Panasonic – oferta telewizorów na rok 2021

Po ostatnim ogłoszeniu flagowego telewizora OLED JZ2000 podczas wydarzenia CES, firma Panasonic kontynuuje rozszerzanie oferty telewizorów na rok 2021. Już niedługo nadejdą nowe telewizory LED oraz OLED.

Panasonic - oferta telewizorów na rok 2021

Dostrojone przez filmowców z Hollywood telewizory firmy Panasonic zawsze były najlepszym wyborem dla miłośników prawdziwego kina. Teraz, kierując się naszym mottem na rok 2021 to “See it all – Feel it all”, chcemy Wam dostarczyć jeszcze więcej przyjemności podczas oglądania wydarzeń sportowych, gier, transmisji strumieniowych oraz wielu innych treści.

Aby osiągnąć nasz cel chcemy na nowo zdefiniować pojęcia jakości obrazu i potężnego dźwięku, dzięki którym zobaczysz wszelkie treści zgodnie z zamysłem ich twórców.

Test Xiaomi Mi 11 – studio filmowe mobilnego fotomaniaka

Najnowsze telewizory OLED – Idealne dla miłośników kina

Telewizory z serii OLED zostały wzbogacone o flagowy model JZ2000 oraz jego młodszych braci: JZ1500, JZ1000 oraz JZ980, teraz dostępnych w rozmiarach 65, 55 oraz 48 cali. Wszystkie modele zostały dostrojone w Hollywood przez Stefana Sonnefelda – jednego z najbardziej doświadczonych filmowców na świecie oraz założyciela i przewodniczącego Company 3. To wszystko dla Twojego komfortu podczas oglądania.

W ostatnich latach firma Panasonic dedykowała swoją wiedzę techniczną do stworzenia innowacyjnych paneli OLED Master HDR Professional Edition, jednak w przeszłości pochwalić się nimi mogły tylko flagowe modele telewizorów. W 2021 roku zmienimy swoje podejście, dzięki czemu wspomniane panele znajdą się nie tylko w JZ2000, ale także w JZ1500. Jest to świetna wiadomość dla tych, którzy chcą cieszyć się lepszą wydajnością HDR, ale mają już kompleksowe nagłośnienie w swoim domu.

Wszystkie nowe telewizory OLED zostaną wyposażone w najnowszy procesor HCX Pro AI – umożliwia on nowy tryb wyświetlania – Auto AI. Procesor dopasuje tryb obrazu do wyświetlanych treści, aby zwiększyć komfort oglądania. Będzie także dostępna możliwość ręcznego dopasowania trybu wyświetlania.

Jakby tego było mało, nowe modele telewizorów OLED poza procesorem HCX Pro Ai, będą także wyposażone w tryb Game Mode Extreme. Dzięki znaczącym ulepszeniom wprowadzonym przez Panasonic, tryb ten zmniejszy wszelkie opóźnienia do minimum. Wszystkie modele OLED będą także obsługiwać technologię AMD FreeSync Premium[1].

Test Huawei Display 23.8″ – minimalistyczny design i kompaktowa konstrukcja

Nowe telewizory LED: Idealne do oglądania sportu oraz grania.

Poza obiecującymi telewizorami OLED, przygotowaliśmy także nowe LED’y na rok 2021:

Nadchodzące telewizory LED to JX940 (75, 55 oraz 49 cali), JX850 (65, 58, 50 oraz 40 cali), JX800 (65, 58, 50 oraz 40 cali). Dla miłośników sportu oraz gier wyjątkowo obiecujący może okazać się model JX940!

  • –           Po pierwsze, nowy JX940, podobnie jak telewizory OLED, będzie wyposażony w procesor HCX Pro AI, który dopasuje tryb obrazu do wyświetlanych treści. Warto też wspomnieć o technologii Intelligent Clear Motion, która zwiększy komfort podczas oglądania eliminując efekt migotania.
  • –           Po drugie, model JX940 jest wyposażony w panel HDR Cinema Display Pro, który pozwoli na szeroki kąt widzenia i częstotliwość odświeżania 120 Hz – idealne rozwiązanie dla miłośników oglądania wydarzeń sportowych.
  • –           Po trzecie, obsługa Dolby Atmos zapewni dźwięk porównywalny do tego na stadionie. Model JX940 będzie także wyposażony w odwracane nóżki, pozwalające na zmianę wysokości telewizora (tak aby idealnie dopasować soundbar HTB490). Ta technologia znacząco zwiększy jakość dźwięku[2].

W kwestii gier, JX940 jest wyposażony w procesor HCX PRO AI, obsługuje HDMI 2.1 (HFR i VRR) oraz technologię AMD FreeSync Premium, co sprawi, że będzie obiecującym kandydatem dla wytrawnych graczy.

JX800 – Idealny do przesyłania strumieniowego

Wprowadzenie procesora HCX Pro AI sprawi, że od teraz poprzedni procesor – HCX zostanie wprowadzony do podstawowych modeli takich jak na przykład JX800.

W rezultacie model JX800 stanie się idealnym rodzinnym telewizorem w przystępnej cenie wyposażonym w wiele przydatnych funkcji oraz technologii, takich jak: HDR Bright Panel Plus oraz możliwość przesyłania strumieniowego.

JX800 połączy w sobie także procesor HCX firmy Panasonic z systemem operacyjnym Android.

Test Motorola Moto G30 – prezentuje się dobrze pod każdym względem

Obsługa formatu

W roku 2021 firma Panasonic kontynuuje swoje wsparcie dla funkcji premium we wszystkich produktach.

Tryb Filmmaker z 2020 będzie dalej otrzymywał wsparcie w roku 2021 aż do serii JX800.

Formaty HDR, Dolby Vision IQ będą obsługiwane na wszystkich telewizorach OLED z 2021 roku, a także w modelu LED JX940. Formaty Dolby Vision, HDR 10+Adaptive będą obsługiwane także przez JX800, z wyłączeniem HDR10 i Hybrid Log Gamma.

W kwestii gier – tryb Game Mode Extreme będzie obsługiwany przez JX940, oferując wysoką częstotliwość odświeżania i 4K (HFR).

Pod względem audio – Dolby Atmos będzie obsługiwany do modelu JX800.

JX850
JX850

My Home Screen – wersja 6.0

Wszystkie modele aż do JX850 będą wyposażone w najnowszą iterację systemu Smart TV Panasonic – my Home Screen 6.0.

My Scenery pozwoli Ci na wybranie zestawu filmów lub zdjęc tak, aby pasowały do pory dnia lub Twojego samopoczucia. Poza zdjęciami LUMIX CLUB podkreślającymi piękno Japonii, na drodze współpracy z LoungeV Studio (loungev.com) zapewnimi Ci materiały, które pomogą Ci zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy.

Nowy wyłącznik czasowy umożliwi użytkownikom ustawienie czasu po którym telewizor wyłączy się automatycznie. Teraz będzie także możliwe ustawienie preferowanego kanału, wyjścia HDMI lub funkcji My Scenery.

Funkcja Dual Bluetooth connection pozwoli na przesyłanie dźwięku do dwóch różnych urządzeń jednocześnie. Pozwoli to na bezgłośne, wspólne oglądanie podczas snu Waszych pociech.

Główny interfejs pozwoli teraz na szybkie przejście do najczęściej używanych ustawień dźwięku, obrazu oraz wielu innych.

Wszystkie modele, włącznie z JX850, obsługują asystenta Google oraz Amazon Alexa. Pozwoli to użytkownikom na sprawdzanie i wyświetlanie na ekranie telewizora[3] pogody lub wiadomości za pomocą komend głosowych. JX800 obsługuje asystenta google, ale nie obsługuje Amazon Alexa.

Pozostałe funkcje to HDMI Signal Power Link, które umożliwia automatyczne włączenie zasilania po wyjściu ze stanu wstrzymania i swobodne przełączanie wejść takich jak komputery niezgodne ze standardem CEC.

Design

Panasonic kontynuuje swoją filozofię polegającą na tworzeniu minimalnych i prostych projektów, umożliwiając widzom skupienie się na ich ulubionych treściach.

W 2021 Panasonic wprowadzi nowy projekt pilota, który idealnie wpasuje się do wnętrza Twojego salonu. Zaokrąglone krawędzie i staranne wykończenie sprawiają, że nowy projekt jest ergonomiczny i wygodny w trzymaniu.

JX940
JX940

Dodatkowe uwagi dotyczące wsparcia dla HDMI 2.1

Wszystkie modele LED JX940 będą posiadały 2 porty HDMI obsługujące HDMI 2.1 (HFR i VRR).

Porty te będą obsługiwać wejście 4K, ale w przypadku HDMI High Frame Rate i 4K 120Hz VRR będą wyświetlać jedynie połowę rozdzielczości pionowej.

W 2021 roku zostanie dodana aktualizacja, która przywróci pełną obsługę 4K.

W przypadku VRR 4K 120Hz w przyszłości opublikujemy ogłoszenie. Rozdzielczości inne niż 4K 120Hz VRR, takie jak Full HD i 4K 60Hz VRR będą w pełni wspierane od momentu pojawienia się telewizorów.

źródło: Panasonic

* * *

[1] Wyłączając modele 48-calowe.

[2] Wyłączając modele 75-calowe.

[3] Asystent Google może być niedostępny w niektórych językach oraz krajach. Alexa może być niedostępna w niektórych językach oraz krajach. 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: