy w siłę obrazów. Naszą misją jest ciągłe przesuwanie granic w technologii obrazowania. Cieszymy się, że będziemy mili okazję współpracować z OnePlus, firmą, która podziela naszą wizję i pasję do technologii. Dzięki partnerstwie z OnePlus będziemy mogli podzielić się kultowym designem Hasselblad i wyjątkową jakością obrazu z jeszcze większą liczbą użytkowników, dzieląc się tym samym naszą pasją do fotografiipowiedział Jon Diele, wiceprezes Hasselblad.

Aparat Hasselblad w urządzeniach mobilnych, czyli nowa generacja flagowych systemów kamer OnePlus

Od 80 lat Hasselblad jest pionierem wśród producentów aparatów o wysokiej wydajności oraz światowym liderem w dziedzinie cyfrowych aparatów fotograficznych i obiektywów średnioformatowych. Produkty firmy znane są z bezkompromisowej jakości obrazu, skandynawskiego designu i precyzyjnej mechaniki. Zdobyły zaufanie najlepszych fotografów na świecie i uchwyciły niektóre z najbardziej znanych ujęć na świecie – w tym pierwsze kroki człowieka na Księżycu.

Test OnePlus Nord N10 5G – telefon 5G w rozsądnej cenie

Teraz, dzięki ścisłej współpracy badawczo-rozwojowej, OnePlus i Hasselblad będą pracować nad udoskonaleniem systemów kamer mobilnych w nowych smartfonach OnePlus, w tym serii OnePlus 9.

Partnerstwo przewidywane jest na trzy lata. Rozpocznie się usprawnieniem oprogramowania, w tym dostrajania kolorów i kalibracji czujników, by w przyszłości objąć jeszcze więcej aspektów wpływających na jakość mobilnej fotografii. Obie marki wspólnie określą standardy technologiczne korzystania z kamery mobilnej i opracują innowacyjne technologie obrazowania, poprzez ciągły rozwój kamery Hasselblad dla urządzeń mobilnych. Oprócz zapewnienia najwyższej jakości aparatu w serii OnePlus 9, obie marki będą współpracować w celu dalszej poprawy komfortu użytkowania i jakości aparatu w perspektywie długoterminowej.

Pierwszym i najbardziej wymagającym technicznie etapem współpracy jest zaawansowana kalibracja kolorów. Opracowane wspólnie przez OnePlus i Hasselblad, przez miesiące dokładnej weryfikacji i dostrajania, nowe rozwiązanie kolorystyczne – kalibracja naturalnego koloru z Hasselblad – ma na celu nadanie bardziej precyzyjnych percepcyjnie i naturalnie wyglądających kolorów na zdjęciach wykonanych aparatami OnePlus. Będzie też ona służyć jako nowy standard kalibracji kolorów firmy OnePlus w kolejnych aparatach.

Nowy tryb Hasselblad Pro po raz pierwszy przenosi wiodącą kalibrację czujnika Hasselblad do smartfona, dzięki czemu kolory są niezwykle dokładne i naturalne oraz stanowią solidną podstawę do późniejszej edycji. Tryb Hasselblad Pro został ulepszony, m.in. dzięki nowemu interfejsowi użytkownika, opartemu na oprogramowaniu do przetwarzania obrazu Hasselblad, który oddaje autentyczny wygląd i styl marki. Pozwala również profesjonalnym fotografom na niespotykaną dotąd kontrolę nad dostrajaniem swoich zdjęć, z możliwością dostosowania czułości ISO, ostrości, czasów ekspozycji, balansu bieli i nie tylko. Użytkownicy mogą również używać 12-bitowego formatu RAW, aby uzyskać jeszcze bogatsze kolory i wyższy zakres dynamiki.

 Test OnePlus Nord – nie uznaje kompromisów w swojej klasie

Strategiczna inwestycja o wartości 150 milionów dolarów, czyli długoterminowe zaangażowanie w zaawansowaną fotografię mobilną

Oprócz wspólnej pracy nad rozwojem fotografii mobilnej oraz aparatami Hasselblad w kolejnych flagowych smartfonach OnePlus, marka rozpoczyna również trzyletnią strategię optymalizacji swoich aparatów. To wielopłaszczyznowa inwestycja, mająca na celu dostarczanie użytkownikom najwyższej jakości najnowocześniejszych technologii fotograficznych. Strategia ta obejmuje:

  • Dalszy rozwój czterech głównych laboratoriów badawczo-rozwojowych, w tym dwóch innowacyjnych laboratoriów obrazowania w Stanach Zjednoczonych i Japonii.
  • Wprowadzanie pionierskich rozwiązań z zakresu obrazowania w kolejnych systemach aparatów OnePlus, takich jak: kamera panoramiczna z polem widzenia 140 stopni, technologia soczewek T zapewniająca błyskawiczne ustawianie ostrości w aparacie przednim oraz obiektyw o dowolnym kształcie (który został wykorzystany po raz pierwszy w serii OnePlus 9), co praktycznie eliminuje zniekształcenia krawędzi na ultraszerokich zdjęciach.

Dziś jest wielki dzień w historii aparatów OnePlus oraz bardzo ważny dzień dla użytkowników OnePlus na całym świecie. Dzięki naszemu długoterminowemu zaangażowaniu w inwestowanie w najbardziej zaawansowane badania i rozwój oraz najnowocześniejsze technologie, z niecierpliwością czekamy na ugruntowaną pozycję nowego lidera w fotografii mobilnejpowiedział Kinder Liu, dyrektor ds. badań i rozwoju oraz dyrektor operacyjny OnePlus.

OnePlus 9

 Premiera serii OnePlus 9 z najlepszym aparatem w historii marki

Seria OnePlus 9 jest przełomem w fotografii mobilnej. Połączenie sprzętu premium oraz szybkiego i płynnego oprogramowania OnePlus z renomowaną wiedzą i estetyką fotograficzną Hasselblad, tworzy najbardziej zaawansowany jak dotąd system aparatu OnePlus.

W serii OnePlus 9 został wykorzystany niestandardowy czujnik Sony IMX789 w celu stworzenia największego i najbardziej zaawansowanego czujnika aparatu głównego, jaki kiedykolwiek zastosowano w urządzeniu OnePlus. Dzięki możliwości skorzystania z formatu RAW z 12-bitową głębią koloru, będzie oferował do 64 razy bardziej żywe kolory niż wcześniej. RAW umożliwia wierne odtworzenie na zdjęciach najbardziej żywych barw oraz daje profesjonalnym fotografom o wiele większe możliwości edycji. Kamera stworzona we współpracy z Hasselblad umożliwia także nagrywanie wideo HDR, a także obsługę przechwytywania wideo 4K 120FPS i 8K 30FPS.

Globalna premiera serii OnePlus 9 odbędzie się 23 marca i będzie transmitowana online na: http://onepl.us/poland.

źródło: OnePlus

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: