Dell’Oro – Huawei globalnym liderem rynku sprzętu telekomunikacyjnego

Huawei wyraźnie poprawił swoją pozycję lidera wśród dostawców sprzętu telekomunikacyjnego.

W roku 2020 firma miała 31 proc. udziałów w globalnym rynku, wyprzedzając konkurentów – wynika z najnowszego raportu Dell’Oro Group.

Jak podają analitycy firmy badawczej Dell’Oro, w ubiegłym roku Huawei zwiększył swój udział na tym rynku o 3 punkty procentowe względem 2019 r. Cały rynek odnotował natomiast w tym czasie 7-procentowy wzrost wartości, spowodowany stałym rozwojem infrastruktury 5G na świecie.
Według obliczeń analityków, siedmiu największych dostawców sprzętu podzieliło między siebie od 80% do 85% całego rynku. Do największych producentów w tym segmencie należą – oprócz Huawei – Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena i Samsung. Łączny udział w rynku dostawców z miejsc 2 i 3 jest nadal mniejszy niż indywidualny wynik Huawei.
Analitycy przewidują, że w tym roku ogólny rynek sprzętu telekomunikacyjnego wzrośnie o 3 do 5 proc. W metodologii Dell’Oro rynek sprzętu telekomunikacyjnego obejmuje produkty dla dostępu szerokopasmowego, transmisji mikrofalowej i optycznej, sieci rdzeniowej i radiowej, routerów SP i przełączników klasy operatorskiej.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: