x-kom – szybszy i darmowy zwrot zakupów

x-kom – szybszy i darmowy zwrot zakupów

darmowy zwrot zakupów

x-kom na stałe wprowadza darmowe zwroty Paczkomatem InPost. Teraz zwroty będą jeszcze szybsze! Wystarczy zgłosić chęć zwrotu zamówienia i w zamian otrzymać kod do darmowego zwrotu.

Do niedawna zwroty w x-komie wymagały w ciągu 48h akceptacji zgłoszenia zwrotu, a następnie uzyskania instrukcji jak wykonać zwrot. Teraz wystarczy w ciągu 15 dni od dnia zakupu wypełnić tylko jeden formularz zwrotu i zostaje nadany kod do wysyłki. Kod zwrotu pozostaje aktywny przez 14 dni od wygenerowania.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, zwrot zakupów w x-komie będzie znacznie wygodniejszy. To Klient będzie mógł zdecydować gdzie i o jakiej porze nada paczkę. Nie będzie musiał czekać 48h na akceptację zwrotu. Szybko, bezpłatnie i wygodnie, takie rozwiązanie lubimy! – Kamil Szwarbuła, rzecznik prasowy x-komu

darmowy zwrot zakupów

Jak to dokładnie wygląda

Reklamy

Zacznij od odwiedzenia zakładki Zwroty i reklamacje. Teraz wybierz typ zgłoszenia. Dla zwrotów regulaminowych, tych w ciągu 15 dni od dnia zakupu, domyślnie zaznaczamy pole Zwrot. Na tym etapie nie musisz nic więcej robić.

Następnie uzupełnij dane szczegółowe, przede wszystkim wybierz konkretny produkt. To pozwoli natychmiast wygenerować kod zwrotu i dopasować wielkość skrytki w Paczkomacie. Jeśli tego zabraknie, nasz doradca zajmie się analizą gabarytu, ale to siłą rzeczy potrwa.

Koniecznie wybierz miejsce zakupu. Pamiętaj, że bezpłatny zwrot InPostem obowiązuje przy zamówieniach wysyłkowych (kurier i Paczkomat), zamawianych z dostawą. Zwroty w salonach były i są darmowe. Wystarczy udać się do najbliższego.

Gdy wypełniasz kolejne pola, zwracaj uwagę na pojawiające się komunikaty. Z nich dowiesz się, czy zwracany sprzęt w ogóle zmieści się w Paczkomacie. Niektóre produkty są przecież naprawdę duże.

Pamiętaj, by razem z produktem spakować dołączone do niego akcesoria: zasilacz, słuchawki i inne, w tym także gratisy (jeśli aktualnie dodajemy takie). Określa to punkt 47 regulaminu x-kom

Co ważne, w przypadku przeoczenia, że jednak chodziło Ci o reklamację, w punkcie 4 zaznaczasz powód zwrotu. Uszkodzenie lub nieprawidłowe działanie obejmuje inna procedura, ale o tym powiadomi Cię stosowna informacja w dymku.

Wysyłka Paczkomatem InPost

Na koniec uzupełnij dane i wyślij zgłoszenie. Po chwili otrzymasz mejla z kodem otwierającym Paczkomat InPost – ten kod jest aktywny przez 14 dni od chwili zgłoszenia chęci zwrotu. Pozostaje jeszcze:

  • Przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.
  • Zabezpieczyć i zapakować produkt, podając numer zlecenia na paczce.
  • Zanieść i umieścić go w Paczkomacie.

Gotowe. Przesyłka rozpoczyna podróż do x-kom. O kolejnych krokach x-kom będzie Cię informować mejlowo. W sytuacji wymagającej wyjaśnień doradca x-kom skontaktuje się z Tobą.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: