OPPO Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z – dla nietuzinkowych twórców w Polsce

Firma OPPO wprowadza na polski rynek najnowszą serię smartfonów dla nietuzinkowych twórców, w ramach której dostępne będą trzy modele – Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z.

Urządzenia zostały wyposażone w zaawansowane funkcje wideo, takie jak nagrywanie z dwóch aparatów w tym samym czasie (Dual-View Video), czy opcje filmowania oparte na algorytmach sztucznej inteligencji (AI Highlight Video), co pozwala tworzyć użytkownikom unikalne i kreatywne materiały. Swoją premierę mają dzisiaj też opaska OPPO Band z funkcją stałego monitorowania nasycenia krwi tlenem oraz wysokiej klasy słuchawki TWS Enco X z aktywną redukcją szumów. Wybrane modele OPPO Reno5 będą dostępne w Polsce już od 23 marca 2021 r. Ponadto marka OPPO ogłosiła partnerstwo z Festiwalem Nowe Horyzonty.

W obecnych czasach smartfon to znacznie więcej niż urządzenie do kontaktowania się z ludźmi. To narzędzie, które pozwala opowiedzieć swoją historię i pokazać własną perspektywę w całkiem nowy sposób. Dzięki najnowszej technologii zastosowanej w aparacie, modele z serii Reno5 dają jeszcze szersze możliwości w tym zakresie.  Oddajemy w ręce użytkowników szereg opcji kreatywnego nagrywania, aby pozwolić im puścić wodze fantazji i tworzyć unikalne filmowe opowieści. Bardzo cenimy sobie nietuzinkowych twórców, a pomysłowość jest częścią DNA naszej marki. Kampania »Film Your Story« to dowód na to, że OPPO wspiera osoby twórcze i zachęca je do podążania wybraną przez nie ścieżką – Mo Zhang, Brand Manager w OPPO Polska.

Sfilmuj swoją historię z aparatem wspieranym przez sztuczną inteligencję
OPPO Reno5 5G został wyposażony w tylny poczwórny aparat 64 MP i przedni aparat 32 MP. Ich działanie wspiera OPPO Full Dimension Fusion (FDF), czyli system obrazowania stworzony z myślą o kadrach portretowych. Opiera się on na działaniu dwóch elementów. Pierwszy z nich, układ ulepszający jakość (Quality Enhancement Engine), pozwala nagrywać wyraźne wideo nawet w utrudnionych warunkach oświetleniowych czy podczas ruchu. Drugi układ, do wykrywania ujęć portretowych (Portrait Perception Engine), zapewnia z kolei naturalny efekt. Połączenie tych dwóch rozwiązań umożliwia uzyskanie wysokiej jakości filmów portretowych, które oddają wszystkie detale obrazu.
Korzystając z systemu FDF, użytkownicy OPPO Reno5 5G mogą wybrać opcję rozjaśniania filmów opartą na SI (AI Highlight Video). To pierwsza taka funkcja na rynku, która automatycznie wykrywa oświetlenie otoczenia w kadrze i odpowiednio poprawia jakość nagrania, stosując algorytmy do tworzenia filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. W przypadku niedoświetlonego otoczenia algorytmy do tworzenia filmów w nocy (Ultra Night Video) automatycznie rozświetlą ujęcie. Z kolei jeśli system wykryje podświetlenie tła, algorytmy Live HDR pomogą zredukować prześwietlone obszary. Dzięki tym funkcjom nagrania są lepiej naświetlone i jaśniejsze, szumy zostają zredukowane, a filmowane barwy są wyraźne i naturalne.
Smartfon wyposażono także w funkcje kreatywnego filmowania. Dual-View Video pozwala nagrywać, korzystając jednocześnie z aparatu głównego i selfie. Możliwość filmowania z dwóch perspektyw płynnie łączy utrwalane obiekty lub scenerie z ujęciem autoportretu, umieszczając oba obrazy w jednym kadrze, co może sprawdzić się m.in. w przypadku vlogów, czy generalnie treści do mediów społecznościowych. Rozwiązanie umożliwia połączenie obrazu z obu źródeł na trzy sposoby: poprzez podzielenie ekranu na pół (pionowo i poziomo), umieszczenie na głównym obrazie mniejszego koła, w którym znajduje się np. komentująca film osoba, albo zamieszczenie kwadratu działającego na tej samej zasadzie.
Model Reno5 5G jest wyposażony również w wiele sztandarowych funkcji znanych użytkownikom serii Reno, takich jak jeszcze ulepszona funkcja Ultrastabilizacji Video – czyli technologię stabilizacji obrazu, która pozwala na tworzenie filmów w wysokiej jakości także w ruchu.
Dzięki algorytmowi OPPO Image-clear Engine smartfon OPPO Reno5 5G oferuje zupełnie nowe możliwości w obszarze fotografii. Optymalizacja na poziomie systemu pozwala użytkownikom tworzyć wyraźne ujęcia poruszających się obiektów. Smartfon obsługuje także funkcję Upiększania scenerii AI, zapewniając optymalne ustawienia barw, nasycenia i jasności w 22 różnych typach ujęć, m.in. podczas fotografowania naszych pupili, tekstu, sztucznych ogni, czy wschodów i zachodów słońca. Dodatkowo, dzięki zdjęciom Ultra-clear 108 MP Image, Reno5 5G stworzy niezwykle wyraźne obrazy w świetle dziennym, a funkcja Portretu neonowego umożliwi wykonanie dobrze prezentujących się fotografii nawet po zmroku.
Moc bez ograniczeń dzięki technologii 65W SuperVOOC 2.0 i łączności 5G
Do modelu OPPO Reno5 5G producent wprowadził autorską technologię szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0. Za jej sprawą wystarczy jedynie 35 minut, żeby baterię Reno5 5G naładować od 0 do 100%. Z kolei pojemna bateria 4300 mAh[i] zapewnia działanie przez cały dzień przy nawet najbardziej obciążających zadaniach.
Reno5 korzysta z dwóch ogniw połączonych szeregowo, z których każde ma pojemność 2150 mAh. Razem ładują telefon do maksymalnego poziomu 4300 mAh.
Telefon dysponuje 8 GB RAM i pozwala na przechowanie 128 GB plików i aplikacji. Procesor Qualcomm Snapdragon 765G, stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym, obsługuje łączność z siecią 5G i gwarantuje szybkość działania oraz oszczędność energii.
Mimo wielu zaawansowanych technologii, które umieszczono w nowym modelu, sylwetka OPPO Reno5 5G pozostaje smukła, a urządzenie pewnie leży w dłoni. Telefon waży 172 gramy i ma 7,9 mm grubości. Dzięki zastosowaniu rozwiązania COF (Chip On Flex) twórcom udało się zmniejszyć dolną krawędź ekranu do zaledwie 3,98 mm, czyli o 28% w porównaniu z modelem Reno4. W rezultacie stworzono wyświetlacz, który zajmuje niemal całą przednią część smartfona, a stosunek wielkości ekranu do całego urządzenia wynosi 91,7% (w modelu Reno4 było to 90,7%). Dodatkowo funkcja odblokowania telefonu za pomocą odcisku palca umieszczona jest tuż pod wyświetlaczem, żeby umożliwić łatwy dostęp i zabezpieczyć przechowywane w urządzeniu dane.
W Reno5 5G znajduje się 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+ (2400 x 1080), z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz, które gwarantują wysoką jakość obrazu. Smartfon uzyskał certyfikację Netflix HD i Amazon Prime Video HD, co pozwala oglądać filmy w najlepszej jakości. Ponadto ekran generuje niewielką ilość światła niebieskiego i został opracowany z myślą o ochronie wzroku użytkownika nawet podczas długotrwałego korzystania. Te właściwości zostały poddane gruntownym testom, zweryfikowane i zatwierdzone przez instytut SGS.
ColorOS 11.1 na najnowszym Androidzie 11
Model Reno5 5G wyposażono w najnowszy, jeszcze bardziej intuicyjny system operacyjny ColorOS 11.1 od OPPO, który zachowuje wszystkie najpopularniejsze funkcje Androida 11, gwarantując przy tym możliwości indywidualnego dostosowania interfejsu użytkownika, większą wydajność, płynność działania i ulepszone funkcje prywatności.
Dostosowując smartfon do własnych potrzeb, użytkownicy mogą sami zaprojektować funkcje inteligentnego, zawsze uruchomionego ekranu (Always-On-Display), a także dostosować Tryb Ciemny do warunków otoczenia, zmieniając na przykład natężenie jasności. Inne ciekawe opcje to m.in. Flexdrop, czyli pływające okna ułatwiające wielozadaniowość czy opcja błyskawicznego tłumaczenia Three-Finger Translate – przeciągając 3 palcami po ekranie użytkownik robi screenshot i pojawia m.in. opcja do tłumaczenia tekstu zasilana przez Google Lens. Dzięki funkcji Prywatnego systemu można na smartfonie stworzyć kilka kont z oddzielnym dostępem do aplikacji i danych, aby móc udostępnić urządzenia innym użytkownikom. Wysoki poziom zabezpieczenia treści przechowywanych na OPPO Reno5 5G potwierdzają testy i certyfikacje niezależnych organizacji, w tym ISO, ePrivacy czy TrustArc.
OPPO Reno5 5G
Seria OPPO Reno5 
W serii OPPO Reno5 znajdują się także modele Reno5 Lite i Reno5 Z 5G, wyposażone w szeroką gamą funkcji dla twórców wideo.
OPPO Reno5 Lite to następca popularnego modelu Reno4 Lite, a Reno5 Z 5G – oczywiście modelu Reno4 Z 5G. Oba urządzenia wyposażono w poczwórny tylny aparat 48 MP z osobnymi modułami szerokokątnymi, makro i do portretów, z kolei obiektywy przednie to odpowiednio: 32 MP i 16 MP. Oba modele obsługują udoskonalone funkcje nagrywania portretowego, takie jak AI Color Portrait Video czy Portret neonowy, a także filtry koloru, pozwalające na pozostawienie w nagraniu tylko jednej barwy (czerwonej, zielonej lub błękitnej) w celu uzyskania ciekawego efektu artystycznego. W Reno5 Lite oraz w Reno5 Z 5G użytkownicy mogą korzystać również z funkcji filmowania z dwóch aparatów, będącej wyróżnikiem dla serii Reno5. Ekrany to, jak zwykle w OPPO, AMOLED-y o świetnym odwzorowaniu kolorów i bardzo dobrej jasności, gwarantującej komfortową obsługę nawet w pełnym słońcu.
Zarówno w Reno5 Lite, jak i Reno5 Z 5G, zastosowano Szybkie Ładowanie VOOC 4.0 o mocy 30 W i baterię o pojemności 4310 mAh. Dzięki temu wystarczy podładować telefon przez 5 min., żeby dla przykładu przez blisko ponad 2 godziny oglądać filmy w internecie.
Specyfikację uzupełniają pamięci RAM i ROM: odpowiednio 8 + 128 GB. Procesory zastosowane w urządzeniach to wydajne i dobrze zoptymalizowane jednostki: MediaTek Helio P95 w modelu OPPO Reno5 Lite i MediaTek Dimensity 800U 5G w modelu OPPO Reno5 Z 5G.
***
Dostępność na rynku
Smartfony OPPO Reno5 5G i Reno5 Lite będą dostępne w Polsce od 23 marca 2021 r. w ofercie operatorskiej i w partnerskich sieciach retail.
Model Reno5 5G będzie można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej, w sugerowanej cenie detalicznej 1999 zł, a w ofercie specjalnej obowiązującej od 23.03 do 05.04.2021 r. za 1 zł można dobrać do niego słuchawki OPPO Enco W31.
OPPO Reno5 Lite oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i fioletowo-niebieskim, w cenie 1599 zł. W specjalnej ofercie na start będzie dostępny z inteligentną opaską OPPO Band za 1 zł. Oferty specjalne obowiązują do wyczerpania zapasów.
Natomiast OPPO Reno5 Z pojawi się w sklepach nieco później, w wersji czarnej i fioletowo-niebieskiej, w cenie 1799 zł.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]