HPE Ezmeral – nowości w portfolio oprogramowania

Platforma HPE Ezmeral umożliwia tworzenie rozwiązań biznesowych do przetwarzania danych z użyciem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego na skalę przemysłową. Analitycy, programiści oraz specjaliści IT mogą je wykorzystywać od brzegu sieci aż po chmurę.

HPE Ezmeral

Firma Hewlett Packard Enterprise zaprezentowała nowości w portfolio oprogramowania HPE Ezmeral. Nowe produkty i partnerstwa pomogą organizacjom zunifikować dostęp do danych od brzegu sieci po chmurę i dzięki temu przyspieszyć wdrażanie cyfrowej transformacji. Z punktu widzenia klientów, HPE Ezmeral to kompleksowa platforma analityczna w chmurze hybrydowej, która poprawia jakość i szybkość osiąganych rezultatów przetwarzania ogromnych ilości danych wykorzystującego algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Ogłoszone nowości, to:

  • HPE Ezmeral Data Fabric – od teraz występuje jako zintegrowany element platformy HPE Ezmeral Container Platform i HPE Ezmeral Machine Learning Operations (ML Ops) oraz dostępny jest jako samodzielny produkt. HPE Ezmeral Data Fabric zapewnia zaawansowaną warstwę pamięci masowej, która umożliwia usprawnienie całego cyklu życia modeli uczenia maszynowego w środowiskach lokalnych, chmury publicznej i hybrydowej oraz brzegowych.
  • Nowy program HPE Ezmeral Technology Ecosystem, w którym uczestniczą wiodący w branży niezależni dostawcy oprogramowania, m.in. Dataiku, MinIO, H2O.AI, Rapt.AI, Run:AI, Sysdig oraz Unravel, zapewnia zgodność aplikacji na platformie HPE Ezmeral. Umożliwiają one klientom szybsze tworzenie nowoczesnych, zintegrowanych środowisk analitycznych.
  • Nowy sklep online HPE Ezmeral Marketplace oferuje klientom dostęp do najlepszych niezależnych dostawców oprogramowania i projektów open source, m.in. Apache Spark, Tensorflow i wielu innych, które umożliwiają przedsiębiorstwom modernizację przetwarzania danych w taki sposób, aby stało się cloud-native.

„HPE Ezmeral jest nieoceniony dla naszych klientów, którzy przyjmują obecnie strategię digital-first. Wzrost liczby naszych nowych klientów korporacyjnych w oczywisty sposób to potwierdza” – mówi Kumar Sreekanti, CTO and Head of Software, HPE.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Przedsiębiorstwa, które efektywnie wykorzystują dane i sztuczną inteligencję, są lepiej przygotowane do szybkiej ewolucji na dynamicznym, stale zmieniającym się rynku. Niezależna pamięć masowa na dane HPE Ezmeral Data Fabric i nowy HPE Ezmeral Marketplace zapewniają przedsiębiorstwom wybór w zakresie poszczególnych elementów budowanego środowiska. Oferują także przejrzystość i możliwości zarządzania w skali wszystkich firmowych aplikacji i danych dzięki otwartym, elastycznym, działającym technologiom jak w chmurze, tak i bez względu na lokalizację” – dodaje Sreekanti.

Przedsiębiorstwa chcą doskonalić swoje możliwości i procesy analityczne. Potrzebują do tego platformy analitycznej, która pozwoli na szybkie tworzenie aplikacji i przyspieszanie inicjatyw pomocnych w wyróżnieniu firmy na rynku. Osiągnięcie tego celu wymaga zastosowania standardów przemysłowych analityki danych zapewniających wsparcie użytkowników, narzędzi i wieloetapowych procesów, ponieważ tylko kompleksowe, zautomatyzowane rozwiązanie analityczne pozwoli na poprawę jakości i skrócenie czasu potrzebnego na osiągnięcie wartości biznesowej.

HPE Ezmeral Data Fabric sprawdza się jako globalny systemu plików dla budowanych wielkoskalowych aplikacji, a także jako repozytorium danych dla aplikacji analitycznych czy jako definiowana programowo pamięć masowa dla wielkoskalowych środowisk kontenerowych. Dzięki architekturze skalowanej horyzontalnie (scale-out) pomaga sprostać wyzwaniom stawianym przez aplikacje przetwarzające ogromne ilości danych – od brzegu sieci po chmurę. Dodatkowo, organizacje, które chcą modernizować swoje przetwarzanie danych biznesowych mają dostęp do najlepszych projektów open source i niezależnych dostawców oprogramowania tworzących ekosystem HPE Ezmeral. W ten sposób, za pośrednictwem jednej konsoli, z której korzysta cały zespół projektowy, organizacje zyskują dostęp do preferowanych danych i narzędzi.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

HPE Ezmeral to specjalnie opracowana, hybrydowa platforma chmurowa do obsługi danych i przetwarzań analitycznych, która umożliwia przedsiębiorstwom uruchamianie i rozwijanie nowoczesnych projektów analizy danych w dużej skali. Składa się z kompletnej platformy orkiestracji kontenerowej Kubernetes oraz zintegrowanej warstwy pamięci masowej, a także ML Ops – do budowy struktur analityki danych.

Oferta HPE Ezmeral odgrywa kluczową rolę w strategii HPE platform-as-a-service – od brzegu sieci po chmurę. Klienci mogą korzystać z HPE Ezmeral w połączeniu z usługami chmurowymi HPE GreenLake, które zapewniają elastyczne, ekonomiczne i spójne podejście chmurowe w dowolnej lokalizacji. Dzięki temu mogą szybko transformować i modernizować wszystkie swoje aplikacje i dane, a także modernizować przetwarzanie analityczne w modelu as-a-service. HPE Ezmeral Container Platform oraz HPE Ezmeral ML Ops są teraz dostępne jako usługi chmurowe za pośrednictwem HPE GreenLake. W przyszłości, HPE planuje zaoferować HPE GreenLake w modelu usługowym również dla HPE Ezmeral Data Fabric. HPE Ezmeral Data Fabric działa jako magazyn danych.

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Teraz jest dostępny jako samodzielny produkt: definiowane programowo, skalowalne horyzontalnie repozytorium danych zoptymalizowane pod kątem możliwości analitycznych. Może obejmować wiele lokalizacji na brzegu sieci, chmur i środowisk hybrydowych. Jest przy tym zarządzany przy pomocy jednej instancji zapewniającej globalną przestrzeń nazw. Przedsiębiorstwa mogą tworzyć zunifikowane repozytoria danych, z których korzystają analitycy, programiści oraz specjaliści IT. Zachowują jednocześnie kontrolę nad sposobem ich używania oraz udostępniania. Tworzy to fundament dla cyfrowej transformacji, która dociera do nowych źródeł danych i skaluje się wraz z rozwojem firmy.

HPE Ezmeral Marketplace zapewnia dostęp do szybko rosnącego zestawu sprawdzonych, kompletnych rozwiązań partnerów ISV (Independent Software Vendor), które umożliwiają klientom budowanie silników analitycznych. Pośród partnerów znaleźć można m.in. te od Dataiku i Run: AI, a także projekty open source, takie jak Apache Spark czy Tensorflow. HPE planuje w każdym kolejnym kwartale zwiększać liczbę partnerów ISV oferujących swoje rozwiązania w HPE Ezmeral Marketplace.  Ekosystem zapewnia klientom dodatkowe wsparcie, w tym konkretne przykłady zastosowań i przetwarzań m.in. big data, AI czy ML.

HPE Ezmeral Marketplace umożliwia nam dotarcie do przedsiębiorstw, które rozpoczynają modernizację swoich przetwarzań związanych z analizą i obsługą danych” – mówi Florian Douetteau, CEO w Dataiku. „Połączenie Dataiku z oprogramowaniem HPE Ezmeral pomoże naszym klientom skutecznie skalować oraz prowadzić operacje związane z projektami uczenia maszynowego i osiągać konkretne efekty biznesowe” – podkreśla Douetteau.

 *     *     *

 Dostępność i dodatkowe informacje

HPE Ezmeral Data Fabric jest dostępne jako subskrypcja licencji na oprogramowanie uprawniającej do użycia na dowolnej infrastrukturze czy chmurze publicznej.  Więcej informacji o HPE Ezmeral można znaleźć na stronie https://www.hpe.com/pl/pl/ezmeral.html.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: