Creative zainwestowało w platformę IT/IP Kairos

Creative zainwestowało w platformę IT/IP Kairos

Creative Technology (CT), firma wchodząca w skład grupy NEP Worldwide Network, zainwestowało w KAIROS firmy Panasonic – rewolucyjną platformę IT/IP do produkcji video, która zrewolucjonizuje pracę w branży.

Kairos

Wiele lat pracowaliśmy nad rozwojem strategii IP, ale dopiero teraz znaleźliśmy platformę umożliwiającą nam przejście z pasma SDI do trasowania IP, wyjaśnia Sid Lobb, kierownik działu Integrated Networks & Vision w Creative Technology. Dzięki platformie KAIROS możemy realizować nasze plany. KAIROS umożliwia nam łączenie i przełączanie sygnałów video, a także dystrybuowanie ich w formacie i rozdzielczości, jakich potrzebują nasi klienci. Jest nam niezmiernie miło, że możemy kontynuować współpracę z firmą Panasonic i wspierać rozwój platformy KAIROS.

Test Creative Pebble V3 – gdy lubisz słuchać muzyki i grać na komputerze

KAIROS to niezależna pod względem rozdzielczości i formatów platforma oparta na otwartej architekturze oprogramowania, która wykorzystuje procesor / procesor graficzny i wyróżnia się niezwykłą wydajnością. Platforma umożliwia nieskompresowane przetwarzanie, nieskompresowany sygnał 4K i jednoczesne wsparcie pasm i sygnałów IP, takich jak ST2110 czy NDI, a wszystko to przy bardzo niskim opóźnieniu szybkości przetwarzania ograniczonym do pojedynczej klatki.

CT to wiodący dostawca sprzętu audiowizualnego w branży nadawczej, sportowej i środowisku korporacyjnym, a także uznany partner technologiczny firmy Panasonic Broadcast & ProAV i oddziałów Visual System. Poza wykorzystywaniem platformy KAIROS do produkcji video firma CT zmieniła swoje obiekty w centra szkoleniowe dla operatorów chcących zgłębić potencjał systemu KAIROS.

Recenzja Creative Sound Blaster PLAY!4 – najlepsza jakość dźwięku online

Fakt, że wiodący dostawca technologiczny korzysta z platformy KAIROS, świadczy o tym, że system może zrewolucjonizować całą branżę, podkreśla Andre Meterian, dyrektor działu Professional Video Systems w Panasonic Business. KAIROS znacząco poprawia jakość i efektywność produkcji video na żywo i usług streamingu video – co jest kluczowe dla nadawców i producentów zajmujących się transmisją wydarzeń – a dodatkowo wyznacza standard nowej generacji platform do produkcji video.

Więcej informacji na temat platformy KAIROS można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/itip-centric-video-platform/KAIROS.

źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: