Huawei – raport roczny za 2020 rok zgodne z prognozami

Huawei zaprezentowała wyniki biznesowe za ostatni rok oraz potwierdziła swoje zaangażowanie w tworzenie wartości dodanych zarówno dla klientów, jak i ogółu społeczeństwa.

Huawei opublikował dziś raport roczny za 2020 rok, wskazując wyniki biznesowe zgodne z prognozami. Globalne przychody ze sprzedaży w 2020 r. zaokrągliły się do 891,4 mld juanów (ok. 540,7 mld złotych), co oznacza wzrost o 3,8% rok do roku, a zysk netto osiągnął 64,6 mld juanów (ok. 39,2 mld złotych), a więc wzrost o 3,2% w stosunku do poprzedniego roku.
W celu przeprowadzenia niezależnej i obiektywnej kontroli sprawozdań finansowych, Huawei odczuwający trudności operacyjne spowodowane amerykańskimi sankcjami ponownie zaprosił do współpracy firmę KPMG. Dokument sporządzony przez KPMG to standardowy, niezmodyfikowany raport z przeprowadzonych badań. Bez względu na okoliczności, Huawei będzie nadal dążył do pełnej transparentności, ujawniając dane operacyjne rządom, klientom, dostawcom, pracownikom i partnerom.
W segmencie usług operatorskich, Huawei w 2020 r. zapewnił stabilne działanie ponad 1 500 sieci w ponad 170 krajach podczas lockdownu, spowodowanego pandemią COVID-19. Działania firmy pomogły we wdrażaniu pracy oraz nauki zdalnej, a także  wspierały zakupy online na całym świecie. Współpracując z operatorami, Huawei  pomógł  w zapewnieniu najwyższej jakości połączeń. Firma współpracowała również z operatorami na całym świecie w celu wdrożenia ponad 3000 innowacyjnych projektów 5G w ponad 20 branżach, takich jak górnictwo węglowe, produkcja stali, porty czy szeroko rozumiana produkcja.
W ciągu ostatniego roku, Huawei Enterprise w swojej działalności skupia się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań opartych na analizie scenariuszy biznesowych i tworzeniu cyfrowego ekosystemu dzięki wielostronnej współpracy. Podczas pandemii, Huawei dostarczył wiedzę techniczną i rozwiązania, które okazały się kluczowe w walce z wirusem. Jednym z przykładów jest rozwiązanie diagnostyczne wspomagane sztuczną inteligencją oparte na HUAWEI CLOUD, które pomogło szpitalom na całym świecie zmniejszyć obciążenie ich infrastruktury medycznej. Huawei współpracował również z partnerami w celu uruchomienia opartych na chmurze platform edukacyjnych online dla ponad 50 milionów uczniów szkół podstawowych i średnich.
Wraz z wprowadzeniem systemu HarmonyOS i ekosystemu Huawei Mobile Services (HMS), firma znacząco rozwinęła swój ekosystem Seamless AI Life umożliwiający wykorzystywanie różnych zastosowań w rozmaitych urządzeniach, skierowanych dla inteligentnego biura, zdrowia i sportu, inteligentnego domu, podróży oraz rozrywki.
Test Huawei FreeBuds Studio – relaks w każdych warunkach

W ciągu ostatniego roku nie poddaliśmy się przeciwnościom losu. Konsekwentnie wprowadzaliśmy innowacje, aby przynieść wyższą wartość dla naszych klientów, pomagać w walce z pandemią, wspierać rozwój gospodarczy i postęp społeczny na całym świecie. Wykorzystaliśmy również tę okazję do dalszego usprawnienia naszych działań, co doprowadziło do osiągnięcia wyników zgodnych z prognozami. Będziemy nadal ściśle współpracować z naszymi klientami i partnerami, aby wspierać postęp społeczny, wzrost gospodarczy i zrównoważony rozwój – skomentował Ken Hu, Rotacyjny Prezes Huawei.

Wszystkie sprawozdania finansowe w raporcie rocznym 2020 były niezależnie kontrolowane przez międzynarodową firmę KPMG, jedną z czterech największych firm audytorskich na świecie.
Aby pobrać raport roczny za rok 2020, odwiedź stronę: https://www.huawei.com/en/annual-report/2020

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: