Deutsche Telekom z Polte dla internetu rzeczy

Polte przeprowadziła udane, wstępne próby terenowe i będzie teraz współpracować z Deutsche Telekom (T-Mobile) nad rozpoczęciem w Europie testów pilotażowych z udziałem klientów.

Polte - Deutsche Telekom

Polte, twórca technologii lokalizacji w chmurze przy użyciu sieci komórkowych Cloud Location over Cellular (C-LoC), poinformowała o nawiązaniu współpracy z Deutsche Telekom (DT), największym przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym w Europie. Współpraca będzie dotyczyć zorganizowanych na dużą skalę testów pilotażowych Polte Location API z udziałem klientów. DT zamierza wykorzystać opatentowaną technologię Polte do poprawy dokładności określania położenia przy użyciu sieci komórkowych oraz lepszej obsługi użytkowników zagranicznych dzięki śledzeniu zasobów. Projekt jest obecnie na etapie walidacji komercyjnej, podczas której przeprowadzane są testy pilotażowe z udziałem kilku znaczących klientów DT w zakresie IoT, którzy wymagają powszechnej dostępności zasobów.

Test Huawei MateBook D16 – gdy potrzebujecie większej przestrzeni roboczej

Więcej informacji dotyczących rewolucjonizowania lokalizacji przez Polte i DT oraz możliwości udziału w programie pilotażowym znajduje się na stronie https://iotcreators.com/en/iot-location-api

Polte to globalny lider usług lokalizacji komórkowej 4G/5G zapewniający najdokładniejsze i najbezpieczenijsze dane dotyczące lokalizacji wewnątrz i na zewnątrz budynków dla urządzeń podłączonych do sieci. Polte tworzy globalną „widoczność” dzięki znacznie lepszej dokładności niż Cell ID, wykorzystując po prostu istniejące sieci komórkowe i przetwarzanie w chmurze (cloud computing).

Dzięki prostemu API stworzonemu przez Polte klienci nie potrzebują już drogiego i skomplikowanego sprzętu dodatkowego, punktów dostępowych czy nadajników, co skutkuje szybkim zwrotem z inwestycji. Spółka stosuje innowacyjne podejście, przenosząc złożoność obliczeniową „do chmury”. Pozwala to na wydłużenie żywotności baterii w urządzeniach komórkowych, jednocześnie chroniąc prywatność danych lokalizacyjnych.

IoT Solution Optimizer

DT już wcześniej informowała o dodaniu Polte jako partnera technologicznego do swojego ekosystemu IoT Solution Optimizer opracowanego dla przedsiębiorstw zainteresowanych tanim wdrożeniem niezawodnych, zasilanych akumulatorowo rozwiązań IoT (internet rzeczy), od śledzenia zasobów po inteligentne usługi miejskie.

Test Realme 8 i Realme 8 Pro – warto spojrzeć w ich kierunku

DT jest dumna z nawiązania współpracy z Polte w zakresie sprawdzenia pionierskich, wiodących w branży możliwości lokalizacyjnych wśród klientów potrzebujących powszechnej widoczności zasobów bez potrzeby stopniowej rozbudowy infrastruktury” – powiedział Jens Olejak, kierownik ds. nowych technologii dostępu w Deutsche Telekom IoT.

Testy pilotażowe z udziałem klientów mają rozpocząć się w niemieckich sieciach Cat-M (LTE-M) i NB-IoT w kwietniu b.r., a następnie będą stopniowo realizowane w całej Europie. Termin komercjalizacji będzie uzależniony od wyników fazy walidacji komercjalnej.

Polte zapewnia dokładność wyższą o rząd wielkości w porównaniu do konkurencyjnych technologii lokalizacji komórkowej, jak np. Cell ID – stwierdził dyrektor generalny Polte, Ed Chao. – Cieszymy się ze współpracy z DT, która pozwoli udostępnić omawiane korzyści dotyczące kosztów, możliwości i bezpieczeństwa klientom z całego świata oraz umożliwi większej liczbie przedsiębiorstw dostęp do wartościowych informacji lokalizacyjnych wewnątrz i na zewnątrz budynków”.

źródło: Polte

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: