Jak efektywnie ćwiczyć w domu?

Jak efektywnie ćwiczyć w domu?

ćwiczyć w domu

Aktywność fizyczna to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także element troski o własne zdrowie i samopoczucie. Dbanie o wygląd zazwyczaj kojarzy się z regularnymi treningami na siłowni. Jeśli jednak takie rozwiązanie Ci nie odpowiada, potrzebujesz spokoju i wygody lub chcesz zaoszczędzić pieniądze to ćwiczenia w domu są dobrą alternatywą. Początki mogą być trudne, jednak nie należy się od razu poddawać.

Warto zacząć od ułożenia planu treningowego, dopasowanego do własnego rozkładu dnia. Najpierw wystarczą trzy treningi w tygodniu, po 30 minut. Powinno wykonywać się je co drugi dzień, aby mięśnie miały szansę się zregenerować. Później stopniowo można zwiększać liczbę i intensywność treningów, lecz zawsze trzeba pamiętać o dniu wolnym. Istotne jest słuchanie swojego ciała, aby nie nabawić się niepotrzebnej kontuzji.

Ważne, aby ćwiczenia były różnorodne i aktywowały wszystkie partie mięśni – górnej i dolnej części ciała, brzucha oraz pleców. Przy ich wykonywaniu nie można zapomnieć o odpowiedniej technice. W celu kontrolowania własnych ruchów przydatne może okazać się lustro.

Trening w domu nie musi być nudny

Istnieje przeświadczenie, że trening w domu jest nudny i już na samym starcie traci się wszelkie chęci. To błędne podejście. Aktualnie istnieje bardzo wiele możliwości na urozmaicenie ćwiczeń. W sieci znajduje się ogrom filmików, więc tak naprawdę za każdym razem można wykonywać inny trening.

Aby jeszcze bardziej wzbogacić swój plan warto zaopatrzyć się w narzędzia – dobra mata, buty i strój to podstawa. Jeśli chodzi o sprzęt, dobrym rozwiązaniem będą hantle oraz popularny i często wybierany rower stacjonarny.

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym i jak trenować?

Rower stacjonarny będzie świetnym uzupełnieniem każdego planu treningowego. Sprawdzi się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy chcą popracować nad swoją sylwetką. Przede wszystkim odchudza i poprawia kondycję. Rewelacyjnie działa na uda i brzuch. Jeśli ćwiczenia na rowerze stacjonarnym są połączone z innymi, wystarczy sesja trwająca 20 minut. Stawiając jedynie na ten sprzęt warto przeznaczyć na ćwiczenia 30-45 minut, 2-3 razy w tygodniu. Jest to optymalny czas, aby zacząć spalać kalorie.

Ale jak w ogóle zacząć trening? Jest to całkiem proste. Przed przystąpieniem do ćwiczeń siodełko należy ustawić na wysokości bioder, a kierownicę w jednej linii z siedziskiem. Po prawidłowym wykonaniu tych czynności, tułów powinien być lekko pochylony do przodu.

Pierwsze efekty ćwiczeń mogą pojawić się już nawet po dwóch tygodniach, jednak trzeba pamiętać o regularnych treningach.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: