Google Wrocław wdraża chmurę obliczeniową

Google Wrocław będzie pomagał wdrażać chmurę obliczeniową klientom Google Cloud w całej Europie

W ramach rozwoju biura we Wrocławiu, Google uruchamia w nim nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie. Zatrudnienie znajdą tu inżynierowie i inżynierki specjalizujący się w tej technologii oraz osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu takich projektów.

Rozwój wrocławskiego biura to część trwających, znaczących inwestycji Google w Polsce. Firma rozbudowuje też swoje centrum inżynieryjne w Warszawie i jeszcze tej wiosny otworzy pierwszy w Polsce ośrodek przetwarzania danych Google Cloud.  

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Wrocław, według zapowiedzi Google, stanie się główną lokalizacją dla nowo utworzonego zespołu ds. chmury obliczeniowej. Zatrudnieni we wrocławskim biurze specjaliści i specjalistki będą odpowiedzialni za przeprowadzanie kompleksowych projektów wdrażania technologii chmury obliczeniowej Google w przedsiębiorstwach z całej Europy. Poza zatrudnieniem nowych osób Google będzie też współpracował z innymi firmami obecnymi już we Wrocławiu, by tworzyć kolejne miejsca pracy oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów.

Google zdecydował się na inwestycję w nowy zespół we Wrocławiu ze względu na bardzo dobrą bazę uniwersytecką i liczną grupę zdolnych, znających wiele języków inżynierów i inżynierek, którzy kończą wrocławskie uczelnie. Kogo firma będzie poszukiwać? Przede wszystkim osób z wykształceniem informatycznym i matematycznym, którzy mają doświadczenie w pracy z infrastrukturą chmurową, tworzeniem i optymalizacją aplikacji, migracją danych, a także znają języki programowania takie jak Java, Python, Go, JavaScript, C++. Firma poszukiwać będzie też architektów i architektek danych oraz osób doświadczonych w zarządzaniu i consultingu projektów związanych z technologiami chmury obliczeniowej. Informacje na temat rekrutacji będą pojawiały się na bieżąco na stronach Google. Aktualne oferty pracy są już dostępne na careers.google.com.

– Wrocław to międzynarodowe, dynamicznie rozwijające się miasto i trzecie co do wielkości centrum edukacyjne w Polsce. Mamy aż 24 uczelnie wyższe, które rocznie szkolą ponad 30 tys. absolwentów, w tym ok. 10 tys. w dziedzinie ekonomii, informatyki oraz inżynierii. Wrocław jest znany z tego, że skupia świetnych absolwentów i absolwentki kierunków informatycznych, dzięki czemu przyciąga najlepszych globalnych inwestorów, w tym Google, którzy zakładają tu swoje centra badawczo rozwojowe lub informatyczne. Technologia chmury obliczeniowej to obecnie najszybciej rozwijający się segment w sektorze IT, dlatego chcemy rozwijać ją z najlepszymi ekspertami; nie mamy wątpliwości, że znajdziemy ich właśnie we Wrocławiu – mówi Witold Wójtowicz, szef biura Google we Wrocławiu.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Plany te są naturalną kontynuacją obecności Google we Wrocławiu. Biuro zostało otwarte w 2007 roku i obecnie zatrudnia około 100 pracowników.

Wrocławska inwestycja Google w nowy zespół jest efektem bardzo dynamicznego rozwoju technologii chmurowych. Pandemia pokazała, jak duże jest znaczenie cyfryzacji dla utrzymania ciągłości prowadzenia biznesu, a analitycy przewidują, że rynek cloud computingu w Polsce będzie rósł aż o 15-20% rocznie (BCG). Firmy, które wdrażają rozwiązania chmurowe są bardziej konkurencyjne, szybciej wprowadzają innowacje i się rozwijają, a także mogą skuteczniej zarządzać swoimi danymi i finansami.

Inwestycja we Wrocławiu poprzedza zbliżające się otwarcie pierwszego w Europie Środowo-Wschodniej regionu Google Cloud w Warszawie, czyli ośrodka przetwarzania danych, który umożliwi polskim firmom jeszcze łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z technologii chmurowych.

Test Jabra Elite active 75t – pełna wolność

Biuro Google we Wrocławiu – informacje

  • Otwarte w 2007 roku;
  • Do tej pory skoncentrowane na wspieraniu rozwoju technologii reklamowych Google i klientów z kilkunastu krajów;
  • Obecnie zatrudnia około 100 pracowników; dodatkowe wsparcie świadczy około 250 współpracowników z firm partnerskich;
  • Pracownicy mówią 24 różnymi językami;
  • Czołowe miejsca w corocznie publikowanym raporcie ‘Mój idealny pracodawca’ Politechniki Wrocławskiej.

źródło: Google

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: