Rusza komercyjna, autonomiczna sieć 5G w Europie

OPPO wspólnie z Vodafone, Qualcomm i Ericsson zakończyli komercjalizację pierwszej autonomicznej sieci 5G w Europie

OPPO, czołowy na świecie producent inteligentnych urządzeń, ogłosił, że w efekcie współpracy z firmami Vodafone, Qualcomm Technologies, Inc. i Ericsson z powodzeniem zakończył proces komercjalizacji pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Będzie ona dostępna w smartfonach OPPO Find X3 Pro.

OPPO Find X3 Pro w testach sieciowych SA w laboratorium OPPO

OPPO Find X3 Pro w testach sieciowych SA w laboratorium OPPO

OPPO jest dumne, że jest jedynym dostawcą urządzeń mobilnych, który uczestniczy w komercjalizacji pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Tym samym wypełniamy nasze zobowiązanie jako firmy dostarczającej najnowocześniejsze technologie naszym klientom. Jako pionier w dziedzinie 5G, OPPO będzie nadal współpracować z branżowymi liderami, aby zwiększyć dostęp do usług 5G i stworzyć więcej wyjątkowych doświadczeń dla naszych użytkowników na całym świecie. – Henry Duan, Vice President and President of Smartphones w OPPO

Szybka łączność o niskich opóźnieniach dzięki 5G SA
Komercjalizacja pierwszej sieci 5G SA w Europie stanowi kamień milowy w rozwoju 5G w tym regionie. Autonomiczna sieć 5G jest bardziej kompletną formą sieci 5G i stanowi architekturę, do której ostatecznie będą się dostosowywać wszystkie sieci 5G. Teoretyczna latencja 5G SA wynosi zaledwie 1 ms – co oznacza znaczną poprawę w porównaniu z obecną, niestacjonarną (NSA) wersją 5G, która wynosi około 20 ms.
Ulepszona sieć ma również uwolnić pełną moc 5G i sprzyjać szerokiej gamie innowacyjnych aplikacji 5G w najbliższej przyszłości. 5G SA umożliwi plasterkowanie sieci (tzw. „network slicing”), co pozwoli operatorom na udostępnienie części sieci dla poszczególnych przypadków użycia. W efekcie będą mogli dostarczyć zdywersyfikowane usługi końcowe, dopasowane do różnych potrzeb.
Düsseldorf, Münster i Lipsk będą pierwszymi europejskimi miastami, które otrzymają dostęp do sieci 5G SA. Mieszkańcy oraz inni użytkownicy w tych miastach, posiadający smartfony OPPO Find X3 Pro, będą mogli korzystać z zalet sieci po otrzymaniu aktualizacji oprogramowania OPPO, które zostanie udostępnione w najbliższych tygodniach.
OPPO przyspiesza komercjalizację 5G poprzez bliskie partnerstwa
Jako jedyny producent smartfonów zaangażowany w projekt, OPPO ściśle współpracowało od listopada 2020 roku z firmami: Vodafone Germany, Qualcomm Technologies i Ericsson, testując sieć 5G SA w licznych lokalizacjach w trzech niemieckich miastach.
Firma Ericsson dostarczyła produkty i rozwiązania ze swojego portfolio Ericsson Radio System oraz swojego natywnego rozwiązania opartego na chmurze 5G Core dla sieci autonomicznych, aby pomóc Vodafone w budowie sieci 5G SA w Niemczech. Sieć została następnie przetestowana przy użyciu smartfonów OPPO Find X3 Pro napędzanych przez platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 888 5G.
OPPO jest pierwszym producentem smartfonów, który wykorzystał układ Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G w komercyjnej sieci 5G SA w Europie. OPPO, wykorzystując swoje doświadczenie w tej dziedzinie, wydatnie zaangażowało się w proces rozwoju i testowania, wspólnie z Qualcomm Technologies.

Nasza sieć 5G w paśmie 3,5 GHz jest obecnie całkowicie niezależna od technologii LTE. W początkowo dostępnych lokalizacjach możliwe jest osiągnięcie czasów opóźnień wynoszących od 10 do 15 milisekund – podobna szybkość występuje w ludzkim systemie nerwowym. W miarę uruchamiania coraz większej liczby urządzeń 5G, te ultra niskie opóźnienia powoli stają się dostępne dla konsumentów w całych Niemczech. Pojawiają się pierwsze smartfony obsługujące tę technologię, począwszy od modelu Find X3 Pro firmy OPPO. Razem sprawiamy, że 5G SA staje się rzeczywistością dla naszych klientów. – Gerhard Mack, CTO Vodafone Germany

Test OPPO Reno4 Lite – uchwyć swoją perspektywę

5G SA przynosi ogromne korzyści zarówno dla przemysłu, jak i konsumentów. Dzięki szybszym czasom reakcji sieci, użytkownicy mogą teraz korzystać z komunikacji mobilnej w czasie rzeczywistym. Po wspólnym uruchomieniu 5G w Niemczech, jest to kolejny krok w naszej podróży z Vodafone. Łącząc nasze przywództwo technologiczne i dążenie do innowacji z naszymi partnerami ekosystemowymi OPPO i Qualcomm Technologies, dostarczamy następny poziom 5G, gotowy do tego, aby Niemcy budowały swoją cyfrową przyszłość. – Arun Bansal, prezes na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson

Qualcomm Technologies jest zachwycone, że może dołączyć do OPPO, Vodafone i Ericsson w tym pionierskim projekcie, aby dostarczyć lepszą sieć 5G dla europejskich klientów. Jest to kamień milowy nie tylko dla Niemiec, ale i dla Europy. 5G SA jest kluczowym krokiem w ewolucji 5G i przyniesie nowe korzyści zarówno konsumentom, jak i firmom, a my jesteśmy dumni, że współpracowaliśmy z OPPO, Vodafone i Ericsson, aby doszło do tego na komercyjnym urządzeniu i sieci opartych na 5G. 5G SA gwarantuje szybkie prędkości, większą wydajność, nowe poziomy osiągów i skalowalność do 5G. – Enrico Salvatori, starszy wiceprezes i prezes, Qualcomm Europe/MEA, Qualcomm Europe, Inc.

Od 5G NSA do 5G SA: wiodące innowacje OPPO w Europie
Już w 2019 roku OPPO było pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek europejski OPPO Reno 5G, komercyjny smartfon 5G NSA. Tym razem wraz z Vodafone, OPPO jest gotowe ponownie poprowadzić branżę do przodu, umożliwiając europejskim użytkownikom korzystanie z doskonałej łączności 5G.
Europa jest kluczowym rynkiem w globalnej działalności OPPO. Po wejściu na rynek zachodnioeuropejski trzy lata temu, firma osiągnęła już znaczny wzrost i umocniła swoją pozycję na niektórych rynkach krajowych. W zeszłym roku OPPO oficjalnie założyło swoją zachodnioeuropejską siedzibę główną w Düsseldorfie, w Niemczech, jednocześnie wchodząc na nowe rynki.
OPPO, pewne perspektyw 5G w erze inteligentnej łączności, od dawna pracuje nad przyspieszeniem komercjalizacji 5G w całej Europie. Firma dokonuje tego poprzez ciągłe innowacje w zakresie technologii, produktów i usług, a także bliską współpracę z globalnymi partnerami, w tym m.in. dostawcami technologii, operatorami telekomunikacyjnymi, instytucjami badawczymi. W zeszłym roku OPPO współpracowało z Vodafone UK, aby zaprezentować pierwszą, rzeczywiście funkcjonującą, samodzielną sieć w Wielkiej Brytanii.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: