Huawei – raport omawiający trzydziestoletnią historię

Huawei ma już ponad 100 000 aktywnych patentów, firma publikuje raport o swojej własności intelektualnej

Huawei opublikował obszerny raport omawiający trzydziestoletnią historię innowacji i własności intelektualnej firmy. Koncentruje się on na historii Huawei w zakresie zarządzania innowacjami i własnością intelektualną (IP) przed 2010 rokiem oraz prezentuje najważniejsze osiągnięcia związane z inwestycjami, badaniami i rozwojem firmy, począwszy od lat 90.

Test Huawei P40 Pro+ 5G – fotograficzny potwór w naszych rękach

Chcemy pokazać historię naszych innowacji w ciągu ostatnich 30 lat i nasze długoterminowe zaangażowanie w poszanowanie, ochronę i rozwój własności intelektualnej. Dzięki temu dokumentowi chcemy lepiej wytłumaczyć w jaki sposób firma Huawei stała się tym, czym jest dzisiaj – powiedział Song Liuping, dyrektor ds. prawnych, Huawei.

Huawei złożył swój pierwszy wniosek patentowy w Chinach w 1995 roku, a w USA w 1999. Zaledwie 9 lat później, w roku 2008, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej po raz pierwszy ogłosiła Huawei liderem pod względem liczby zgłoszonych patentów złożonych w ramach Układu o Współpracy Patentowej (PCT). W 2019 roku Huawei uplasował się na 2. miejscu w Europie i 10. w USA pod względem liczby przyznanych patentów. Firma jest również największym posiadaczem patentów w Chinach.
Firma podkreśliła w zaprezentowanym dokumencie, że stała się jednym z największych posiadaczy patentów na świecie dzięki ciągłym inwestycjom w innowacje. Do końca 2020 roku Huawei posiadał ponad 100 000 aktywnych patentów w ponad 40 000 rodzinach patentów na całym świecie.
Test Huawei x Gentle Monster Eyewear II – inteligentne okulary – czy warto je mieć?

Innowacje są podstawą działalności Huawei od początku istnienia firmy. Najnowszy white paper omawia wnioski patentowe złożone przez Huawei, czyli wynik naszych działań badawczo-rozwojowych i inwestycji w innowacje pod koniec lat 90-tych i na początku XXI wieku. Na początku XXI wieku liczba zgłoszeń patentowych Huawei na świecie była na równi z innymi liderami branży, a dzisiejszy sukces Huawei jest wynikiem długoterminowych inwestycji w innowacje oraz badania i rozwój – Jason Ding, dyrektor działu praw własności intelektualnej, Huawei.

Huawei szacuje, iż w latach 2019-2021 uzyska około 1,2-1,3 mld dolarów przychodu wyłącznie z tytułu licencjonowania patentów. Ogłosił ponadto, że w przypadku każdego smartfona 5G, który obsługuje również technologie telekomunikacyjne starszych generacji, chce uprościć kwestię opłat licencyjnych, uzależniając ich wysokość od finalnej ceny sprzedaży urządzeń, a stawką maksymalną będzie 2,5 dolara od każdego egzemplarza.
Huawei ma globalnie największy wkład techniczny w rozwój standardu 5G i przestrzega przy tym uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących zasad (FRAND), jeśli chodzi o licencjonowanie patentów. Mamy nadzieję, że ogłoszona dziś uproszczona stawka opłat licencyjnych przyspieszy przyjęcie 5G, oferując wdrażającym nową technologię bardziej przejrzystą strukturę kosztów” – dodał Jason Ding.
Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Ujawniając strukturę opłat licencyjnych za niezbędne dla wykorzystania standardu 5G patenty (SEP), Huawei promuje powszechne przyjęcie i stosowanie standardów  służących zapewnieniu interoperacyjności, niezawodności i przejrzystej konkurencji, gwarantując sobie jednocześnie uczciwy zwrot z inwestycji w badania i rozwój – Francis Gurry, były Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO)

Huawei ogłosił również, że będzie regularnie informował o kolejnych działaniach w zakresie innowacji i własności intelektualnej, aby opinia publiczna mogła lepiej zrozumieć praktyki stosowane przez firmę. Stanowi to część szerszej inicjatywy Huawei, która ma na celu zwiększenie otwartości i przejrzystości w kontaktach z opinią publiczną.
Pełny dokument dostępny jest do pobrania pod linkiem.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: