Domowy UPS – działa jak tarcza ochronna dla Smart Home

Domowy UPS jest niezbędny do ochrony urządzeń Smart Home

  • Dzięki technologiom Smart Home nasza zależność od aplikacji, urządzeń sterujących i poleceń głosowych, dzięki którym możemy odtwarzać ulubioną muzykę, zmieniać temperaturę w pomieszczeniu lub sterować oświetleniem, wzrosła wielokrotnie.
  • W przypadku braku zasilania, wiele usług, takich jak zdalne sterowanie ogrzewaniem, przestaje działać.
  • Inteligentny dom wymaga niezawodnego podtrzymania bateryjnego dla urządzeń takich jak router czy systemy nadzoru, aby działały i miały nieprzerwany dostęp do łączności internetowej i Wi-Fi.
Na całym świecie Wi-Fi jest jedną z najpopularniejszych technologii bezprzewodowych. W ankiecie przeprowadzonej przez firmę iQor w grupie ponad 1000 dorosłych osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, prawie dwie trzecie z nich (64%) stwierdziło, że nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Wi-Fi przez dłużej niż jeden dzień.
Te badania dobitnie potwierdzają, że konsumenci chcą być online zawsze i wszędzie, a wszystko co znajduje się dookoła nich powinno być połączone. Z roku na rok, coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na technologię Smart Home, obejmującą wszystkie inteligentne domowe udogodnienia: od automatycznego oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, po połączone z internetem pralki i lodówki. Analitycy z Zion Market szacują, że globalny rynek branży Smart Home osiągnie do końca 2022 roku wartość 53,45 miliardów dolarów.
Obecnie, zarówno Wi-Fi oraz sam dostęp do internetu są synonimami rozrywki. Jak wynika badania VideoTrack 5 zaprezentowanego na początku lutego 2020 roku przez agencję Wavemaker , ponad dwie trzecie polskich ineranautów posiada telewizor podłączony do internetu. Około 60% z nich aktywnie korzysta z aplikacji zainstalowanych na telewizorach. Co w praktyce oznacza, że ok. 10,5 mln Polaków (w wieku 16+) jest aktywnymi użytkownikami Smart TV.
Coraz częściej mieszkańcy miast odłączają się od telewizji kablowej i zamiast niej wybierają znacznie wszechstronniejsze usługi strumieniowe. Nie ma w tym nic dziwnego, bo z danych dla Polski wynika, że penetracja telewizorów z dostępem do internetu jest już znacznie większy niż zasięg wszystkich stacji kablowych razem wziętych. Ten trend znajduje już odzwierciedlenie w pomiarach oglądalności przeprowadzanych przez Nielsena. Wynika z nich, że w 2020 roku posiadacze inteligentnych telewizorów oglądali tradycyjną telewizję o godzinę krócej niż właściciele zwykłych odbiorników.

UPS działa jak tarcza ochronna dla drogich urządzeń

Zwrot w stronę rozwiązań, takich jak Smart Home i Smart TV, wymusza na konsumentach zmianę podejścia do domowego systemu zasilana. Gospodarstwo naszpikowane różnego rodzaju inteligentnym sprzętem elektronicznym wymaga dobrej jakości prądu i ponadstandardowej ochrony antyprzepięciowej. Takie zabezpieczenie gwarantuje stosowanie w domach zasilaczy awaryjnych. Bateria UPS, poza dostarczaniem zasilania awaryjnego, chroni domowe urządzenia przed potencjalnie szkodliwymi skutkami przepięć.
Czym są przepięcia? To krótkie impulsy wysokiego napięcia, które mogą uszkodzić wrażliwe urządzenia, takie jak inteligentne głośniki, telewizory, rutery itp.
Są one dość powszechne. Mogą wynikać z uderzeń piorunów, być skutkiem prac komunalnych lub innych warunków pogodowych. Nawet same urządzenia, pracujące w domu (lodówki, klimatyzatory), mogą powodować przepięcia podczas ich włączania i wyłączania. Jednym ze sposobów ochrony przed nagłymi skokami napięcia jest podłączanie urządzeń do listwy zasilającej z wbudowaną ochroną przeciwprzepięciową. Innym rozwiązaniem problemu jest korzystanie z zasilacza UPS, który nie tylko eliminuje konieczność stosowania osobnej listwy antyprzepięciowej, ale też podtrzymuje zasilanie w razie zaniku napięcia w sieci.
W ofercie APC by Schneider Electric można znaleźć UPS-y z wieloma gniazdami do zasilania routera, telewizora i innych inteligentnych urządzeń. Tego typu zasilacz umieszczony w pobliżu domowego centrum rozrywki zapewni bezpieczeństwo nie tylko wymienionych urządzeń, ale dzięki wyposażeniu ich w porty USB zapewniają zasilanie smartfonów i tabletów, jednocześnie chroniąc je przed przepięciami i gwarantując działanie w czasie przerwy w dostawie prądu.
Grzegorz Kostek, Electrical Channel Sales Manager w Schneider Electric, podsumowuje: „APC by Schneider Electric ma długą historię w zapewnianiu dobrego zasilania dla połączonego świata. Od lat dostarczamy klientom rozwiązania z zakresu bateryjnego podtrzymania zasilania bez względu na skalę wyzwania. Nasze zasilacze awaryjne tak samo chronią największe centra danych, jak i coraz bardziej inteligentne domy. UPS-y są najbardziej zaawansowanymi produktami z portfolio APC, ale trzeba pamiętać, że oferowane przez nas gniazda antyprzepięciowe również zabezpieczają przed nagłymi skokami napięcia.
Dla użytkowników domowych może to być bardzo interesujące, bo kupując je i instalując w swoich domach, inwestują w pewność zasilania. APC jakość swoich zabezpieczeń dodatkowo wspiera udzielając wieczystej gwarancji na gniazda i daje sprzedaje je wraz z ubezpieczeniem na chroniony przez nie sprzęt”.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]