AGBG wznosi chmurę Google Cloud w Polsce na wyższy poziom

AGBG wznosi chmurę Google Cloud w Polsce na wyższy poziom

  • Accenture, wiodący partner największych światowych dostawców chmury, w tym wieloletni partner Google ogłasza oficjalną inaugurację Accenture Google Cloud Business Group w Polsce.
  • Grupa ma w planie przekroczyć liczbę 100 certyfikowanych ekspertów Google Cloud Platform (GCP) na przełomie I i II półrocza 2021 r., tworząc jednocześnie jeden z największych zespołów ekspertów GCP w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
  • Polski zespół, który tworzy Accenture Google Cloud Business Group ma już za sobą kilkanaście zrealizowanych z sukcesem wdrożeń na polskim i europejskim rynku.
  • Do 2023 r., Accenture globalnie zainwestuje 3 miliardy dolarów w przyspieszenie transformacji chmurowych klientów oraz rozwój kompetencji w tym obszarze w ramach inicjatywy Accenture Cloud First.

Google Cloud

Accenture we współpracy z Google pomaga klientom ze wszystkich branż w przyspieszeniu transformacji ich organizacji przy wykorzystaniu technologii oferowanych przez Google Cloud Platform. Nowa grupa, przy udziale specjalistów z obu firm początkowo będzie koncentrować się na zmianach technologicznych w organizacjach, które pozwolą na szybkie osiąganie korzyści biznesowych. Zaangażowanie zespołu AGBG pozwoli na dostarczanie inteligentnych rozwiązań, których firmy potrzebują, aby sprostać stawianym przed nimi wyzwaniom.

Test Huawei Display 23.8″ – minimalistyczny design i kompaktowa konstrukcja

Kompleksowe podejście do procesu adaptacji chmury w organizacjach, wsparcie od tworzenia strategii, poprzez migrację, modernizację aplikacji, wykorzystanie zaawansowanych mechanizmów analizy danych oraz sztucznej inteligencji, a to wszystko przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i zgodności regulacyjnej to główna zaleta nowopowstałej grupy.

Accenture to sprawdzony partner wielu naszych klientów. Eksperci Accenture w Polsce błyskawicznie budują wiedzę i doświadczenie, co potwierdzają profesjonalnymi certyfikatami Google Cloud. Jestem przekonana, że obecnie dostępność kompetencji technologicznych jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na adopcję rozwiązań chmurowych w Polsce. Dzięki temu, razem z Accenture współpracujemy nie tylko przy wdrażaniu ambitnych i zaawansowanych projektów chmurowych w polskich firmach, ale także wspólnie budujemy wizerunek polskiej gospodarki jako #PolishCloudValley – mówi dyrektor biznesowa Google Cloud w Polsce Magdalena Dziewguć.

Test Xiaomi Mi 11 – studio filmowe mobilnego fotomaniaka

Accenture zatrudnia ponad 5000 ekspertów w obszarze Google Cloud i ponad 2250 certyfikowanych specjalistów Google na całym świecie. Firma ma na swoim koncie liczne wyróżnienia, w tym 11 nagród Google Partner Award i tytuł Industry Solutions Partner of the Year (2019). Accenture zajęło również pierwsze miejsce wśród wiodących na świecie dostawców usług sztucznej inteligencji (AI) Google Cloud w raporcie HFS Top 10 Google AI Services 2019.

 

– Od wielu lat na całym świecie z sukcesem przeprowadzamy wdrożenia chmurowe w oparciu o narzędzia Google. Dzięki połączeniu najlepszych technologii Google i globalnemu know-how Accenture umożliwiamy naszym klientom transformację cyfrową na dużą skalę. O tym, że rynek chmury w Polsce ma ogromny potencjał, mówiliśmy już w 2019 r., podkreślając znaczenie zlokalizowanego w naszym kraju centrum przetwarzania danych Google Cloud, a następnie inwestycji firmy Microsoft.

Dodatkowo pojawił się niezwykle silny katalizator rozwoju usług chmurowych, czyli pandemia. Z każdym miesiącem coraz więcej managerów rozumie, że im szybciej podejmą decyzję o wykorzystaniu chmury obliczeniowej, tym szybciej ich firmy będą mogły osiągać wymierne korzyści biznesowe. Jako Accenture stawiamy na rozwój usług chmurowych i umacniamy swoją pozycję w tym obszarze, o czym świadczy inicjatywa taka jak Accenture Cloud First, w ramach której do 2023 r. globalnie zainwestujemy 3 miliardy dolarów w przyspieszenie transformacji chmurowych naszych klientów oraz rozwój kompetencji w tym obszarze.

Accenture Google Cloud Business Group jest częścią tej inicjatywy. Dzięki strategicznym partnerom, takim jak Google, zespół Accenture może stale poszerzać swoje kompetencje, realizując intensywne programy szkoleniowe oraz tworząc innowacyjne rozwiązania dla klientów i wspólnie z polskim zespołem Google Cloud odpowiadać na rosnące potrzeby klientów – mówi Mariusz Chudy, szef Accenture Cloud First w Polsce.

Accenture wspiera również Google w wielu inicjatywach rozwojowych, m.in. współpracując z wrocławskim biurem Google, gdzie budowany jest interdyscyplinarny zespół realizujący transformacje chmurowe firm w Europie.

– Jako Accenture Google Cloud Business Group zrealizowaliśmy już kilkanaście wdrożeń dla klientów z branż takich jak telekomunikacja, finanse, ubezpieczenia czy retail. Dużym sukcesem jest pierwsze w tej części Europy wdrożenie platformy Anthos dla UPC Polska. To, na czym obecnie się skupiamy, to realizacja projektów związanych z efektywnym wejściem w świat Google Cloud, opartych na automatyzacji i zmianie podejścia do wdrażania nowych usług, co ma pozwolić na szybsze osiąganie korzyści biznesowych.

Warto wspomnieć również o inwestycji w fabrykę migracji do chmury, zespole odpowiedzialnym za wdrożenia SAP w chmurze jak również usługach z zakresu zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji. Jestem przekonany, że najbliższe lata będą dla rynku usług chmurowych czasem dynamicznego wzrostu – w Polsce w najbliższej perspektywie może on osiągnąć wartość nawet kilku miliardów złotych.

Dlatego też planujemy systematycznie powiększać nasz zespół Accenture Google Cloud Business Group w Polsce i jednocześnie nieustannie się rozwijać w tym obszarze, żeby dotrzymywać kroku najbardziej aktualnym technologiom chmurowym. Zakładamy wzrost w tempie minimum 50 proc. rok do roku – mówi Paweł Kaczmarek, szef Accenture Google Cloud Business Group w Polsce.

Test TCL 20 SE – niedrogie narzędzie mobilnej rozrywki

W 2020 r. Accenture przy współpracy z Google Cloud zrealizowało pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej wdrożenie opartej na chmurze platformy Anthos Google Cloud dla UPC Polska. To innowacyjne narzędzie, umożliwiające jednoczesne uruchamianie i rozwijanie aplikacji lokalnie – w centrum danych UPC – oraz bezpośrednio w chmurze, także w modelu multi-cloud. Warto podkreślić, że operacja wdrożenia została przeprowadzona w rekordowym tempie w ciągu niespełna 6 tygodni i to w warunkach ścisłego lockdownu, co stanowiło dodatkowe wyzwanie.

źródło: Accenture

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: