Transcend DrivePro 250 i DrivePro 550B – dokładne nagrywanie

Transcend DrivePro 250 i DrivePro 550B – dwie nowe kamerki zadbają o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów

Transcend DrivePro 250, Transcend DrivePro 550B
Transcend DrivePro 250, Transcend DrivePro 550B

Firma TRANSCEND informuje o poszerzeniu oferty o dwa modele kamerek samochodowych. Jednoobiektywowy model DrivePro 250 wyposażony w matrycę STARVIS™ nagrywa w rozdzielczości FullHD przy 60 klatkach na sekundę. Najnowszy dwuobiektywowy rejestrator DrivePro 550B wykorzystuje tę samą matrycę w kamerce przedniej, natomiast w tylnej zastosowano czujnik Exmor™. Jest to rozwiązanie, które pozwoli zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów pojazdu.

Navitel R5 czy Navitel R2 – test wideo rejestratorów

DrivePro 550B

Dwa obiektywy umożliwiają jednoczesne rejestrowanie obrazu na zewnątrz oraz wewnątrz samochodu. Przedni nagrywa wideo w rozdzielczości 1080P Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Zastosowany w nim czujnik STARVIS™ zapewnia wysoką jakość i bogate kolory nagrania, również w nocy.

Obiektyw rejestrujący wnętrze samochodu nagrywa natomiast w rozdzielczości 1080P Full HD przy 30 klatkach na sekundę i wykorzystuje czujnik Exmor™. Wokół niego umieszczone zostały cztery diody LED na podczerwień, aktywujące się automatycznie w słabym świetle. Takie rozwiązanie znacznie poprawia jakość nagrania nawet w ciemności. Materiał nagrany w ten sposób będzie widoczny w skali szarości.

Możliwości DrivePro 550B docenią zawodowi kierowcy. Właścicielom firm transportowych, np. z branży taksówkarskiej, dostaw ekspresowych, z flotą ciężarówek i autobusów, pozwoli upewnić się, że pracownicy przestrzegają najważniejszych procedur operacyjnych oraz zarówno oni, jak i ich pasażerowie są bezpieczni.

Test Xblitz Park View 2 – lusterko z kamerą

DrivePro 250

DrivePro 250 do rejestrowania wideo Full HD wykorzystuje matrycę Sony STARVIS™. Użytkownik ma do dyspozycji tryby 30 oraz 60 klatek na sekundę.

Dodatkowe funkcje

Obie kamery wyposażone są w 2,4-calowy wyświetlacz, który na bieżąco pokazuje aktualną prędkość, przypomnienia i alerty bezpieczeństwa kierowcy oraz pozwala na ustawienie dodatkowych rozwiązań proponowanych przez producenta. Są wśród nich między innymi: tryb parkingowy, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu, ostrzeżenie przed kolizją, alert prędkości, nagrywanie poklatkowe, przypomnienie o włączeniu świateł, ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy i poręczny przycisk migawki. Aby zachować nagrania krytycznych zdarzeń i ochronić przed nadpisaniem, dostępne jest nagrywanie awaryjne uruchamiające się automatycznie po wykryciu kolizji lub ręcznie za pomocą dedykowanego przycisku.

Do kamery DrivePRo 550B dołączona jest karta pamięci Transcend microSD o pojemności 64 GB, a do modelu DrivePro 250 – o pojemności 32 GB.

Test Mio MiVue 795 – zapisuje z GPS-em ważne szczegóły podróży

Dokładne i bezpieczne nagrywanie

Umieszczony w kamerach akumulator litowo-polimerowy może awaryjnie zasilać DrivePro 250 i 550B, dopóki nagrywane pliki nie zostaną bezpiecznie zapisane. Można również dokupić dodatkowy adapter zasilania, który po podłączeniu do skrzynki bezpieczników utrzyma dopływ energii, co przyda się zwłaszcza w trybie parkingowym.

Oba urządzenia mogą łączyć się z Wi-Fi. Wyposażone są we wbudowany odbiornik GPS/GLONASS, dzięki któremu podczas odtwarzania wideo przejechanej trasy na mapie widać dokładnie, gdzie i kiedy miało miejsce nagrane zdarzenie. Użytkownik może odtwarzać i pobierać nagrywany materiał w czasie rzeczywistym za pomocą mobilnej aplikacji DrivePro App. Natomiast webowa aplikacja DrivePro Toolbox pozwala odtwarzać i sortować zapisane filmy i zdjęcia.

 Cena i gwarancja

Nowe modele wideorejestratorów można nabyć w polskich sklepach w orientacyjnych cenach:

  • DrivePro 550B – 600 zł
  • DrivePro 250 – 439 zł

Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: