Wytrzymałe urządzenia TOUGHBOOK wspomagają ratowników w całej Europie

Ponad 8 000 urządzeń mobilnych z serii Panasonic TOUGHBOOK współpracuje z pracownikami służby zdrowia w wielu krajach europejskich, aby zapewnić bezpieczniejsze i skuteczniejsze akcje ratunkowe.

Panasonic TOUGHBOOK

 

Ponad 8 000 urządzeń mobilnych z serii Panasonic TOUGHBOOK współpracuje z pracownikami służby zdrowia w wielu krajach europejskich, aby zapewnić bezpieczniejsze i skuteczniejsze akcje ratunkowe. Urządzenia oferują ciągłą łączność, długi czas pracy i dostęp do informacji, umożliwiając podejmowanie krytycznych decyzji z maksymalną szybkością i skutecznością.

 Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Postępująca cyfryzacja ma na celu jak najlepsze wykorzystanie krytycznych informacji przez służby ratownicze, w szczególności pracowników pogotowia. Rozwój aplikacji i oprogramowania idzie w parze z rozwojem urządzeń mobilnych nadających się do użytku w ruchu oraz w sytuacjach ekstremalnych – czy to w terenie, czy w środkach transportu, takich jak karetki i helikoptery. Urządzenia te muszą zapewniać ciągłą łączność i wytrzymałą baterię, która pozwala na nieprzerwaną pracę przez wiele godzin.

Panasonic odpowiada na tę potrzebę oferując najnowocześniejsze rozwiązania sprzętowe i programowe. Linia wytrzymałych urządzeń TOUGHBOOK, składająca się z notebooków, tabletów i urządzeń podręcznych, jest obecnie wykorzystywana w tysiącach pojazdów ratowniczych w całej Europie. Stanowią one część wyposażenia organizacji i służb ratunkowych, takich jak Departament Zdrowia i Pogotowie Ratunkowe West Midlands w Wielkiej Brytanii, pogotowie ratunkowe w Rumunii, Holandii, Szwecji, Irlandii i Czechach, a także regionalne oddziały ratunkowe we Włoszech.

Test Navitel T505 PRO – tablet i nawigacja w jednym urządzeniu

Modele TOUGHBOOK wyposażone są m.in. w dedykowane stacje dokujące i wytrzymałe paski na rękę ułatwiające ich przenoszenie, pozwalające na ergonomiczne użytkowanie urządzenia zarówno w pojazdach, jak i podczas działań w terenie.

Szybka interwencja

Zastosowanie urządzeń mobilnych, w połączeniu z dedykowaną platformą chmurową, pozwala na informatyzację procesów ratowniczych, zapewniając bezpośrednie połączenie pomiędzy centrami operacyjnymi a szpitalnymi oddziałami ratunkowymi. W przeszłości wszystkie dane i czynności były zbierane i rejestrowane za pomocą dokumentów papierowych i telefonu, co wiązało się z wieloma niedogodnościami. Obecnie operator w centrali może natychmiast zarejestrować dane osoby proszącej o interwencję i przesłać je bezpośrednio do oddziału ratunkowego: w ten sposób personel w karetce może natychmiast zobaczyć na swoim urządzeniu mobilnym adres i dane niezbędne do przeprowadzenia interwencji, m.in. kod kolorystyczny kategoryzujący zgłoszenie w zależności od stanu pacjenta.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Informacje dostępne w czasie rzeczywistym

Do tabletu można bezprzewodowo podłączyć sprzęt EKG, monitorujący ciśnienie krwi czy poziom tlenu. Dane są natychmiast przekazywane do elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta oraz do aplikacji, którą można przeglądać na tablecie. W ten sposób dane i historię pacjenta można zebrać i przesłać do szpitala przed jego przybyciem, oszczędzając cenny czas i zasoby. Tak zwana „cyfrowa karta pacjenta” pomaga również pracownikom służby zdrowia w podejmowaniu kluczowych decyzji podczas interwencji, minimalizując jednocześnie ryzyko błędnej diagnozy lub pomyłek w leczeniu. Dostęp do dokumentów w czasie rzeczywistym umożliwia ratownikom i lekarzom poznanie hostorii schorzeń i potencjalnych zagrożeń, takich jak choroby zakaźne czy niebezpieczne zachowania pacjenta. W ten sposób zapewniony jest wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów, jak i pracowników medycznych.

Panasonic TOUGHBOOK

Monitorowanie podczas opieki domowej

Oprócz połączeń alarmowych, urządzenia mobilne mogą być również wykorzystywane w opiece domowej, na przykład do monitorowania starszych pacjentów. Pracownicy służby zdrowia sprawdzają dzięki nim parametry życiowe, a w przypadku osiągnięcia poziomów alarmowych automatyczne powiadomienia wysyłane są do lekarzy specjalistów. Można też organizować wideorozmowy między lekarzem, pracownikiem pogotowia a pacjentem. Pozwala to na szybsze reagowanie i udzielanie specjalistycznych porad w razie potrzeby.

Panasonic DECT SIP nowej generacji – to prawdziwa rewolucja

Korzyści długoterminowe

W miarę jak służby ratunkowe pracują z rozwiązaniami mobilnymi, podkreśla się również inne długoterminowe korzyści. Zebrane dane można wykorzystać na przykład do prognozowania, tworzenia map pokazujących, gdzie i kiedy najprawdopodobniej dojdzie do wypadku drogowego, a następnie umieszczania w pobliżu zespołów ratowniczych.

Ponadto podkreśla się korzyści ekonomiczne: o wiele więcej pacjentów może być leczonych na miejscu, z możliwością dwustronnej komunikacji pomiędzy ratownikami medycznymi a specjalistami w szpitalu, co w niektórych przypadkach całkowicie eliminuje konieczność transportu pacjenta do szpitala.

Co ważne, urządzenia z serii TOUGHBOOK zostały poddane w ostatnim czasie testom związanym z ich dezynfekcją. Panasonic zastosował, a następnie ocenił 5 różnych środków dezynfekujących, sprawdzając wytrzymałość 9 różnych modeli, w tym najnowszego modelu TOUGHBOOK 55 oraz najpopularniejszych tabletów i urządzeń przenośnych G1 i N1.

Więcej szczegółów: https://blog.toughbook.eu/blog/cleaning-mobile-devices.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl