MDM i wiesz co robi Twój pracownik na telefonie

Mobile Device Managment (MDM) i wiesz co robi Twój pracownik na telefonie

Współczesne telefony służbowe to mobilne centra danych – obsługujące firmową pocztę elektroniczną, przechowujące setki kluczowych dla przedsiębiorstwa dokumentów i danych oraz udostepniające aplikacje, niezbędne do codziennej pracy. Cześć pracodawców ma w związku z tym uzasadnione obawy, co do bezpieczeństwa przechowywanych na takich telefonach danych. Jak podkreśla Łukasz Jamroży, ekspert w zakresie rozwiązań Mobile Device Management (MDM) od Hexnode, istnieją sposoby, dzięki którym służbowe smartfony mogą być otoczone skuteczną i zautomatyzowaną ochroną.

System Mobile Device Managment to kompletne systemy bezpieczeństwa dla firmowych tabletów i smartfonów. Chronią przed zagrożeniami szyfrującymi, a także przed próbami kradzieży danych przez pracowników. Dodatkowo umożliwiają monitorowanie pracowników oraz automatyzację działania urządzeń w konkretnych lokalizacjach – wszystko po to, by podnieść wydajność pracy i zapewnić firmie skuteczną ochronę wskazuje Łukasz Jamroży, product manager Hexnode.

Test Hammer watch – już wiesz ile osiągasz

MDM to rozwiązania służące do zarządzania firmowymi urządzeniami mobilnymi. Pozwalają one m.in. blokować konkretne urządzenia, jeżeli zostaną one skradzione, usuwać z nich zdalnie dane. Wystarczy, że pracownik poinformuje administratora, że zgubił telefon, a ten z poziomu konsoli zarządzającej zablokuje dostęp do utraconego urządzenia. Rozwiązania takie jak Hexnode MDM pozwalają dodatkowo na tworzenie  polityk bezpieczeństwa, które inicjują pewne działania po wejściu pracownika w konkretny obszar geograficzny (tzw. geofencing). Dzięki temu możliwe jest m.in. automatycznie przełączanie się na korzystanie przez telefon z fimowej sieci wi-fi czy też blokowanie możliwości otwierania konkretnych dokumentów poza obszarem firmy.

Navitel R5 czy Navitel R2 – test wideo rejestratorów

To co istotne zarówno dla właściciela firmy jak i pracownika, to fakt, że działanie konkretnych reguł można ustalać nie tylko w obrębie określonych lokalizacji, ale również w określonych godzinach.

Rozwiązania Mobile Device Management  zapewniają:

  1. Możliwość lokalizacji oraz blokowania skradzionego telefonu,
  2. Automatyzację działania urządzenia mobilnego w zależności od konkretnej lokalizacji
  3. Ochronę firmowych danych,
  4. Monitoring czasu i sposobu pracy pracowników.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: