realme – inteligentna fabryka

Doskonałe urządzenia wymagają doskonałości od swoich twórców. realme ujawnia jak projektuje, testuje i certyfikuje swoje smartfony.

realme - inteligentna fabryka

  • realme wraz z instytutem TÜV Rheinland opracowało zupełnie nowe standardy testowania jakości oraz żywotności smartfonów (TÜV Rheinland High Reliability Certification);
  • Smartfon realme zanim trafi do sprzedaży musi przejść cykl 23 rygorystycznych testów, które obejmują typowe próby użytkowe symulujące codzienne scenariusze używania urządzenia, ekstremalne próby środowiskowe oraz testy niezawodności;
  • O tym, jak wygląda proces testowania i weryfikacji jakości smartfonów realme można się było przekonać podczas oficjalnej transmisji 6 kwietnia. Obejrzeć ją można tutaj.

realme 8 i realme 8 Pro z aparatem 108 MP i nowymi trybami foto

Doskonałe urządzenia wymagają doskonałości od swoich twórców. Smartfony realme mogą być niezawodne dzięki temu, że na każdym etapie ich powstawania – od projektu po gotowe urządzenie – zachowywane są wysokie standardy jakości. Czuwa nad tym między innymi niezależny instytut TÜV Rheinland.

Certyfikacja w niemieckim stylu
realme jest pierwszą na świecie marką smartfonową, która zdecydowała się podjąć współpracę z TÜV Rheinland w zakresie opracowania standardów certyfikacji swoich urządzeń. W efekcie trwających 8 miesięcy procesów badawczo-rozwojowych powstał standard TÜV Rheinland High Reliability Certification.
Składa się na niego cykl 23 rygorystycznych testów, których wspólnym celem jest zweryfikowanie czy dane urządzenie oferuje zarówno wysoką jakość, jak i wystarczającą żywotność. W tym drugim wypadku punktem wyjścia jest 3-letni cykl użytkowy smartfona, a więc okres dłuższy niż ten oferowany w ramach obsługi gwarancyjnej.
TUV_realme_03.jpg
Warunki certyfikacji stworzone wspólnie z inżynierami z TÜV Rheinland obejmują 10 testów użytkowych, które symulują codziennie korzystanie ze smartfona, m.in.: zużycie elementów, rysowanie się ekranu oraz obudowy, upadki oraz wstrząsy urządzenia.
TUV_realme_04.jpg
Kolejną grupę 7 testów tworzą tzw. scenariusze ekstremalnego środowiska, a więc sytuacje, gdy smartfon narażony jest na potencjalnie zabójcze dla niego czynniki: gwałtowne zmiany temperatury, bardzo wysoką wilgotność, pole elektryczne czy nietypowe ciśnienie atmosferyczne (np. symulację pracy w środowisku wysokogórskim).
Ostatnim elementem cyklu certyfikacji są testy sprawdzające żywotność poszczególnych komponentów – obejmujące 6 scenariuszy. Znajdziemy tu choćby maszynowe testy wytrzymałości przycisków bocznych czy portu USB-C. Są one w dużym stopniu syntetyczne i nadmiarowe, ponieważ trudno sobie wyobrazić 3-letni cykl użytkowania smartfonu, w którym kilkanaście tysięcy razy będziemy podłączać go pod ładowarkę.
TUV_realme_09.jpg
Dodatkowo poza testami opracowanymi przez TÜV Rheinland, realme stosuje własne wewnętrzne standardy kontroli jakości już na poziomie projektowania urządzenia. Proces projektowania składa się z 6 etapów, a kontrola jakości odbywa się na samym końcu. Oznacza to, że jeśli smartfon je „obleje”, wraca na przysłowiową deskę kreślarską.
TUV_realme_05.jpg

Inteligentna fabryka realme

realme jak przystało na markę, która jest pionierem nowoczesnych technologii i rozwiązań AI, wytwarza urządzenia w zaawansowanym zakładzie produkcyjnym nazywanym inteligentną fabryką.
W tej chwili jest on w stanie wyprodukować 60 milionów smartfonów rocznie i jego możliwości są wciąż rozbudowywane. Jednym z kluczowych elementów poprawy efektywności jest wysoki poziom automatyzacji produkcji. Przykładowo montaż powierzchniowy (SMT) elementów elektronicznych już obecnie w 87,5% wykonywany jest przez roboty. Docelowo realme zamierza w ciągu kolejnych 5 lat zautomatyzować całą fabrykę do poziomu 95%. Pozwoli to produkować jeszcze bardziej niezawodne produkty.
TUV_realme_12.jpg

Zobacz, jak robi to realme

Jak powstają, jak testowane oraz certyfikowane są smartfony realme można zobaczyć w materiale wideo dostępnym na oficjalnym profilu marki na Facebooku. Już 8 kwietnia odbędzie się natomiast polska premiera nowych smartfonów serii 8 (realme 8 Pro oraz realme 8).
Zobacz jak realme projektuje, testuje i certyfikuje swoje smartfony (wideo):

Obejrzyj premierę serii 8

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl