OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – klasyka designu, Hasselblad Camera for Mobile

OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – smartfony klasy premium wyposażone w system kamer Hasselblad, technologię wyświetlania nowej generacji oraz technologię szybkiego ładowania bezprzewodowego

OnePlus 9

Globalna marka technologiczna OnePlus zaprezentowała swoje najbardziej zaawansowane smartfony z serii OnePlus 9. Telefony są wyposażone w najwyższej klasy flagowe aparaty fotograficzne z systemem kamer Hasselblad, nowej generacji wyświetlacze o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz technologię szybkiego ładowania bezprzewodowego, która przewyższa rozwiązania przewodowe konkurencji. Ponadto firma OnePlus zaprezentowała pierwsze urządzenie typu wearable – zegarek OnePlus Watch, oferujący dwutygodniowy czas pracy (bez ładowania baterii), funkcje monitorowania stanu zdrowia i aktywności fizycznej oraz elegancki i stylowy wygląd.

Seria OnePlus 9 to największy skok jakościowy firmy OnePlus w dziedzinie aparatów fotograficznych, osiągnięty dzięki długoterminowej współpracy z Hasselblad – legendarnym producentem profesjonalnych aparatów fotograficznych. Sprzęt marki Hasselblad towarzyszył ludziom w niezapomnianych wydarzeniach tworząc najbardziej znane zdjęcia na świecie – w tym pierwsze kroki człowieka na Księżycu.

Test OnePlus Nord – nie uznaje kompromisów w swojej klasie

Nowy system kamer OnePlus, Hasselblad Camera for Mobile, to przełom w fotografii smartfonowej, skupiony wokół nowego standardu firmy w zakresie wydajności kolorów – Natural Color Calibration with Hasselblad – oraz zapewnienia najwyższej jakości obrazu. Seria OnePlus 9 to nie tylko flagowy aparat, to także potężna wydajność, dzięki najnowszej platformie mobilnej Qualcomm SnapdragonTM 888, doskonały wyświetlacz Fluid Display 2.0 z oceną DisplayMate A+ oraz technologia szybkiego ładowania – Warp Charge 65T i Warp Charge 50 Wireless.

OnePlus 9 Pro

Oszałamiający wyświetlacz QHD+ o częstotliwości odświeżania 120 Hz, korzystając z nowej generacji technologii, poprawia żywotność oraz wydajności baterii. Z kolei Warp Charge 65T i Warp Charge 50 Wireless przenoszą ładowanie na nowy poziom, radykalnie skracając czas niezbędny do naładowaniu urządzenia. Dzięki najnowszej platformie mobilnej Qualcomm® SnapdragonTM 888 zwiększającej wydajności urządzenia, OnePlus 9 Pro z łatwością poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami.

Hasselblad Camera for Mobile

Kolor jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości fotografii mobilnej. Wraz z systemem kamer Hasselblad OnePlus przeniósł kultową jakość kolorów Hasselblad do smartfona. Aby osiągnąć ten cel, OnePlus i Hasselblad wspólnie skalibrowały czujniki OnePlus 9 i 9 Pro, przeprowadzając liczne testy laboratoryjne z wykorzystaniem wysokich standardów Hasselblad w zakresie kolorów oraz za pomocą fotografii komputerowej. Ponadto wybrana grupa ambasadorów Hasselblad brała udział w tworzeniu aparatu, dostarczając OnePlus cennych wskazówek, które pomogły stworzyć system kamer w smartfonie przenoszący użytkowników na nowy poziom fotografii i estetyki.

OnePlus 9 wykorzystuje nowy standard OnePlus do kalibracji kolorów – Natural Color Calibration with Hasselblad – aby zapewnić bardziej precyzyjne i naturalnie wyglądające barwy.

Główny aparat OnePlus 9 Pro o rozdzielczości 48 MP jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany, imponująco duży – 1/1,4” – czujnik IMX789, opracowany we współpracy z firmą Sony. OnePlus oddaje w ręce użytkowników wyjątkowe możliwości obrazowania dzięki wiodącym technologiom, w tym obiektywowi 2×2 on-chip (OCL), 12-bitowym RAW, podwójnym natywnym ISO i DOL-HDR. Kamera oferuje szybsze ustawianie ostrości, czterokrotnie więcej informacji o kolorach, co zapewnia większą dokładność, czystsze zdjęcia w dzień i w nocy oraz mniejsze rozmycie ruchu w filmach.

Niezrównany ultraszerokokątny aparat OnePlus 9 Pro o rozdzielczości 50 MP został wyposażony w czujnik Sony IMX766 1 / 1,56 cala, który zapewnia lepszą jakość obrazu i niższy poziom szumów. Pionierski obiektyw Freeform Lens wykorzystuje szereg unikalnych krzywych do korygowania wpadającego światła, zmniejszając zniekształcenia na krawędziach zdjęć do około 1%. Ultraszerokokątny aparat umożliwia również robienie wysokiej jakości zdjęć makro z możliwością ustawiania ostrości z odległości nawet 4 cm od fotografowanego obiektu.

Teleobiektyw 8 MP w OnePlus 9 Pro oferuje 3,3-krotny (77 mm) zoom z OIS, zmniejszający rozmycie, maksymalizując przy tym 30-krotny zoom cyfrowy. Ponadto dedykowany aparat monochromatyczny współpracuje z głównym aparatem OnePlus 9 Pro, który dodaje szczegóły i warstwy do czarno-białych zdjęć, a nowy tilt-shift symuluje specjalny miniaturowy efekt obiektywu tilt-shift, co pozwala uzyskać bardziej kreatywne zdjęcia.

Test OnePlus Nord N10 5G – telefon 5G w rozsądnej cenie

Główny aparat OnePlus 9 Pro oferuje 16-krotnie większą liczbę pikseli w porównaniu ze standardowym 1080p dla wysokiej jakości filmów. Pozwala nagrywać z prędkością 4K 120 klatek na sekundę, dając więcej możliwości tworzenia wideo i edycji. Z kolei DOL-HDR zapewnia wyraźny obraz obiektu w podświetlonych środowiskach. Ultraszerokokątny aparat OnePlus 9 Pro może również tworzyć filmy poklatkowe podczas chodzenia.

Nowy tryb Hasselblad Pro zapewnia niewiarygodnie dokładne i naturalne kolory, zapewniając solidną podstawę do późniejszej edycji. Nowy interfejs użytkownika oparty na oprogramowaniu do przetwarzania obrazu Hasselblad, nadaje wyjątkowy wygląd i styl Hasselblad. Pozwala również na  niespotykaną dotąd kontrolę nad swoją pracą – dostrajanie zdjęć z możliwością dostosowania czułości ISO, ostrości, czasu ekspozycji, balansu bieli i nie tylko. Użytkownicy mogą również robić zdjęcia
w 12-bitowym formacie RAW z 64-krotnym efektem koloru w porównaniu z 10-bitowym formatem RAW, który jest tradycyjnie stosowany w innych smartfonach.

OnePlus 9 Pro

Fluid Display 2.0 gwarantujący płynność pracy

Wyświetlacz Fluid Display 2.0 w OnePlus 9 Pro to nowa generacja zaawansowanej technologii wyświetlania mobilnego, integrująca najbardziej zaawansowaną technologię stosowaną w wyświetlaczach OLED oraz błyskawiczną reakcję na dotyk, nawet podczas gier. Technologia LTPO umożliwia wyświetlaczowi OnePlus 9 Pro automatyczne dostosowywanie częstotliwości odświeżania od 120 Hz aż do 1 Hz, co skutkuje znacznie niższym zużyciem energii. Z koli technologia Hyper Touch umożliwia znacznie szybszy czas reakcji, zwiększając szybkość synchronizacji między procesorem a wyświetlaczem do 360 Hz – czyli do sześciu razy szybciej niż wcześniej.

Wyświetlacz OnePlus 9 Pro otrzymał ocenę A+ od DisplayMate, oferując rozdzielczość QHD+, szczytową jasność na poziomie do 1300 nitów, natywną 10-bitową głębię kolorów, materiał emitujący E4, HDR10+, MEMC, automatyczną regulację temperatury barwowej, wykrywanie światła otoczenia z przodu i z tyłu i wiele więcej. Wyświetlacz oferuje najdokładniejsze i najbardziej naturalne odwzorowanie kolorów poniżej 1,0 JNCD (Just Noticeable Color Difference) dla kolorów ocenianych jako „wizualnie nieodróżnialne”, przewyższając nawet osiągi wiodących monitorów profesjonalnych.

Wydajność

Dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon   888 z zintegrowanym modemem 5G, OnePlus 9 Pro zapewnia niezrównaną prędkości i niespotykaną moc. Dzięki 25% szybszemu procesorowi i 35% renderowaniu grafiki oraz nowemu węzłowi procesowemu 5 nm, procesor umożliwia oszczędność energii przy intensywnym użytkowaniu. Łączność 5G jest zasilana przez w pełni zintegrowany system X60 5G Modem-RF.

OnePlus 9 Pro jest wyposażony zarówno w pamięć RAM LPDDR5, jak i pamięć UFS 3.1, aby zapewnić najszybsze i najbardziej płynne wrażenia z użytkowania sprzętu. Pamięć RAM LPDDR5 jest 1,5x szybsza niż LPDDR4X i oferuje prędkości do 6400 Mb/s.

Warp Charge

Technologia Warp Charge 65T zapewnia moc baterii na cały dzień po 15 minutach ładownia oraz umożliwia pełne naładowanie – od 1 do 100% w zaledwie 29 minut. OnePlus 9 Pro osiąga te prędkości za pomocą niestandardowego akumulatora o pojemności 4500 mAh ze zoptymalizowaną konstrukcją dwukomorową, która zmniejsza wewnętrzny opór i ogrzewanie podczas ładowania.

Z kolei Warp Charge 50 Wireless to najszybsza w historii technologia ładowania bezprzewodowego firmy OnePlus – i jedno z najszybszych rozwiązań w branży. Dzięki ładowaniu obu akumulatorów z mocą 25 W, Warp Charge 50 Wireless przewyższa prędkość ładownia większości przewodowych rozwiązań, pozwalając uzupełnić baterię od 1% do 100% w zaledwie 43 minuty. Nowa bezprzewodowa ładowarka jest tak zaprojektowana, aby można było ładować urządzenie równie szybko zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Zasilacz znajdujący się w pudełku może być używany również do ładowania urządzeń innych firm, w tym laptopów, tabletów i innych sprzętów do 45W za pomocą USB PD lub PPS.

Test OnePlus Nord – nie uznaje kompromisów w swojej klasie

Design

Projekt OnePlus 9 Pro to klasyka designu. Prosty, a zarazem stylowy wygląd gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne. Dzięki aluminiowej ramce o grubości 2,2 mm urządzenie jest bardzo dobrze wyważone i wygodne w użytkowaniu. W porównaniu z poprzednią generacją, zakrzywiony wyświetlacz OnePlus 9 Pro został starannie zoptymalizowany, aby zminimalizować przebarwienia i zamglenia.

OnePlus 9 Pro jest dostępny w trzech inspirowanych naturą wersjach kolorystycznych – Morning Mist, Pine Green i Stellar Black. Smartfon spełnia normę IP68 w zakresie odporności na wodę i kurz.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: