Virgin Galactic – pionierem pierwszej na świecie „linii kosmicznej”

Land Rover z Virgin Galactic, pionierem pierwszej na świecie „linii kosmicznej”

Virgin Galactic

Land Rover ogłosił przedłużenie o trzy lata współpracy prowadzonej na skalę globalną z Virgin Galactic, pionierem pierwszej na świecie „linii kosmicznej” – pasażerskiego statku kosmicznego zdolnego do wykonywania lotów komercyjnych.

Pod koniec marca zaprezentowano najnowszy komercyjny statek kosmiczny Virgin Galactic, projekt wspierany przez Range Rover Astronaut Edition. Land Rover pozostanie integralną częścią codziennej działalności Virgin Galactic, do czasu aż firma zakończy loty testowe z udziałem „SpaceShipTwo” i rozpocznie regularne usługi komercyjne.

Test Huawei Display 23.8″ – minimalistyczny design i kompaktowa konstrukcja

Samochody Land Rover są częścią codziennego życia zespołu Virgin Galactic, służą do holowania pojazdów kosmicznych, przewożenia sprzętu czy czyszczenie pasów startowych przed startem. Odegrały kluczową rolę podczas dwóch pierwszych lotów kosmicznych zorganizowanych przez Virgin Galactic, która stała się pierwszą prywatną firmą transportującą ludzi statkiem kosmicznym przeznaczonym do świadczenia usług komercyjnych. Flota Land Roverów wspierała również przeprowadzkę zakładów produkcyjnych i testowych Virgin Galactic z Mojave w Kalifornii do Spaceport America w Nowym Meksyku – pierwszego na świecie komercyjnego portu kosmicznego.

Virgin Galactic zarejestrowało już około 600 klientów Future Astronaut, którzy będą transportowani na loty z portu kosmicznego Spaceport America pojazdami Land Rover.

Test Xiaomi Mi 11 – studio filmowe mobilnego fotomaniaka

W 2019 roku założyciel Virgin Galactic Sir Richard Branson i dyrektor kreatywny Jaguar Land Rover, prof. Gerry McGovern OBE, zaprezentowali model kultowego pojazdu w specjalnej wersji Range Rover Astronaut Edition. Stworzone przez Land Rover SV Bespoke i oferowane wyłącznie Virgin Galactic Future Astronauts, te luksusowe SUV-y to emanacja wspólnych wartości wyrażanych przez współpracę oraz historyczny wkład społeczności Future Astronaut w demokratyzację przestrzeni kosmicznej.

Virgin Galactic dysponuje zespołem ośmiu bardzo doświadczonych pilotów i przygotowuje się do kolejnego lotu rakietowego w Nowym Meksyku. Sir Richard Branson, założyciel Virgin Galactic, planuje polecieć w kosmos jeszcze w 2021 roku.

Podróż kosmiczna dostępna dla odkrywców z całego świata to kolejna wielka przygoda. Land Rover z dumą współpracuje z zespołem Virgin Galactic, aby wspierać wszystkich przyszłych astronautów, którzy jeszcze bardziej i dalej przesuwają granice osobistej przygody – Joe Eberhardt, Prezes i Dyrektor Generalny Jaguar Land Rover North America

Pojazdy Land Rover zapewniają nieocenione wsparcie na ziemi w Mojave oraz w Spaceport America w Nowym Meksyku. Wspaniale jest również widzieć naszych przyszłych astronautów na całym świecie korzystających z wyjątkowego SUV-a Range Rover Astronaut Edition. Cieszymy się, że możemy przedłużyć tę silną współpracę. Dzięki wspólnemu duchowi pionierstwa, pogoni za przygodą oraz piękną wizją przekraczania granic podróży, to naturalna współpraca między dwiema firmami – taka, która przeniesie eksplorację na nowy poziom – Michael Colglazier, dyrektor generalny Virgin Galactic

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: