RFBenchmark.pl luty 2021 – Orange triumfuje

Notel (RFBenchmark.pl) opublikował podsumowanie lutego 2020 roku pod kątem jakości i szybkości Internetu mobilnego świadczonego przez polskich operatorów komórkowych.

RFBenchmark.pl luty 2021

Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. W porównaniu z poprzednimi miesiącami w rankingu można zauważyć m.in. wzrost mierzonych paramtetrów. Orange w dalszym ciągu prowadzi w kategorii średniej szybkości pobierania i wysyłania danych. Z kolei T-Mobile obronił pierwsze miejsce w kategorii najniższej wartości ping.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Lutowy ranking został przygotowany na podstawie 179783 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK do wykonywania pomiarów korzystali przede wszystkim z technologii 4G (93,8% pomiarów), przy nielicznym udziale 3G (6,2%).

Reklamy

Średnia szybkość pobierania danych

Orange utrzymał pozycję lidera została po osiągnięciu rezultatu 40,54 Mb/s. Na drugim miejscu uplasował się T-Mobile uplasował się z wynikiem 37,41 Mb/s. Trzecie miejsce klasyfikacji RFBENCHMARK zajął Play (30,44 Mb/s), a czwarte miejsce przypadło w udziale Plusowi (29,26 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

W drugiej mierzonej kategorii, Orange obroniło swoją pozycję lidera (17,44 Mb/s), ale wyprzedziło Play zaledwie o włos (17,06 Mb/s). Jedynie 0,38 Mb/s zabrakło do istotnej zmiany w czołówce rankingu. Trzecie miejsce na podium zajął Plus (16,48 Mb/s), a najsłabiej w tej klasyfikacji wypadło T-Mobile (14,83 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Najniższa wartość ping to spokojna przystań dla T-Mobile, który ponownie zwyciężył z wynikiem 31,69 ms. Drugie miejsce z niewielką stratą zajęło Orange (32,70 ms). Pozostali operatorzy także odstawali pod tym względem. Kolejne trzecie miejsce zdobył Play (37,22 ms). Tabelę zamknął Plus z najwyższym wynikiem (37,41 ms).

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: