Jak wykorzystać całą bibliotekę Netflixa?

Jak wykorzystać całą bibliotekę Netflixa?

Netflix to platforma streamingu wideo, która osiągnęła ogromny sukces na całym świecie. Biblioteka serwisu obejmuje tysiące seriali i filmów od propozycji dla koneserów po światowe kinowe hity. Można by pomyśleć, że Netflix oferuje to samo w większości krajów i każdy użytkownik, płacący za usługi ma dostęp do wszystkich filmów i seriali znajdujących się w bibliotece serwisu. Niestety, w naszym kraju oferta propozycji amerykańskiego giganta streamingowego jest mocno ograniczona. Polski użytkownik ma dostęp do jedynie 60% tego, co może oglądać użytkownik znajdujący się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Trochę mało, nieprawdaż? Nie ma się jednak co dziwić. USA to państwo, w którym wszystko jest “większe i lepsze”, a nasz kraj zazwyczaj w tych sprawach był postrzegany jako “trzeci świat”. Na całe szczęście jest sposób na obejście tej blokady, a pomoże w tym NordVPN!

Czym jest VPN? 

Może zaczniemy od definicji VPN, ponieważ nie jest ona znana każdemu użytkownikowi internetu. Skrót “VPN” pochodzi od angielskich słów “Virtual Private Network”, i w wolnym tłumaczeniu oznacza to “wirtualną sieć prywatną”. Przesyłane dane mają zaszyfrowaną postać, a sam użytkownik łączy się z Internetem poprzez specjalne serwery odpowiadające za ochronę ważnych dla nas informacji. Korzystanie z NordVPN zapewnia nam więc bezpieczeństwo przed potencjalnym atakiem hakerów, ale również ochronę prywatności przed dostawcą usługi internetowej.

Co oferuje nam NordVPN?

Korzystanie z takiej usługi jak NordVPN zwiększa więc nasze bezpieczeństwo podczas przeglądania stron internetowych. Nawet te z pozoru bezpieczne i popularne strony mogą paść ofiarą ataku internetowych przestępców i wykraść dane wszystkich użytkowników. NordVPN dba o bezpieczne przesyłanie informacji, mowa tu m.in. o numerze karty kredytowej, danych logowania do bankowości internetowej czy hasła do naszej poczty internetowej i innych portali.

NordVPN zapewnia również anonimowość podczas korzystania z internetu i ochronę danych przed dostawcą sygnału internetowego. Podczas przeglądania sieci dostawca z reguły dostaje sporo informacji na temat w jaki sposób korzystamy z internetu. W ten sposób tworzy się baza danych, która podczas ataku hakerskiego na serwery dostawcy jest narażona na ujawnienie. VPN ukrywa przed siecią internetową nasz numer IP i udostępnia jej jedynie adres szyfrującego serwera, który gwarantuje nam anonimowość podczas przeglądania internetu.

Zdarza się tak, że zmuszeni jesteśmy do korzystania z publicznej sieci. Nie ma co ukrywać, publiczna sieć internetowa nie należy do najbezpieczniejszych, dlatego też korzystanie z niej z NordVPN jest jak najbardziej uzasadnione. Tego typu sieci nie są dostatecznie zabezpieczone, więc wydobycie z nich danych użytkowników nie jest dla hakera trudnym zadaniem. NordVPN jest dodatkowym poziomem zabezpieczeń chroniącym nasze dane podczas korzystania z sieci publicznej, a także domowej.

Jeśli jednak mówimy o NordVPN o narzędziu, które pozwoli nam odblokować całą bibliotekę Netflixa głównym powodem do korzystania z sieci VPN jest możliwość ominięcia blokad geograficznych i cenzury.

NordVPN i dostęp do blokowanych treści

Tak jak wyżej wspomniałem, NordVPN umożliwia nam dostęp do blokowanych w naszym kraju treści na takiej platformie jak Netflix. Wirtualne sieci prywatne to najszybszy, najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób na obejście wszystkich barier, które stosowane są przez dostawców usług.

Jednym z najprostszych sposób na wykorzystanie w pełni tego co oferuje platforma Netflix jest korzystanie z NordVPN. Posiada on kilka tysięcy adresów IP i daje klientowi możliwość zakupu własnego, w pełni dedykowanego dla niego adresu. Jest to perfekcyjne rozwiązanie, kiedy jesteśmy zmuszeni do ominięcia technologii blokowania naszego identyfikatora internetowego. Warto również nadmienić, że NordVPN korzysta z połączenia z serwerem „Onion over VPN”, co oznacza, że użytkownik co pięć minut otrzymuje nowy adres IP.

Dlaczego NordVPN jest tak dobre? Ponieważ nie każdy VPN jest w stanie obejść tego typu blokady. W przeciwieństwie do nich NordVPN posiada odpowiednią szybkość, sposób szyfrowania i wydajne serwery, które są w stanie ominąć to co przygotował dla nich Netflix. Mowa tutaj o Anty-VPN, czyli technologii, która jest w stanie wykrywać IP i zablokować użytkownikom VPN dostęp do usług.

Właśnie z takich zabezpieczeń korzystają platformy pokroju Netflixa. Porównują one adresy swoich użytkowników z bazą danych znanych serwerów VPN i jeśli znajdą dopasowania blokują dostęp do wszystkich swoich stron internetowych. Z racji tego, że NordVPN posiada ponad 5500 serwerów w 59 krajach użytkownik nie musi przejmować się tym, że nagle straci dostęp do usługi, za którą przecież płaci. Szyfrowanie odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Co więcej, NordVPN uruchamia tzw. zaciemnione serwery. Ukrywają one fakt, że odebrane dane zostały zaszyfrowane za pomocą VPN. Zabezpieczenia Netflixa nie są w stanie odróżnić danych wysyłanych ze zwykłych serwerów, od tych, które szyfrowane są przez NordVPN. To sprawia, że mniej adresów IP zostaje umieszczonych na czarnej liście.

Jak oglądać Netflixa z NordVPN?

NordVPN jest bardzo prosty w użyciu. Nie tylko skutecznie zabezpiecza nasze dane, ale również stwarza wiele nowych możliwości. NordVPN daje nam dostęp do biblioteki Netflixa z USA, Niemiec czy ponad pięćdziesięciu innych krajów.

Jak wygląda proces zmiany lokalizacji na komputerze PC?

  1. Logujemy się do naszego konta NordVPN.
  2. Łączymy się z serwerem kraju, którego biblioteka Netflixa nas interesuje. Najwięcej treści znajdziemy oczywiście w Stanach Zjednoczonych, ale też m.in. w Wielkiej Brytanii czy Kanadzie.
  3. Łączymy się z serwerem i czekamy na potwierdzenie połączenia.
  4. Gdy będziemy połączeni logujemy się do naszego konta w serwisie Netflix i cieszymy się wszystkimi dostępnymi serialami i filmami znajdującymi się w bibliotece wybranego przez nas kraju.

O ile połączenie się z Netflixem za pośrednictwem VPN nie powinno być trudne, to z prędkością może być gorzej. Na całe szczęście NordVPN oferuje szybkość, która pozwala nam cieszyć się z materiałów odtwarzanych w najlepszej jakości. W przypadku innych VPN-ów dodatkowe szyfrowania mogą spowalniać połączenie internetowe, jednak to nie tyczy się NordVPN, który dzięki tysiącom serwerów na całym świecie oferuje dużą i stabilną prędkość.

NordVPN jest aplikacją, której możemy używać na wielu platformach. Decydując się na subskrypcję otrzymujemy możliwość instalacji aplikacji na sześciu różnych urządzeniach. Appkę można zainstalować na urządzeniach opierających się na systemach Windows, Linux, MacOS oraz mobilnych Google Android i Apple iOS.

Korzystanie z NordVPN na smartfonie jest tak samo proste jak w przypadku komputerów PC.

  1. Pobieramy dedykowaną aplikację.
  2. Po zalogowaniu się do niej możemy łączyć się z wybranym przez nas serwerem.
  3. Przy pierwszym połączeniu aplikacja poprosi nas o pozwolenie na konfigurację VPN na naszym smartfonie.
  4. Po wybraniu opcji “pozwalaj” NordVPN łączy się z wskazanym przez nas serwerem. Po chwili możemy korzystać z Netflixa czy innych aplikacji, które nie są dostępne w naszym kraju.

Przy przeglądaniu internetu NordVPN to narzędzie niezbędne

Podsumowując NordVPN to narzędzie, które pozwala nam nie tylko na bezpieczniejsze przeglądanie internetu, ochronę naszych danych, ale również daje nam o wiele więcej możliwości korzystania z usług, za które płacimy. Przede wszystkim oferuje on 2048-bitowe szyfrowanie AES, podwójne VPN i sieć „Onion Over VPN”, automatyczny kill switch i ochronę przed wyciekiem DNS, dedykowane serwery P2P i do torrentowania, brak jakichkolwiek ograniczeń przepustowości i pobierania, proste aplikacje niezależnie od platformy i wsparcie techniczne 24/7. NordVPN to najlepszy wybór jeśli chodzi o tego typu aplikacje dostępne na rynku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: