LG wycofuje się z produkcji smartfonów

Koniec pewnej ery telefonów. LG Electronics potwierdziło, że zamyka dział mobilny i rezygnuje z produkcji smartfonów. Decyzja została zatwierdzona przez radę dyrektorów spółki.

W oświadczeniu koreańskiego giganta poinformowano, że ten ruch pozwoli bardziej skupić się na innych działaniach. Firma ma na myśli robotykę, produkcję komponentów do samochodów elektrycznych, urządzeń smart home, IoT czy rozwiązań dla biznesu.

Test LG Wing – smartfon o zupełnie nowych możliwościach

LG Mobile zostanie zlikwidowany do 31 lipca 2021 roku. Asortyment telefonów LG nadal będzie dostępny w sprzedaży. Słuchawki LG TONE Free i głośniki bezprzewodowe Bluetooth będą nadal rozwijane i sprzedawane, a istniejące smartfony i tablety będą dostępne do wyczerpania zapasów u Partnerów handlowych. Ponadto nadal będą oferowane usługi posprzedażowe i aktualizacje systemu operacyjnego.

Producent  zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla posiadaczy obecnych na rynku urządzeń.

Ilości, które nasi Partnerzy handlowi obecnie mają na stanie, będą dostępne do zakupu. Będziemy świadczyć usługi posprzedażowe klientom i nadal będziemy oferować aktualizacje systemu operacyjnego i oprogramowania zgodnie z odpowiednimi przepisami – zapewnia LG Polska

I dodaje – Przygotowujemy odpowiednią ilość części serwisowych, w celu zapobieżenia potencjalnym niedogodnościom. Użytkownicy mogą kupować akcesoria do telefonów komórkowych LG (bateria, ładowarka, kabel zasilający, zestawy słuchawkowe itp.) za pośrednictwem istniejących kanałów sprzedaży, zgodnie z okresem żywotności istniejących produktów. Jednak w przypadku akcesoriów innych firm (etui, folia ochronna itp.) dostawa może być ograniczona w zależności od stanu zapasów danego dostawcy.

Aktualizacje systemu operacyjnego będą oferowane dla wybranych modeli. Aktualizacja systemu operacyjnego Android 11 jest obecnie w toku dla wybranych modeli, a aktualizacja systemu operacyjnego Android 12 zostanie wdrożona na podstawie tych samych kryteriów i procesu. Należy jednak pamiętać, że plany uaktualnień systemu operacyjnego mogą ulec zmianie z powodu harmonogramu dystrybucji systemu operacyjnego Google lub innych czynników, takich jak wydajność i stabilność produktu.

Stworzone pod kątem smartfonów technologie zostaną wykorzystane w innych działaniach, takich jak 6G. „Wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie mobilności i rozwijać technologie związane z 6G” –napisano w oświadczeniu.

Niektóre aplikacje i usługi zostaną zamknięte po zakończeniu mobilnej działalności biznesowej. Jednak dla komfortu  klientów większość aplikacji i usług będzie nadal dostępna i aktualizowana zgodnie z obowiązującymi zasadami, nawet po zamknięciu biznesu mobilnego LG. Wszelkie zmiany dotyczące aplikacji i dostępności usług, w tym istotne informacje, będą ogłaszane z wyprzedzeniem.

Poniżej znajduje się lista aplikacji i usług, które nie będą już dostępne po zamknięciu biznesu mobilnego:

  • Qlens
  • Narzędzie PC dla produktów wydanych przed 2019: PC Suite / LG Mirror Drive

Decyzja koreańskiego giganta jest historyczna, ale firma sama przyznała, że rynek smartfonów stał się bardzo konkurencyjny. W 2015 udział LG w światowym rynku smartfonów wynosił 4 proc, by spaść do 2 proc. w czwartym kwartale 2020 roku (dane za statista.com).

Oficjalny komunikat LG

Doceniamy i serdecznie dziękujemy naszym Klientom, którzy przez lata okazywali nam zaufanie i używali smartfonów LG.

W oparciu o analizę biznesową zdecydowaliśmy się zakończyć naszą działalność w segmencie urządzeń mobilnych.

LG Electronics będzie mocno koncentrować się na swojej podstawowej działalności, aby dostarczać innowacyjne produkty i usługi, które poprawiają jakość życia.
Smartfony LG będą jeszcze dostępne w sprzedaży, w zależności od sytuacji dystrybucyjnej naszych Partnerów handlowych.

Serwis produktów mobilnych będzie kontynuowany.
Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby wyeliminować ewentualne niedogodności.

Jeszcze raz dziękujemy, że byliście częścią rodziny LG Mobile w Polsce.
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy zapoznać się z sekcją „często zadawane pytania”.

źródło: LG

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: