Nokia i Orange – dla globalnej optymalizacji sieci 5G

Nokia i Orange ogłosiły nawiązanie współpracy dotyczącej optymalizacji sieci 5G z wykorzystaniem technoogii SON (Self-Organizing Networks).

Technologia rozwijana przez Nokię zostanie wykorzystana do obsługi jednego z wiodących operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Umowa obejmie wszystkie rynki Orange, począwszy od Francji i Hiszpanii. Ponadto Nokia nadal będzie oferowała wsparcie dla standardów 2G, 3G i 4G, które obejmują ponad milion nadajników radiowych Orange w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Test myPhone Now eSIM – elegancki, ciekawy i tani model z eSIM

Technologia Nokia SON obsługuje rozwiązania sieciowe pochodzące od dowolnego producenta, umożliwiając Orange pełną optymalizację sieci komercyjnych niezależnie od tego, kto je zbudował. Jako kluczowe narzędzie w ofercie Nokii do zarządzania i optymalizacji sieci, SON daje Orange możliwość automatyzacji procesów konfiguracji i optymalizacji sieci radiowej, a także poprawy jej wydajności i efektywności, co pozwoli sprostać rosnącym wymaganiom technologii 5G.

Rozwiązanie Nokia SON umożliwi Orange pełne wykorzystanie potencjału istniejących sieci 2G, 3G i 4G, jednocześnie wspierając stopniowe wdrażanie sieci 5G. Scentralizowana platforma SON automatyzuje operacje w wielu obszarach, eliminując problemy związane ze złożonością sieci pochodzących od wielu producentów, które są powszechnie spotykane u globalnych operatorów. Najwyższy poziom automatyzacji i sztuczna inteligencja wbudowana w Nokia SON pomoże Orange zapewnić klientom lepszą jakość sieci, a także jej większą niezawodność oraz szybkość.

Test Microsoft Surface Laptop GO – lubiane rozwiązania w przystępnej cenie

Niniejsza umowa jest najnowszym przykładem ciągłych inwestycji firmy Nokia w technologie łączności, które pokazują możliwości oraz potencjał inżynierów Nokii w obszarze rozwijania i modernizacji technologii 5G. Wykorzystując zestaw do tworzenia oprogramowania (SDK) Nokia SON, Orange stworzy i udostępni dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania, które będą zdolne do zarządzania specyficznymi środowiskami sieciowymi.

Jako wieloletni partner, Nokia była dla nas naturalnym wyborem, aby pomóc nam zautomatyzować nasze sieci mobilne w różnych regionach geograficznych. Elastyczna, zautomatyzowana i obejmująca wielu dostawców platforma Nokii umożliwia nam utrzymanie wzorcowej jakości sieci i pełnego zadowolenia klientów w erze 5G – powiedział Arnaud Vamparys, wiceprezes ds. sieci radiowych i 5G w Orange.

Wejście na rynek oraz wdrożenie sieci 5G wyglądają znacznie prościej na papierze niż w realnym świecie. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci dysponują zróżnicowanymi standardami technologicznymi, które obejmują wielu dostawców, co może prowadzić do nieefektywności i różnych komplikacji. Współpraca z Orange i jej globalnymi oddziałami w celu optymalizacji i uproszczenia ich sieci wielu dostawców jest wyzwaniem, którego chętnie się podejmiemy i jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią – dodaje Mark Atkinson, szef działu RAN w firmie Nokia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: