Valo z Wrocławia testuje automatyczne drony

Valo Industries testuje automatyczne drony z przeznaczeniem dla branży deweloperskiej i budowlanej.

Valo - automatyczne drony

Valo Industries przeprowadza kolejną serię testów autonomicznych dronów – tym razem z przeznaczeniem dla branży deweloperskiej i budowlanej. Producent systemów automatycznego ładowania infrastruktury dronowej z Wrocławia współpracuje w tym zakresie z Arne Development.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Testowanie automatycznych dronów

Reklamy

Wprowadzając nowe produkty na rynek, Valo sprawdza rozwiązania dedykowane dla poszczególnych branż, w szczególności budowlanej. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystywane są bezzałogowe statki powietrzne. Drony pozwalają na przeprowadzanie inspekcji budynków (np. kominów, dachów, wentylacji), przeprowadzanie pomiarów, mogą pełnić rolę stróża i pilnować bezpieczeństwa obiektu. Nadzór z powietrza pozwala również na większą kontrolę nad przebiegiem prac na budowie. Dodatkowo – drony mogą być wykorzystane do celów marketingowych i promocyjnych, robiąc zdjęcia wysokiej jakości obiektu w trakcie lub po zakończeniu realizacji.

– Wszystkie zadania na budowie, oprócz pomiarów terenu, może wykonać prosty i tani dron. Automatyzacja takiego bezzałogowca daje możliwość realizacji usług zdalnie, bez obecności operatora na miejscu. Jest to szczególnie istotne w przypadku kilku placów budowy jednocześnie. – mówi Karen Oganisian, CEO Valo Industries.

Valo we współpracy z Arne Development – wrocławskim deweloperem specjalizującym się w budowie osiedli domów jednorodzinnych, przeprowadzi serię testów sprzętu i oprogramowania, co pozwoli udoskonalić produkt i idealnie dopasować go do potrzeb branży. Wynikiem działań będzie wdrożenie rozwiązania Valo na wybranych placach budowy oraz dostarczenie automatyzowanych usług dronowych dla Arne Development.

Test Navitel RC2 DUAL – wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie

Wykorzystanie dronów w budownictwie

Możliwości bezzałogowców w szczególności usprawniają pracę deweloperów realizujących duże i ambitne projekty. Z dronów korzystają już wszystkie, znaczące się rynku budowlanym firmy. Dzięki temu deweloperzy mogą optymalizować koszty, przyspieszyć czas realizacji oraz zapewnić bezpieczeństwo na budowie. Również prywatni inwestorzy wykorzystują wirnikowce – np. do sprawdzania stanu prac czy przeprowadzenia inspekcji trudno dostępnych miejsc – dachów, kominów.

Recenzja IR WOOX R4294 – pilot uniwersalny, czyli zacznij żyć SMART

Wynikiem automatyzacji prac dronów w budownictwie jest skuteczne obniżenie kosztu usług oraz podwyższenie ich jakości. Do obsługi nie trzeba zatrudniać ekipy pilotów – wystarczy jeden doświadczony ekspert, który będzie mógł przełączać się pomiędzy urządzeniami.

– Automatyzacja dronów to przede wszystkim zapewnienie ich energetycznej autonomii. Jeżeli baterie możemy naładować lub wymienić bez bezpośredniego udziału człowieka, okazuje się, że usługi dronowe można dostarczać zdalnie – w trybie 24/7. – kontynuuje Karen Oganisian. – Jednym z najważniejszych atutów naszego rozwiązania jest zwiększenie jakości pracy pilota. Dzięki automatyzacji operator może korzystać z całej floty dronów znajdując w biurze albo nawet w domu. – dodaje CEO Valo Industries.

Rozwiązania Valo

Valo Industries z Wrocławia to jedno z kilku przedsiębiorstw na świecie, dostarczających rozwiązania do automatyzacji dronów. Firma opracowała własny system do bezdotykowego ładowania dronów kompatybilny z najpopularniejszymi dronami typu VTOL.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: