Dyson Airblade – gdy wrócimy do biur

Gdy wrócimy do biur – bezpieczny powrót do pracy dzięki bezdotykowej technologii suszarek do rąk Dyson Airblade

Dyson Airblade
Dyson Airblade
  • Gdy na horyzoncie pojawią się perspektywy powrotu do pracy stacjonarnej, warto pomyśleć o technologii Dyson AirbladeTM, która umożliwia podwyższenie standardu higieny łazienek oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracowników biurowych, ponieważ – w odróżnieniu od niektórych konwencjonalnych metod suszenia rąk – jej obsługa jest w pełni bezdotykowa.
  • Suszenie rąk przebiega szybko i higienicznie dzięki filtrom HEPA – udowodniono, że wyłapują one z przepływającego przez nie powietrza aż do 99,95% cząstek, w tym również bakterie oraz wirusy.
  • Według nowych badań podczas korzystania z suszarek Dyson Airblade występuje minimalna w porównaniu z innymi czynnościami wykonywanymi w łazience aerozolizacja, co sprawia, że jest to bezpieczny i skuteczny sposób na szybkie osuszenie rąk w czasie, kiedy higiena jest kwestią najwyższej wagi.

Test Canon EOS M50 – świetny bezlusterkowiec dla początkujących

Szacuje się, że przeciętnie spędzamy w  miejscu pracy jedną trzecią dorosłego życia[1], a w obecnych warunkach kluczową kwestią stało się zapewnienie higienicznych metod mycia i suszenia rąk, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Wszystkie suszarki do rąk Dyson Airblade są wyposażone w system filtracji HEPA, dzięki czemu suszą ręce czystym, a nie zanieczyszczonym powietrzem. Co więcej, ich obsługa jest bezdotykowa: suszarki do rąk korzystające z najnowszej technologii Dyson Airblade 9kJ zostały wyposażone w czujniki czasu przelotu (ToF), które aktywują się w przeciągu 0,25 sekundy i uruchamiają przepływ czystego powietrza.

Suszarki tego typu pozwalają rozwiązać problemy związane z niektórymi dozownikami do ręczników papierowych oraz suszarkami do rąk włączanymi przyciskiem, a ich obsługa jest tańsza od ręczników papierowych i powoduje nawet o 85% mniejsze emisje CO2. Nie ulega wątpliwości, że suszarki te są bezpiecznym, ekonomicznym i higienicznym rozwiązaniem dla każdej łazienki w czasach, gdy higiena jest nad wyraz istotna, a wyposażenie miejsc pracy w bezpieczną i higieniczną technologię stanowi kwestię priorytetową.

Ze względu na zwiększone znaczenie troski o higienę, firma Dyson zleciła niezależnemu laboratorium przeprowadzenie badania nad różnymi metodami suszenia rąk po ich spłukaniu lub prawidłowym umyciu, a także przeanalizowała kwestię aerozolizacji, która na początku pandemii stała się tematem wielu dyskusji.

Test Yeedi 2 hybrid – odkurzacz bezobsługowy z funkcją mopa

Na czym polegało to badanie i jakie znaczenie dla pracowników mają jego wyniki?

Wyniki badania potwierdzają tezę, że technologia Dyson Airblade umożliwia bezpieczne i higieniczne suszenie rąk. Uczestnicy tego niezależnego badania płukali ręce pod wodą (bez mydła) lub myli je mydłem przez 20 sekund, a następnie suszyli je przy pomocy suszarek do rąk Dyson Airblade lub ręczników papierowych. Celem badania było określenie wpływu różnych metod suszenia rąk na stężenie aerozoli i bakterii w powietrzu. Badanie wykazało, że aerozole mogą powstawać w łazienkach w wyniku różnych czynności, takich jak chodzenie czy korzystanie z kranu. Okazało się również, że suszenie rąk przy pomocy suszarki Dyson Airblade zasadniczo nie różni się pod tym względem od innych powszechnie wykonywanych w łazienkach czynności, takich jak przemieszczanie się lub mycie rąk.

Ponadto stwierdzono, że ilość aerozoli i bakterii zarejestrowana po osuszeniu rąk przy pomocy dowolnej suszarki Dyson AirbladeTM jest niższa niż w przypadku skorzystania z ręczników papierowych. Rozwiewa to wszelkie wątpliwości związane z tą technologią. Należy tu dodać, że technologia Dyson Airblade jest bezdotykowa, co ma szczególne znaczenie teraz, gdy ludzie starają się jak najrzadziej dotykać takich powierzchni, jak dozowniki, klamki czy przyciski.

W globalnym badaniu poziomu higieny[3] przeprowadzonym w lipcu 2020 r. firma Dyson przyjrzała się temu, w jaki sposób od wybuchu pandemii COVID-19 zmienił się stosunek ludzi do toalet publicznych i ogólnej higieny rąk. Badanie to wykazało, że aż 40% respondentów przyznało, że odczuwa zaniepokojenie, musząc nacisnąć przycisk, żeby uruchomić suszarkę do rąk. 58% badanych zadeklarowało, że czułoby się spokojniej, korzystając z suszarek do rąk włączanych bezdotykowo, a kolejne 47% przyznało, że zamontowanie w suszarkach filtrów oczyszczających powietrze używane do suszenia rąk również zmniejszyłoby ich obawy.

źródło:  Dyson

_________________————————————

[1] Światowa Organizacja Zdrowia, „Globalna strategia na rzecz zdrowia w miejscu pracy” (Global Strategy on Occupational Health)

[2] D. Patrick, G. Findon, T. Miller, Residual moisture determines the level of touch-contact-associated bacterial transfer following hand washing, „Epidemiology and Infection” 119, 1997, nr 3, s. 319–325.

[3] Globalne badanie przeprowadzone w lipcu 2020 r. w 14 krajach świata (UK, DE, ES, FR, IT, NL, US, CA, MX, CN, JP, MY, SG, AU), w którym łącznie wzięło udział 8 758 respondentów  w wieku 18 lat i więcej. Poszczególne wartości procentowe różnią się w zależności od kraju.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: