Casio G-SHOCK GMW-B5000TR – zegarek ze stopu tytanu

Casio wprowadza na rynek nowy zegarek G-SHOCK wykonany ze stopu tytanu

wykonany ze stopu tytanu:

  • Wykończenie zewnętrznej części zegarka podkreśla piękno materiału;
  • Specjalny zegarek z wielobarwną ramką szkiełka i bransoletą z powłoką uzyskaną metodą platerowania jonowego.
Casio G-SHOCK GMW-B5000TR
GMW-B5000TR

Spółka Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek zegarka GMW-B5000TR, nowego produktu w ofercie kwadratowych, metalowych i odpornych na wstrząsy zegarków z serii 5000 z nowym stopem tytanu opracowanym specjalnie na potrzeby zegarków G-SHOCK.

W zewnętrznych elementach zegarka GMW-B5000TR zastosowano nowy stop oparty na tytanie TranTixxii™, produkcie przeznaczonym do zastosowań we wzornictwie przemysłowym. W ramach nieustannego poszukiwania zaawansowanych materiałów do zegarków G-SHOCK, nowy stop tytanu opracowano przy współpracy z Nippon Steel Corporation, w wyniku prac badawczo-rozwojowych trwających 6 lat.

Test realme Watch S – smartwatch z okrągłym ekranem

Ten specjalny stop jest około dwukrotnie twardszy niż czysty tytan, lecz nadal zachowuje swoją lekkość i właściwości antykorozyjne i przeciwalergiczne. Ten wysoki poziom twardości umożliwia uzyskanie lustrzanego wykończenia porównywalnego ze stalą nierdzewną na tytanie, co było trudne do uzyskania z zastosowaniem tej metody. Rezultatem jest pierwszy tytanowy G-SHOCK z ramką szkiełka i bransoletą o lustrzanym wykończeniu.

Casio G-SHOCK GMW-B5000TR

Te same właściwości, które pozwalają na uzyskanie lustrzanego stalowego wykończenia, również zapewniają ekspresywność, która podkreśla piękno platerowania jonowego. Casio wykorzystał zalety tej zaawansowanej technologii materiałowej w celu stworzenia pierwszego w pełni metalowego zegarka z wielobarwnym platerowaniem jonowym. Złota koperta z powłoką uzyskaną metodą platerowania jonowego kontrastuje z polichromatycznym platerowaniem poszczególnych segmentów bransolety i przycisków w odcieniach czerwieni, jasnej i ciemnej szarości, z dodatkiem jeszcze większej ilości koloru złotego, jak również w nowym odcieniu granatu, dodając od tego metalowego modelu swobodę charakteryzującą wzornictwo zegarków G-SHOCK. Wielokolorowa tarcza potęguje to wrażenie.

Test Samsung Galaxy Watch 3 – smartwatch niemalże kompletny

Zegarek GMW-B5000TR wyposażono w funkcję Smartphone Link, pozwalającą na automatyczną synchronizację czasu, wyświetlenie godziny w różnych strefach czasowych i wiele więcej przyjaznych dla użytkownika funkcji. Innowacyjnemu wzornictwu towarzyszy doskonała praktyczność, dzięki oryginalnemu systemowi zasilania Casio Tough Solar, odbiornikowi fal radiowych Multiband 6 i w pełni automatycznemu podświetleniu LED.

TranTixxii
Jest to marka tytanu opracowana wspólnie przez Nippon Steel Corporation i spółki partnerskie. Materiały stworzone z wykorzystaniem tytanu TranTixxii podkreślają wspaniałe właściwości estetyczne uzyskane z zastosowaniem technologii produkcji materiałów, które Nippon Steel zgromadził w ramach działalności związanej z produkcją stali. Nippon Steel jest trzecim największym na świecie producentem stali surowej na świecie i największym producentem stali w Japonii.

Źródło: CASIO COMPUTER CO., LTD

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: