Google Meet – bogatszy interfejs użytkownika

Aktualizacje w Google Meet: bardziej angażujące, inkluzywne i produktywne spotkania 

 W minionym roku wirtualne spotkania stanowiły kluczowy element globalnej transformacji pracy. Przed pandemią odgrywały kluczową rolę jedynie w rozproszonych zespołach, dziś umożliwiają pracę również tym zespołom i organizacjom, które wcześniej znajdowały się fizycznie w jednym miejscu pracy. Wraz z pojawieniem się modelu hybrydowego jako kluczowego elementu przyszłości pracy, starania o to by spotkania były angażujące, bezpieczne i przyjazne pracownikom nigdy nie były bardziej potrzebne.

W świecie pracy hybrydowej, spotkania nie są już tylko albo wirtualne albo fizyczne, często będąc połączeniem obu tych sposobów współpracy. Dlatego niezwykle ważna jest koncepcja równości współpracy (collaboration equity) – możliwość wniesienia równego wkładu przez każdego pracownika, niezależnie od jego lokalizacji, roli, doświadczenia, języka czy preferowanego urządzenia.

Dziś ogłaszamy nowe innowacje w Google Meet, które jeszcze bardziej ulepszają spotkania wideo, niezależnie od tego, jak i gdzie pracownicy w nich uczestniczą. Prezentujemy odświeżony interfejs użytkownika (UI), ulepszone funkcje oparte na najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach AI od Google oraz narzędzia, dzięki którym spotkania są bardziej angażujące – czasem nawet zabawne – dla wszystkich uczestników. 

Google Mee

Bogatszy interfejs użytkownika zwiększający produktywność i inkluzywność spotkań

W oparciu o innowacje, które wprowadziliśmy w ubiegłym roku, aby spotkania były bardziej inkluzywne i bezpieczne – od automatycznych napisów na żywo w pięciu językach, przez  elementy budujące zaangażowanie dla nauczycieli i studentów, po nowe funkcje mobilne, które zapewniają łączność niezależnie od miejsca pobytu – nowe ulepszenia w Meet są w dużej mierze inspirowane opiniami klientów i użytkowników. Począwszy od przyszłego miesiąca użytkownicy komputerów stacjonarnych i laptopów zobaczą nowy, bogatszy interfejs użytkownika z szeregiem łatwo dostępnych funkcji, które sprawią, że spotkania będą bardziej produktywne i inkluzywne.

Nowa wersja Meet w przeglądarce obejmuje aktualizacje widoku transmisji wideo, sposobu wyświetlania i prezentowania podczas spotkania oraz wyglądu dolnego paska. W celu zredukowania poziomu zmęczenia spotkaniami, Meet daje więcej kontroli nad tym, jak użytkownicy widzą siebie podczas połączenia. Mogą wybrać, czy widok ich transmisji wideo ma wyświetlać się jako kafelek czy też być ruchomym obrazem, którego rozmiar i położenie można zmieniać. Jeśli użytkownik woli w ogóle siebie nie widzieć, może łatwo zminimalizować widok swojej transmisji i całkowicie ją ukryć. Dodamy też ustawienie umożliwiające wyłączenie widoku swojej transmisji we wszystkich rozmowach w ramach Google Meet.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Aby zwiększyć pewność siebie osób prezentujących na spotkaniach, ulepszyliśmy także opcje przypinania i odpinania treści. Po odczepieniu, kafelek prezentacji ma taki sam rozmiar jak pozostałe kafelki z uczestnikami, co pozwala zobaczyć więcej osób biorących udział w rozmowie i lepiej monitorować ich reakcje.

Ponadto w nadchodzących miesiącach udostępnimy w Google Meet opcje dostosowywania widoku, w tym możliwość przypinania wielu transmisji wideo. Zapewni ona większą elastyczność, pozwalając łączyć na ekranie widok innych rozmówców oraz wyświetlanie treści, dostosowując się do tego, na czym w danej chwili najbardziej użytkownikowi zależy.

W międzyczasie zaktualizowaliśmy również dolny pasek, aby ułatwić nawigację po spotkaniach. Połączyliśmy wszystkie elementy sterujące tak, by były w jednym miejscu. Kody do wdzwaniania się na spotkania, załączniki, lista uczestników, czat i inne elementy znajdują się teraz w prawym dolnym rogu, aby zapewnić więcej miejsca w pionie dla widoku innych rozmówców i treści. Dolny pasek jest zawsze widoczny, więc użytkownik zawsze zobaczy napisy oraz to, czy jest wyciszony. Przesunęliśmy także przycisk opuszczania spotkania z dala od przycisków aparatu i mikrofonu, aby zapobiec omyłkowemu kliknięciu.

Test Logitech G333 – granie bez utraty jakości dźwięku

Wysoka jakość i niezawodność spotkań dzięki najnowszym rozwiązaniom sztucznej inteligencji od Google

 Priorytetem Google Meet jest tworzenie wysokiej jakości doświadczeń spotkań, bez względu na miejsce łączenia i preferowane urządzenie. Stale inwestujemy w innowacje, które ulepszają doświadczenia audio i wideo. Dla rozmów wideo prowadzonych z wykorzystaniem komórkowej transmisji danych wprowadzamy w tym miesiącu funkcję Data Saver. Jest to szczególnie ważne w krajach, gdzie koszty pakietów danych mogą być wysokie.

W ubiegłym roku wprowadziliśmy tryb low-light dla aplikacji Meet na urządzenia mobilne, w którym dzięki sztucznej inteligencji automatycznie dostosowywana jest jasność wyświetlania, by uczestnicy byli lepiej widoczni w ciemnym otoczeniu. Zbyt dużo światła – np. okno za użytkownikiem, przez które wpada słońce – również może być wyzwaniem dla wielu kamer. Google Meet teraz automatycznie wykrywa sytuację, gdy użytkownik wydaje się niedoświetlony i zwiększa poziom jasności, aby poprawić jego widoczność. Regulacja światła będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Meet w nadchodzących tygodniach.

 Recenzja Creative Sound Blaster PLAY!4 – najlepsza jakość dźwięku online

Dodatkowo wprowadzamy kolejną funkcję, która ułatwia skupienie na rozmówcach podczas spotkań. Autozoom, wykorzystując sztuczną inteligencję do powiększania obrazu, pomoże widzieć użytkownika wyraźniej, ustawiając go wprost do kamery. Jeśli się poruszy, Autozoom inteligentnie dostosuje się do jego pozycji, by rozmówca był zawsze dobrze widoczny. Autozoom będzie dostępny dla płatnych użytkowników Google Workspace w nadchodzących miesiącach.

Narzędzia, które sprawią, że spotkania będą bardziej angażujące

 W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy wprowadzanie nowych funkcji dla Google Meet na urządzenia z Androidem i iOS: zmiana tła, Q&A oraz ankiety. W najbliższych tygodniach dodamy możliwość zastąpienia tła filmem wideo, co pomoże w zachowaniu prywatności, a jednocześnie przyniesie więcej frajdy z prowadzonych rozmów. Początkowo będzie można wybrać trzy opcje tła: klasa, impreza i las, a wkrótce pojawi się ich więcej.

Ponieważ system hybrydowy, łączący spotkania wirtualne i osobiste, staje się podstawowym systemem pracy, będziemy kontynuować wprowadzanie innowacji do  Google Meet, które będą pomagać ludziom w bardziej angażujących, inkluzywnych i produktywnych interakcjach. W ramach misji Google Workspace, którą jest wspieranie przyszłości pracy dostarczając elastyczne, pomocne i pełne innowacji rozwiązania, Google Meet będzie łączyć ludzi niezależnie od miejsca czy sposobu pracy.

źródło: Google Cloud

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: