Xiaomi Studios – Maga kina w praktyce smartfonu Mi 11

Xiaomi Studios – filmowanie mobilne może być ewolucją sztuki filmowej i hołdem dla niej

Xiaomi Studios

„NIGHT & DAY” – tak się nazywa film krótkometrażowy pokazujący możliwości filmowe
smartfonu Mi 11. Xiaomi otwiera studio filmowe Xiaomi Studios

W czasach zamykania kin i przechodzenia na streaming online, filmowanie mobilne może być ewolucją sztuki filmowej i hołdem dla niej. Xiaomi Studios, założone przez Xiaomi rozpoczęło mobilną kampanię filmową zatytułowaną „Night & Day”. Kampania ma pokazać, że teraz możliwe jest uchwycenie światów, które w przeszłości były niemożliwe do uchwycenia.

Test Xiaomi Mi 11 – studio filmowe mobilnego fotomaniaka

Xiaomi Studios nawiązało współpracę z amerykańskim operatorem Ericiem Giovonem, znanym z takich filmów jak Malabar Run, Liar’s Pendulum czy Crowning Glory: a psycho thriller. W wyniku współpracy powstał film zatytułowany „Night & Day”. Krótkometrażówka pełni rolę zarówno filmowego startu całej kampanii, jak i komentarza do ogromnych zmian zachodzących w świecie filmu, które podsumowuje slogan: „Magia filmu jest wieczna”.

Oddając hołd kultowym, klasycznym filmom, krótkometrażowy „Night & Day” porusza takie tematy jak nostalgia przed-pandemiczna i zanikanie tradycyjnego kina. Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku, a jego bohater opłakuje koniec swojego lokalnego kina. Pewnej magicznej nocy w nieoczekiwany sposób odkrywa na nowo magię kina. W końcu uświadamia sobie, że w naszym zmieniającym się, niepewnym świecie, magia kina, na której się wychował i którą kocha, zawsze będzie żyła, tylko trochę inaczej.

Test Realme 8 i Realme 8 Pro – warto spojrzeć w ich kierunku

Krótki film „Night & Day” został udostępniony m.in. w mediach społecznościowych Xiaomi Polska.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: